висока температура

  • 2 809
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Майчета, моля ви имам нужда от вашите мнения.Моят малък мъж-2г и 10м  от три дни има температура над 39, придружена с хрема и променлива кашлица .След два прегледа-Гърло и дробчета чисти!Редувам на 4 часа Панадол с Нурофен.Снощи дадох и Хексалгин.Избиват ни кътници...може ли да е от тях и колко дни е нормално да има такава висока т. и до кога мога да ги давам.Разбира се правим и компреси с оцет.Много съм притеснена!
В яслата ни има и други дечица с температура.Ако е вирус може ли да няма други симптоми.

# 1
  • Мнения: 5 790
Не. Температура от зъби не се вдига, камо ли 39 градуса. Може и вирус да е, но...
При температура повече от 3 дни трябва да се изследва причината.
Направете пълна кръвна картина с ръчно диференциално броене, изследвайте носен и гърлен секрет. Ако педиатърът се притеснява от кашлицата и прецени, че се налага, направете и рентгенография на гръдния кош.

# 2
  • Мнения: 43
Майчета, моля ви имам нужда от вашите мнения.Моят малък мъж-2г и 10м  от три дни има температура над 39, придружена с хрема и променлива кашлица .След два прегледа-Гърло и дробчета чисти!Редувам на 4 часа Панадол с Нурофен.Снощи дадох и Хексалгин.Избиват ни кътници...може ли да е от тях и колко дни е нормално да има такава висока т. и до кога мога да ги давам.Разбира се правим и компреси с оцет.Много съм притеснена!
В яслата ни има и други дечица с температура.Ако е вирус може ли да няма други симптоми.

Дори на упътването на Нурофена пише, че при температура, която не спада трайно за три дни се търси лекарска помощ.Явно доктора ти не става.Потърси второ мнение.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не може такава температура да възникне от зъби. Причината най-вероятно е в гърлото, макар че лекарят не вижда нещо обезпокоително. Води детето при друг педиатър или най-добре - на УНГ специалист, защото възпалението може и да е в ушите.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Зъби не е със сигурност. Щом детето ти ходи на ясла и има болни деца ти е донесло вирусче може би. Аз бих те посъветвала да потърсиш още едно лекарско мнение.

# 5
  • Мнения: 239
Не е от зъбите със сигурност.Според мен потърси специалист УНГ.Аз за Т над 39 давам само хексалгин.

# 6
  • Мнения: 256
Синът ми вдига 41 от зъби. Всеки път. Първите два пъти правихме пълни изследвания - кръвна картина, урина, нищо нямаше изменения.
Държи Т по 5 дни и след това обикновено излиза двойка зъби.
От два месеца съм в България и ми се случи - и двата пъти ми изписаха антибиотици без да знаят какво му е.
Сега отново е така, не съм го водила, днес му е трети ден, знам, че скоро ще мине.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
И ние бяхме така/при нас стигна до 40/.Оказа се гнойна ангина.

# 8
  • Мнения: 5 790
Синът ми вдига 41 от зъби. Всеки път. Първите два пъти правихме пълни изследвания - кръвна картина, урина, нищо нямаше изменения.
Държи Т по 5 дни и след това обикновено излиза двойка зъби.
От два месеца съм в България и ми се случи - и двата пъти ми изписаха антибиотици без да знаят какво му е.
Сега отново е така, не съм го водила, днес му е трети ден, знам, че скоро ще мине.

А секрет от носа и гърлото взимаха ли му?

# 9
  • Мнения: 256
Алекс1, не, не са му взимали.

# 10
  • Мнения: 24
Благодаря ви за отговорите!
Днес бяхме на спешен и вече сме с възпалено гърло и разбира се антибиотик-Аугментин.Веднага го започнахме, защото последните два месеца минахме през плевмония и бронхит...Все още вдига температура, но се надявам след втори прием да я прекъснем!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз си помислих, че може да е ангина, защото децата при ангина вдигат висока температура и поддържат, но беше писала, че гърлото е чисто. Може би е бил вирус и е настъпило усложнение. Щом сте започнали АБ след вторият прием нещата ще се подобрят. Бързо оздравяване!

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Същият вирус лепна и дъщеря ми миналата седмица. Щом вдигне висока Т, веднага гледам гърлото. Беше много червено. Оправихме го с Ефизол и същевременно Ефералган свещички за високата Т.
Не можеш да свалиш трайно температурата, ако не ликвидираш причинителя. В такъв случай от Панадол-а и Нурофен-а няма кой знае каква полза.

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И ние сме със същият вирус.Днес малката се събуди от следобедният си сън с Т 38.6. Веднага отидохме на доктор, оказа се зачервено гърло. Изписани АБ - Дурацеф. Лекарят каза , че за деня сме четвъртото дете с този вирус.

# 14
  • Мнения: 2 070
има някакъв вирус -остра хремас,кашлица ,пресипналост.дъщеря ми е така от седмица,добре че Т засега нямаме

Общи условия

Активация на акаунт