Частна кухня за хранене

  • 1 878
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мами, искам да ви питам дали знаете координати за някоя частна кухня в София? В кои квартали се намират? Има ли мами, който са взимали храна от такива кухни? Доволни ли сте? Питам ви от името на една моя приятелка, която няма компютър и не може да ви пише. Предварително ви благодаря от нейно име. Нейното бебе е на 10 месеца и тя би искала да му взима храна от частна кухня.
Много ви благодаря и весели летни дни с малките сладурчета.....
 Rolling Eyes

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ето инфото:, но лично аз никога не съм взимала храна от частната кухня.

Първа частна детска кухня и по-специално доставката по домовете е само за кварталите Оборище, Подуене, Суха река, Стефан Караджа, Хаджи Димитър, Левски В и Г, Редута, Гео Милев и Слатина. Цените на храна+доставка са: понеделник-петък - 43 лева, понеделник-събота - 49 лева. Ако искаш да се запишете ще са ти необходими 9 бурканчета от пюрета ''Ганчев'':
- 3 (три) със сини капачки
- 3 (три) със зелени капачки
- 3 (три) с червени капачки
Храната се раздава в 2 часови интервала - 12 - 14 часа и 16-18 часа.При записването избираш кой часови интервал е по-удобен за теб.Храната се раздава всеки делничен работен ден.По желание може да се запишеш за храна и в събота.
Координати за контакт:
кв. ''Редута''
ул. ''Марагидик'' № 21
тел. 943 45 08

бул. ''Мадрид'' № 31
магазин ''Хер Бебе'' (срещу бившия магазин ''Наш дом'', сега Union Bank)
тел. 944 19 10

# 2
# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dodo_dodo



kakwo е това? този линк ме изпраща да се регистрирам за нещо си Shocked

# 4
  • Мнения: 1 809
Абе одеве ми се отвори на мен една статия в "Монитор" ,обаче сега и мен ме праща за регистрация.
Ставаше въпрос , за частната кухня и как на една майка й се падало за незнам си кой път развалена храна или с косъм вътре , или стъкло...
Ще се опитам да я копирам, ако мога...

# 5
  • Мнения: 158
Иска регистрация... Confused

# 6
  • Мнения: 1 809
Ето, копирам го:
150 деца от 10 месеца до 3 г. ползват менюто
Стъкло и мухъл в бебешка храна
Беше единичен случай, оправдават се от детската кухня
АНА ПАВЛОВА

На счупено стъкло, косми, мухъл и ръжда се натъкнаха родители в бебешката храна от специализираната частна кухня "Хер Бебе" в столичния квартал "Редута".
Ужасеното семейство подаде сигнал в ХЕИ в петък, след което съобщи за зловещите находки в редакцията на "Монитор". От тази кухня родители взимат храна за 150 деца на възраст от 10 месеца до 3 години.
"През последната половин година почти не е имало месец, в който да нямаме някакво оплакване от странни находки в храната на бебето", разказа пред вестника майката Радостина. Най-редовно се случвало капачките на бурканчетата от детската храна да не са измити и да има остатъци от менюто от предния ден, а по самите буркани - неизмитите лепила и етикети. На два пъти ни дадоха развалена храна, която отваряйки съда, направо кипи, разказаха още родителите. Първия път от кухнята дали допълнително ястие като компенсация за гафа, а втория минали с шоколад. "Обяснението на персонала беше, че това се случва за първи път и освен нас, само още едно семейство е попаднало на развалената храна", каза Радостина
Чашата обаче преляла през последната седмица. Във вторник от бурканчето с бебешка храна, което Радостина взема от кухнята, липсва един сантиметър стъкло.
"Уплаших се, че липсващата част може да е попаднала в храната и на следващия ден отново направих забележка на служителката в "Хер Бебе", разказа вчера майката.
Неприятно е, бил коментарът, ще внимаваме, успокоила я служителката. Само час след тези думи, Радостина намира черен мухъл по капачката на поредното бурканче, която освен всичко друго е покрита с един пръст прах и явно не е измита.
Тук вече нервите й неиздържали и се върнала с мръсните съдове в кухнята. След хилядите извинения и поредното изумление "как ли се е случило" служителката заменила храната с друга. Препатилата майка обаче решила да провери на място и отваряйки бурканите този път, открила косъм. Следващата стъпка била сигнал в ХЕИ.
Беше единичен случай - с тези думи вчера служителите в детската кухня посрещнаха екипа на "Монитор".
Готвачката - “с неизяснено здравословно състояние”
Не се е случвало преди, но някой родител като реши да се заяде, нали знаете, обясни Иванка Христова. Проверката на ХЕИ в петък не била установила никакви нарушения, а предишната седмица цяла комисия от хигиенната служба заключили, че всичко е наред при рутинната си проверка. Седмица след първата проверка, инспекторите пишат, че една от готвачките е с "неизяснено здравословно състояние". Инспекторката дойде в 7.30 сутринта, без изобщо да очакваме, и всичко беше изрядно, твърди Христова. Сигналът на семейството обаче е подаден в 9 ч в петък - час и половина след предполагаемото изненадващо пристигане на ХЕИ в кухнята.
Такава информация не се дава, отговори вчера на въпрос на "Монитор" инспектор Лидия Вълчанова дали има открити нарушения. До края на деня вчера тя не се обади да каже резултата от проверката на потърпевшите, а прехвърли топката на дежурния в ХЕИ. Оттам пък недоумяваха защо колегите им още не са дали отговор на семейството, било си тяхно задължение.
Според протокола на инспекторката от 2 юли "сигналът не отговаря на истината".

в.Монитор
Емисия: Вторник, 06 Юли 2004

Общи условия

Активация на акаунт