Ще си плащате ли предварително за нормално раждане?

  • 874
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Ще си платите ли за избор на лекар и лекарски екип при раждане?На мен ми искат 900лв. за нормално раждане,но в момента ги нямам и малко се притеснявам какво  ме чака...Ще раждам след 10-ина дена в бившата "Тина Киркова",която е държавна болница все още..

# 1
  • Мнения: 1 702
Толкова много пари не бих дала.Аз също бях решила да плащам,защото бях наплашена от отношението към родилките(но не е така),но за моя град таксата е по-малка.Моята лекарка(бях се уговорила с нея да раждам,но отказа пари)се случи на смяна,когато раждах.След няколко дни като отидох на преглед аз и дадох от благодарност като тя упорито отказваше.Имай впредвид,че повечето работа я върши акушерката.Почти винаги предварителната нагласа за самото раждане и екипа е погрешна. Не се притеснявай и не давай излишни пари(според мен)всичко ще мине добре,а паричките после ще трябват за бебчо.

# 2
  • Мнения: 116
Благодаря на синята птичка за успокоението!

# 3
  • Мнения: 278
Какво ще рече "искат ти"?
Цената за избор на екип е 500лв. Публикувана е на сайта на болницата и се плаща на касата.  Дават ти документ и една пациентска карта. Има списък на докторите, които можеш да избереш. Всички други екстри  - вип стая, присъствие на бащата и т.н. са отделно и се плащат при изсписване, ако си ги ползвал естествено.
Аз ще раждам при лекарката следила ми бременността - д-р Щерева.  Платих таксата тази седмица и е толкова колкото си пише.  На ръка никой не ми е искал нищо.  
Терминът ми е 25ти. Може да се засечем Simple Smile

# 4
  • Мнения: 116
Моя доктор ,който ми следи бременноста каза ,че работи с мед.екип от акушерки и санитарки и тези пари от още 400лв. отиват за тях и 500 за него.Отделно се плащат упойка и ВИП стая.Освен това не всеки може да извади просто ей така 1000лв.втази криза!

# 5
  • София
  • Мнения: 588
 anmari2003 ох ох и аз такива въпроси си задавам.Още е рано за моето бебче но и аз питам за да се ориентирам към болница и д-р.

 Чувала съм и от др. мами същото за акушерката. Имам един въпрос когато платиш на нея как става легално или нелегално. и ако не е на смяна и бебето тръгне/ аз искам нормално раждане/ тя идват ли Thinking и как я пускат да изражда без да е на смяна.
Исренно се извинявам за глупавите въпроси. но ми е първа бременност и повечето приятелки раждаха секцио по желание.   от мен  Heart Eyes

anmari2003       Съгласна съм с теб че парите са доста.
Но имам питане ти не си ли здравно осигурена newsm78, защото можеш и без да плащаш но без избор на екип baby_neutral
По добре за бебето тези парички. Аз се замислям да платя на акушерка, когато разуча как стоят нещата.

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 21:39 от cicico

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
В тина киркова се плаща при изписването на касата.
аз там раждах не съм плащала.
Предварително - в никой случай не бих Wink

скоро четох цените там...за избор на екип беше по-малко...освен ако няма да си с присъствие на баща или във вип родилна или водно или нещо от сорта.

а ето
САМОСТОЯТЕЛНИ VІР УСЛУГИ

Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/


ПАКЕТНИ VІР УСЛУГИ

VІР пакет за раждане
/избор на лекар, VІР зала за раждане, раждане в присъствието на мъжа, раждане във вода, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 900 лв.

VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката
/избор на лекар, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 1 100 лв.

VІР пакет за гинекологични операции
/избор на лекар, престой в самостоятелна VІР стая/ 900 лв.

При настаняване в стая с едно легло, към цената на пакета се доплащат по 30 лв. на ден.

При настаняване в апартамент, към цената на пакета се доплащат по 80 лв. на ден.

VІР секторът включва:

- Самостоятелна или двойна VІР стая
- Охрана – жива и видеонаблюдение
- Посещения в определени часове
Сутрин – от 10.00 до 13.00ч.
Следобяд – от 16.00 до 19.00ч.
- Детето при майката по нейно желание
- Програма за повишаване имунната система на родилката
- Участие в организирано по време на престоя обучение „Първи стъпки”, относно първите грижи за новороденото
- Ползване на служебното кафене в определени часове – от 14.00 до 19.00ч.
- Възможност за интернет връзка

http://www.1agb.com/qa.php във въпроси и отговори.
Ако няма да присъства мъжът ти или нещо от сорта вип родилна зала не ти трябва и може да си платиш само избор на лекар, упойка и престой....малко по-евтино ще ти е.

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 21:34 от Angel_Dust

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моя доктор ,който ми следи бременноста каза ,че работи с мед.екип от акушерки и санитарки и тези пари от още 400лв. отиват за тях и 500 за него.Отделно се плащат упойка и ВИП стая.Освен това не всеки може да извади просто ей така 1000лв.втази криза!

Много бре,този лекар се по-олял.Пък чак и ВИП стая,не може ли в нормална,или ти не искаш????
Поразпитай за друг лекар с по малка тарифа,ако има....

# 8
  • София
  • Мнения: 588
Angel_Dust    Браво мила. Heart Eyes 6 по шестобалната. Peace

# 9
  • Мнения: 116
Значи ,че акушерката трябва да работи със съответния доктор ,който си избрала.За тези ,които не са разбрали само за него отиват 500лв.и отделно още 400лв. за екип.Аз не държа толкова на ВИП стая-мога ибез нея.Нека ми пишат жени,които скоро са раждали и то без уговорки.Между другото ако всичко мине добре ще им дам пари на доктора и акушерката при които ще раждам.Това ще ми е второ раждане ,но въпреки това се притеснявам.За първото имах уговорка ипак не съм доволна добре,че всичко мина нормално откъм моя страна иначе докторката и акушерката бяха ужасно груби...

# 10
  • Мнения: 1 702
anmari2003 ох ох и аз такива въпроси си задавам.Още е рано за моето бебче но и аз питам за да се ориентирам към болница и д-р.

 Чувала съм и от др. мами същото за акушерката. Имам един въпрос когато платиш на нея как става легално или нелегално. и ако не е на смяна и бебето тръгне/ аз искам нормално раждане/ тя идват ли Thinking и как я пускат да изражда без да е на смяна.
Исренно се извинявам за глупавите въпроси. но ми е първа бременност и повечето приятелки раждаха секцио по желание.   от мен  Heart Eyes
Изобщо не са ти глупави въпросите.Аз също като теб питах,но не във форум,а приятелки.На акушерката не съм плащала,дори не разбрах името и,а беше страхотна и много ми помагаше заедно с докторката (на нея платих,но по мое желание след няколко дни в кабинета и).Тук при нас дори и да не е на смяна идва за самото раждане,но за уговорка с акушерка нищо незнам.Но за самото раждане най-много помага тя и става безсмислено да се дават толкова много пари.Не се притеснявайте от нищо,всичко ще мине и ви пожелавам здрави и сладки   ylinfant

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
Изобщо не е задължително да плащаш на целият екип, можеш само на доктор, можеш само на акушерка...въртят те просто нещо....щом е и предварително плащане...просто явно ще си прибират парите и си набутва хората....

това са официалните цени и услуги предлагани от болницата.
тези отделно 400 според теб за какво са точно???

# 12
  • Мнения: 9 973
не плащам нищо на никой,полага ми се безплатно раждане!

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308283.0

Аз родих в ТК, май 2008. Не съм плащала.

Общи условия

Активация на акаунт