Запушено каналче?

  • 681
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте! Незнайно за мен защо, но пак ми се запуши каналче на гърдата  ooooh! (поне си мисля, че е това де).. Спомням си, че се пие лецитин, но не успях да изнамеря как и колко.

Предните запушвания съм ги оправяла само с топли компреси, но сега като че ли е различно, боли ме много повече, отвън гърдата е мека, но като понатисна повече е като камък вътре  newsm78. Тежи ми, особено като се наведа и някак не я чувствам моя гърдата, като изтръпнала е  Thinking. Освен това се появи една бучица, много малка, но за втори път същата, на същото място. Първият път беше миналата седмица, но много бързо я разкарах - със сукане и цедене за няколко часа буквално се оправи. Сега обаче няма такива изгледи и мисля да почна да пия лецитин. Правих си и малко топли компреси, но почти не ме облекчиха, а бебето като му дам да суче винаги си намира по-интересно занимание ако не е гладен  Crazy

Та може ли да ме посъветвате - да пробвам ли с лецитин или е по-крайна мярка? И ако да пия - как се пиеше и по колко? Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 1 328
При запушване може да се пие и в по-големи дози (до 4 на ден). Лецитина е хранителна добавка, може спокойно да се приема и по-продължително време. Обикновено е по 1 на ден, особено при чести и повтарящи се запушвания.
Топлите компреси ще помогнат преди кърмене/цедене. След това между кърменията/цеденето, се слагат студени компреси от зелеви листа.
Опитай да изцедиш на ръка, вместо с помпа - по-щадящо е за гърдата.
А имаш ли спомен да си носила нещо по-пристегнато като дреха, да си спала по корем или нещо друго, притскащо гърдата? По зърното има ли рагади? За колко предишни запушвания говорим, често ли ти се случва? Каква храна хапваш? Понякога по-мазните храни могат да доведат то такива проблеми..

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 10:00 от jenny_b

# 2
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравей!

Лецитина се приема по 3-4 капсули на ден от 1000-1200мг.
След като всичко отшуми намаляваш с по една капсула на няколко дена,накрая остава една капсула на ден,която можеш да приемаш известно време профилактично.

За топлите компреси преди кърмене и цеденето си знаеш.Както и честото сучене.
След кърмене можеш да си слагаш хладен компрес да успокои гърдата.

На мен ми помогнаха и зелеви листа в сутиена.Махаш им средната жилка,охлаждаш ги, леко начукваш и пъхаш в сутиена , без да покриваш зърното.

# 3
  • Мнения: 429
Сиси, исам само да ти пожелая успех  Hug Целувки на Калоян!

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Внимавай! И при мен имаше такова много дълбоко запушено каналче със страшни болки. Цеденето не помогна и направих мастит. Ако гърдата се зачерви веднага тичай на лекар да ти изпише антибиотик!

# 5
  • Мнения: 3 718
Момичетата са ти казали много полезни неща. Можеш да опиташ и лек масаж от под мишниците към зърното, може даже под душа да го правиш. Можеш да съчетаеш и с изцеждане на ръка. Хубаво е и повече да почиваш, топъл компрес (душ), изцеждане (изсукване, ако бебето иска), студен компрес и почивка. Гледай да носиш максимално удобно и свободно бельо, без банели.

# 6
  • Мнения: 656
Благодаря за отговорите  Hug

Абутикон, аз точно от това се опасявам - да не направя мастит  Confused Иначе знам за зачервяването, само дето не знам на какъв лекар да отида  Rolling Eyes  Embarassed

Та да се отчета след днес - след целодневно едва ли не цедене, сукане, топли компреси и засега само едно хапче лецитин положението като че ли почна да се подобрява. Купила съм си и зеле, но сега вече не ме боли гърдата и нямам нужда от него. Но нали е в хладилника - спокойна съм Wink

Остава тази нощ да си навия часовника да се цедя  Tired Малчо по принцип се буди към 4 - 4 и нещо да папка, дали трябва преди това пак да се събудя да се цедя? Ако го нахраня последно към 22ч. май множко идва до 4 да стоя  newsm78

Мерси отново  Hug

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ако се стигне до там (дано да не се стига, де) иди на гениколог. Иначе антибиотик може да ти изпише всяко джи-пи, но по-добре на гинеколог.

Иначе щом не те боли значи отшумява. Аз имах и Т в добавка. Това в същност беше първия признак.

Според мен цеди нощем поне още една нощ, да се разминат нещата и после може да си караш постарому.

# 8
  • Мнения: 656
Мерси  Hug

Сега пак почна да ме боли и си сложих зеленце  Wink, но пък надежда има, че минава, щом все пак имаше малък период, в който се чувствах добре  Praynig Слава Богу, нямам температура.. Дано тая нощ да мине по-лесно, че да го разкарам най-сетне това  Praynig

Още веднъж благодаря за отговорите, ще ви държа в течение Wink  Hug

# 9
  • Мнения: 1
За запушеното каналче мога да кажа ,че се лекува със много студен компрес(лед),масаж посока към зърното и често изцеждане или слагане на детето да суче.Тъй като това не е все още мастит ,затова не се лекува с топъл компрес.Казвам това от собствен опит и след консултация с гръден хирург от майчин дом-Варна,за което съм му много благодарна!!!

Общи условия

Активация на акаунт