Какво мислите за тази идея (за приготвяне на ядене с месо)

  • 1 554
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
Детето ми скоро навърши годинка,записах го на кухня но храната не й хареса изобщо,само си давах парите, та реших аз да й готвя.
Проблема ми обаче е че на пазара трудно се намира качествено месо (както всички знаете) а село нямам. Идеята ми е аз да й приготвям зеленчуците като манджичка и при тях накрая да добавям чисто месо от пюре (Хип имат такива само с месо) и така да стане манджичка с месо.
Така поне ще съм малко по-спокойна за качеството на месото което приема детето ми а и ще ми спестява време защото знаете например телешкото колко време се приготвя. Как мислите става ли?

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 10:35 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Защо не.
Чела съм тук постове на доста майки, които практикуват така: Варят месото, пасират го и го замразяват на порции. Когато приготвят храната-варят зеленчуците и добавят порция месо.
Принципно не е по-различно от това, което смяташ да направиш ти.

# 2
  • България
  • Мнения: 457
Аз също така приготвям манджичките му.Но слагам месно пюре,не само тези на Хип.Стават много вкусни,а и така му разнообразявам менюто  Peace

# 3
  • Мнения: 6 713
Идеята ти е много добра, и аз така правя (но не винаги)

# 4
  • Мнения: 426
А кои други марки пюрета имат само месни менюта?

# 5
  • Мнения: 426
Някой знае ли къде мога да намеря от месните пюрета на Хип от тези по 125гр пилешко, пуешко и телешко те са това май. За София имам в предвид

# 6
  • България
  • Мнения: 457
А кои други марки пюрета имат само месни менюта?
Може пюретата да не са само месо.Аз използвам на Ганчев месо със зеленчуци.Преди,когато синът ми ядеше пюрета взимах на Хип,Гербер,Нестле,но сега,когато ги правя на "супа" взимам на Ганчев,а и той е голям вече  Peace

# 7
  • Мнения: 426
В кухните с какво месо готвят според вас,не знам кога ще се престраша да и дам месо купено от близкия супермаркет например

# 8
  • Мнения: 3 993
В кухните с какво месо готвят според вас,не знам кога ще се престраша да и дам месо купено от близкия супермаркет например

Моето дете яде храна от държавна кухня вече 2 месеца и много си я харесва. Не съм питала с какво месо готвят, но предполагам,че купуват "на едро" от доставчици, специално избрани, или от борса за месо.
Не знам кога ще се престрашиш да й дадеш купено месо, но едно е сигурно - няма да яде пюрета цял живот.  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 195
Детето ми скоро навърши годинка,записах го на кухня но храната не й хареса изобщо,само си давах парите, та реших аз да й готвя.
Проблема ми обаче е че на пазара трудно се намира качествено месо (както всички знаете) а село нямам. Идеята ми е аз да й приготвям зеленчуците като манджичка и при тях накрая да добавям чисто месо от пюре (Хип имат такива само с месо) и така да стане манджичка с месо.
Така поне ще съм малко по-спокойна за качеството на месото което приема детето ми а и ще ми спестява време защото знаете например телешкото колко време се приготвя. Как мислите става ли?

аз приготвях точно по този начин месните пюрета, когато захранвах сина ми  Peace

# 10
  • Мнения: X
Идеята е много добра.
Съветвам те обаче малко да се успокоиш за това, което яде детето ти. Хубаво, дори задължително е храната да се подбира и да се внимава, но все пак да не се вманиачаваме.

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
А кои други марки пюрета имат само месни менюта?

Сънвал също имат.

# 12
  • Мнения: 1 738
И аз действам на същия принцип. Правя зеленчукови яденета и прибавям от месото на ХИП в бурканчета.

# 13
  • Мнения: 2 334
Мисля че идеята ти е много добра  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 535
И аз съм добавяла така месо  Peace
И на Плазмон попаднах на такива пюрета Peace Магазина е на ъгъла на Патриарха и Цар Асен.
На Сънвал съм намирала в Иван Вазов - до спирката на трамвай 1 след Поликлиниката (мисля, че ул. Краище беше)

Общи условия

Активация на акаунт