Въпрос за захранването

  • 1 294
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Мам4ета търсих но не можах да намеря такава тема.Ако има се извинявам предварително.Въпроса ми е като по4на да захранвам бебето си как да процедирам като по4на от един вид пюре колко време да давам по 5 дена или цяла седмица.А другия въпрос е понеже имаме проблеми със акането може ли първо да по4на със пюре от круши.А също така искам да питам като се по4не със 1 лъжи4ка се увели4ава докато се стигне цяло пюре или зависи от месеците на бебето и кое хранене замества пюрето

# 1
  • София
  • Мнения: 44 088
изчакай да стане на 5-6 месеца и тогава.
има цели 2 подфорума за хранене и захранване.....със стотици теми по повода.

# 2
  • Мнения: 781
Изчакай да навърши поне 5 месеца.
Моето дете също имаше проблем с изхождането и захраних с тиква, смятам го за по-добрия вариант Peace

# 3
  • Мнения: 143
Оффф жената пита как да процедира,а не дали  да почне и кога да почне да захранва!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Оффф жената пита как да процедира,а не дали  да почне и кога да почне да захранва!

    Rolling EyesДа, но не видях един отговор до сега.

 1.Първият ти въпрос не го разбирам много, но ще опитам да обясня Simple SmileКато започнеш с пюре от един зеленчук или плод, преди да въведеш следващия, трябва да изчакаш около 4 дни(да давах по-смело).

 2.С пюре от круша можеш да започнеш, да.Но имай предвид, че можеш да докараш на детето много силни колики на тази възраст от плодовите пюрета.


  3.Започва се с 1 лъжичка и се увеличава постепенно.Даваш за дохранване след това мляко, като за 2 седмици трябва да заместиш напълно млечното хранене с пюрето.
 

 

# 5
  • Мнения: 426
Имаш още време до захранването и достатъчно време да се информираш по темата,ще чуеш най различни мнения но приятелски те съветвам да не избързваш със захранването.Изчакай до 6-тия месец.

# 6
  • Мнения: 143
Биляна и аз това имах предвид  Wink
Понеже и мен ме интересува това,а нямаше отговор,а само ,,изчакай,захрани след еди кога си,, Има майки който не искат да чакат 6-тия месец.
Моята бебка не е имала колики изобщо и затова ще я захраня в понеделник,а сокче пие от втория месец.От ябълка,морков и круша.
До сега не сме имали изобщо никакви проблеми.
Аз лично съм против това детето да се захрани 6-тия или седмия месец.Хм ми що не го захраните на две години  doh

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз лично съм против това детето да се захрани 6-тия или седмия месец.

 Уважавам решението на всеки HugОбаче очаквам линч и една съфорумка постоянно присъстваща тук да каже сега колко сме прости Flutter

 Хайде да отговаряме директно за задаените въпроси в темите, а не да наливаме морал в главите на авторите им!

# 8
  • Мнения: 2 013
Захраних на 5 месеца и въвеждах първите пюрета за 2 дни,като на третия давах ново и така.Напоследък всеки ден си хапваме нещо различно.Даже се оказа,че съм въвела глутена без да разбера. Crazy

# 9
  • Мнения: 2 334
Мам4ета търсих но не можах да намеря такава тема.Ако има се извинявам предварително.Въпроса ми е като по4на да захранвам бебето си как да процедирам като по4на от един вид пюре колко време да давам по 5 дена или цяла седмица.А другия въпрос е понеже имаме проблеми със акането може ли първо да по4на със пюре от круши.А също така искам да питам като се по4не със 1 лъжи4ка се увели4ава докато се стигне цяло пюре или зависи от месеците на бебето и кое хранене замества пюрето

Захраних на 4 месеца с пюре от круши.Давах 5-6 дена от един вид и тогава въвеждах нова храна.Мислих да захраня със зеленчуково пюре но дъщеря ми имаше упорит запек и започнах с плодово.Аз започнах с 2 лъжици на ден и за 6 дни давах бурканче от 120мл.

# 10
  • Мнения: 128
Оффф жената пита как да процедира,а не дали  да почне и кога да почне да захранва!

    Rolling EyesДа, но не видях един отговор до сега.

 1.Първият ти въпрос не го разбирам много, но ще опитам да обясня Simple SmileКато започнеш с пюре от един зеленчук или плод, преди да въведеш следващия, трябва да изчакаш около 4 дни(да давах по-смело).

 2.С пюре от круша можеш да започнеш, да.Но имай предвид, че можеш да докараш на детето много силни колики на тази възраст от плодовите пюрета.


  3.Започва се с 1 лъжичка и се увеличава постепенно.Даваш за дохранване след това мляко, като за 2 седмици трябва да заместиш напълно млечното хранене с пюрето.
 

 
На друго място бях чела, че пюрето не замества храненето, а и моето педи така казва.
Толкова противоречиви мнения по този въпрос, че направо да се побъркат майките.

# 11
  • Австрия
  • Мнения: 143
Биляна и аз това имах предвид  Wink
Понеже и мен ме интересува това,а нямаше отговор,а само ,,изчакай,захрани след еди кога си,, Има майки който не искат да чакат 6-тия месец.
Моята бебка не е имала колики изобщо и затова ще я захраня в понеделник,а сокче пие от втория месец.От ябълка,морков и круша.
До сега не сме имали изобщо никакви проблеми.
Аз лично съм против това детето да се захрани 6-тия или седмия месец.Хм ми що не го захраните на две години  doh
Не се заяждам ,но захранване се сЧита когато детето приема храна разлиЧна от млякото
Вие веЧе сте захранени с тези сокЧета от 2 м

# 12
  • Австрия
  • Мнения: 143
Захраних в 4м с пюре от ябълка 4-5 дена ,после въведох морков 4-5дена,ябълка и морков,тиква.......и така докато заместих обедното хранене с зеленЧуково пюре за около 20 дена.Винаги дохранвах с АМ.Ако се изхождате трудно по добре запоЧни с тиква,но и крушата да избереш не е фатално,плодово пюре не замества хранене.Ние не сме имали колики ,но и не съм давала сокове на 2м и до сега ги избягвам,ядем много пресни плодове.ЗеленЧуковото пюре измества обедното мляко,кашата измества следобедното ,а плодовото се дава между храненето

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 23:09 от sadovnik

# 13
  • Мнения: 3 621
На друго място бях чела, че пюрето не замества храненето, а и моето педи така казва.
Толкова противоречиви мнения по този въпрос, че направо да се побъркат майките.
Плодовото пюре не замества хранене, хранене се замества със зеленчуково пюре или каша

# 14
  • София
  • Мнения: 1 977
Айде и аз да се изкажа,плодово пюре от 125мл. при четримесечно бебе може да замести едно следобедно хранене!!!
Моя син вече изпуска едно хранене именно с такова пюре,е не всеки ден,защото,когато въвеждам нов плод не му давам цялото бурканче разбирасе.

Относно конкретно зададения въпрос,аз не чакам по 6 дни преди да въведа нещо ново,а само 2.Два дни яде круша например и на третия въвеждам картоф. Примерно!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт