За информацията в здравния картон

  • 913
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Интересува ме личните лекари на вашите деца записват ли в здравните картони информация, различна от тази за посещенията тип “детска консултация” /ваксини; ръст, тегло, зъби и пр./: например за заболяване, за което е предписано лечение (ОВИ, ангина, бронхит и т.н). и съответно какви точно лекарства са изписани , за какъв срок, резутлати от контролен преглед и т.н

В картона на моето дете такива данни няма, не вярвам да се отразява и в някакъв електронен регистър,  а мисля че това е важно.
При вас как е?

# 1
  • Мнения: 281
За съжаление и при нас нещата стоят по същия начин.
Права си!Нещата за които пишеш са важни и трябва да се вписват в картона.Но на вярвам,че това на практика е възможно.Те(лекарите) и без това имат толкова мнооого за писане. Sad

# 2
  • Мнения: 2 908
В нашият картон няма такива неща,защото нашата педи не знае за тях-там я водя само за тегления,мерения-ако е болна я водя на частно. За съжаление в нашият град единствената и добра педиатърка е само на частно-завеждащата отделението тук-други, пък било то добри-няма. А пък откакто започнах преди 5 месеца да я лекувам с хомеопатия-я водя само при хомеопатката ни и въобще не вижда държавна педиатърка.

# 3
  • Мнения: 198
И при мен е така, затова събирам в една джоб папка всички направени изследвания.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Не знам дали в картона са вписани заболяванията,но изследванията и амбулаторните листове,когато сме ходили при специалист,се пазят в папката на всяко дете.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 804
И в картоните на моите деца няма такава информация за предишни заболявания, но педиатърката пази всички направени изследвания.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз не познавам педиатър,който да прави тези неща.и аз мисля,че са важни.
записвам и си пазя важните неща аз сама.
патицата при която беше синът ми през първите 6 мес(после я сменихме) даже имунизациите не беше записала правилно-на две от тях е объркала датите,а едната изобщо не я е записала #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 476
В ЗК на синът ми също няма друго информация, освен редовната за имунизации, ръст, тегло, общо състояние, кърмене...
Но и синът ми досега не е боледувал от нещо по-сериозно, за да си заслужава да се вписва в картонът му. Когато съм водила детето на консултации с други специалисти ( гастроентеролог, кожен, психолог) педиатърката винаги е изисквала цялата документация, за да я прегледа и съхранява. Но определено личната лекарка на детето ми е много адекватна и мога да разтичам на нея, че събира и описва всичко важно, касаещо здравето на синът ми.

# 8
  • Мнения: 882
И при нас е така. Аз също смятам, че това е много важно и то не само за децата. Стремим се да пазим всичко, но това едва ли е най- добрия вариант. Преди месеци се говореше за електронни здравни карти, където ще се отбелязва цялата информация- всяко посещение, лекарство и изследване. Така и докторите няма да губят цялото това време в писане, и дано отделят повече внимание на пациентите. За съжаление покрай изборите всичко остана само медиен шум, сега ще чакаме следващите, а до тогава на хартиен носител.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт