Има ли възвръщаемост от сватбата?

  • 16 702
  • 266
  •   1
Отговори

Анкета

Каква част от парите от сватбата успяхте да си върнете  ?

Опции:

  • Мнения: 52
 Наскоро питах нещо подобно но въпросът ми не беше коректно зададен и ядосах някои хора за което се извинявам. Пускам въпроса си под формата на анкета, като предпочитам отговорите да са анонимни.

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вие се чудите как да припечелвате пари
 и сте се ориентирали към това да се жените,
като по този начин удвоите спестяванията си.

Така ти звучи темата.
Май пак не си я формулирала правилно.

# 2
  • Мнения: 3 461
Липсва опция "нищо- възвръщаемостта не ме интересува"....

# 3
  • Мнения: 52
 Ок пак се извинявам в такъв случай. Ако на някой му е обидна или неприятна темата, моля да я игнорира.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да я игнорирам, момиче, гнусно е Sick И от това ли започнаха да припечелват хората ooooh!

# 5
  • Мнения: 156
ама че долна работа... къде сте расли бе, хора ooooh!

# 6
  • Мнения: 22 343
Защо да е долна?
Като на всяка тема за това дали гостите да подарят подарък, или пликче с пари се отговаря - "пликче с пари".
Тогава какво да си помисли човек за сватбите?
Че хората искат да спечелят от това и поне да си върнат парите за ресторанта.
Нормално е човек да пусне такава анкета.

# 7
  • Мнения: 171
Не мога да я игнорирам, момиче, гнусно е Sick И от това ли започнаха да припечелват хората ooooh!


 Peace Peace...оххх, аман от простотии....за това ли се правят сватби...за да гледаш дали ще си върнеш парите, които си дала или за какво...   ooooh! ooooh! ooooh!

# 8
  • Мнения: 156
не, не е нормално човек да пусне такава анкета. изводът, който момичето очаква е или да прави сватба, понеже ще й се избият парите, че и ще останат, или да не прави, понеже възвръщаемостта е ниска. това е против вътрешното ми убеждение за мотив за правене на сватба. човек тряба да има елементарно чувство за разграничаване на редно и нередно. нищо общо няма с това какво да се подарява на сватби.

# 9
  • Мнения: 251
Зависи каква ти е инвестицията и какви са ти гости,имам предвид колко са платежоспособни!При нас сватбата я платиха родителите, така че всички парички и подаръци са си за нас.Но това което са вложили в тая сватба беше "възвърнато"-можеш да бъдеш спокойна!

# 10
  • Мнения: 882
Аз като твърд противник на подобни мероприятия нямам личен опит. От приятелките и роднините които минаха по този път /само за България/ си върнаха около 25-35 %+ определен брой сервизи и др. подобни, повечето от които дори не разопаковаха Mr. Green. С парите можеха да почерпят най-близките в някое заведение и да си направят чудесно пътешествие в чужбина или да си купят нещо по свой вкус вместо да ги дават за рокли, прически, балони, диджеи, и т.н. Сватбата по стара традиция се е правила да се подпомогне младото семейство, което започва от нулата , да се допълни посудата която е липсвала в чеиза и да се събере някоя пара за бъдещите деца, а сега се е превърнала в разоряващо събитие, за което често са теглени и заеми за да не се ''изложат''. Разбира се, ако има кой да ти я плати и смяташ да каниш по- така гости може и да не се вълнуваш от финансовия резултат. Laughing

# 11
  • Мнения: 60
Така...........

Аз пък ще ти кажа, че ДА има възвращаемост - зависи кой плаща. При нас - плащаха родителите и всички подаръци, включая ПАРИ - бяха за нас! Може да се каже, че на около 101% бяхме от разходите Simple Smile

Аз не исках да се женя, но мъжо ми предложи. Е, как да му откаже човек  Mr. Green
Второ - аз не исках да се женя - ама съм една щерка и мама искаше да ме види булка.
Трето - за да не излезе, че са ме насилили да се женя - беше най-хубавия миг в живота ми.

С парите си обзаведохме част от жилището. На повечето роднини, които питаха какво искаме за подарък казвахме Пари, за да не се чудя какво да правя "определен брой сервизи" после.

Има възвращаемост.
И не виждам какво се заяждат другите - може момичето много да иска да се ожени и да вдигне сватба!!! Да се види булка, в рокля, но да няма пари. Ако това е начин да постигне мечтата си - не виждам с какво право я съдите вие???
 
Благодаря за вниманието

# 12
  • Мнения: 156
в такъв случай, да направи сватба, но да не забрави да покани само по-платежоспособните си приятели и в никакъв случай да не кани бедните си роднини, които няма да имат възможност дори да покрият куверта си за мероприятието. това не е заяждане, а възмущение, неразбиране и неверие плюс смущение и малко срам. срам ме е като го чета направо.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, наистина, защо се възприема като заяждане newsm78 Самата мисъл ме възмущава и си го казвам най-открито, защо, не може ли Simple Smile Точно както и в темите за подаръците за сватба съм писала не веднъж, че според мен е проява на много лош вкус да поискаш пари като подарък за сватбата си. Вкус другарче няма, казало кучето и си облизало задника Wink

# 14
  • Мнения: 202
Каква възвращаемост бе нашата преди 3г. излезна около 6000+ - ,а събрахме едва 1800, ама нали главнто е да е весело и да става купон.

Общи условия

Активация на акаунт