Намираме се в ремонт....помогнете с каквото можете!

  • 3 728
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!Нанесохме се в ново жилище-панелка!В момента правиме ремонт!Има доста неща които ще трябва да се сменят!Уж ремонта щеше да е козметичен,а излезна съвсем друго в последствие.Средствата са ни ограничени т.к. заплатихме наема за 12м. напред и това дръпна от бюджета ни достатъчно.Разбира се искаме да си го направиме хем с вкус,хем с макс. малко средства.Ето какво ме вълнува в момента и бих искала да чуя и вашето мнение:нуждая се от вътрешна врата за хола т.к. сегашната е счупена,от осветително тяло-2бр. в горидора,1 в хола ,1 в спалнята и 1бр. в кухнята,стойка за ТВ и микро вълнова,3бр.обикновенни брави за вратите вътре в апартамента,казанче и капак със седлака за тоалетната чиния,поне 4бр.столове за масата в кухнята(етърва ми си купи такива сгъваеми от Бриколаж за по 9лв.бр.-нещо подобно.Нямам пари за скъпи столове).Трябва да смена дограмата на балкона който сега е с от този тип желязните черни дограми.Той е 6кв. измерен.Кухнята е за подмяна изцяло-т.е. шкафовете,но слава богу сестра ми прави нова и ще ми даде нейното старо обзавеждане което е в отлично състояние.Ако не ми харесва цвета и не ми пасне смятам да го подновя с фолио!Ами това е за сега...ако можете да ми помогнете с каквото и да било-подаряване,продаване,съвет.....ще съм благодарна на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 434
Ще правиш ремонт на апартамент под наем ли? newsm78 Имам само една голяма и висока куненска маса излишна.Дядо ми ми я прави , но не е ползвана, само се чудим къде да я местим.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Ние сме също под наем.
И преди няколко годинки ни предстоеше ремонт на апартамента, който трябваше да направим с минимум средства като същото време стане макс. удобно...

Ето идеите ми:
- за вътрешната врата на хола: вратата ли е счупена или само стъклото? Ако е само стъклото, може да сложите обикновено прозрачно и да залепите фолио отгоре, става все едно, че е матирано дебело стъкло, което е доста скъпо...Ако е счупена цялата врата, разберете се с хазяите да я подмените с нова, но да ви приспаднат от наема т.е. да се яви част от наема за 13 -я месец.
- за абажури: за детската и спалнята сложих от тези китайските хартиените, почти без пари са, около 5 лв. и има избор на цветове, в зависимост от цвета на стаята...Придават много уют и топлина, за кухнята си купих подходяща кошница, от тия за плодове или хляб, и мъжът ми я монтира към поставката на един стар абажур, дадена ни от приятели...
- стойките за тв.: мъж ми си ги направи от плоскости, продават се по големите магазини, режат ти ги и ти ги обкантват по размери.
- казанчето и капака за тоалетната чиния също влизат като разходи за сметка на хазяина.
- дограма ние сменяхме: изцяло за сметка на наема занапред.
- за кухнята ти имаш вариант. Аз използвах наличните шкафове, реших в какви цветове я искам, купих блажна боя и си ги боядисах. Стана много хубаво и свежо.
- също можеш да казваш на всичките ти познати, какво ви трябва, ако знаеш колко хора си държат непотребните вещи/мебели вкъщи и с радост биха ги подарили на някой, стига да се ползват и наистина да има нужда от тях, но не биха ги хвърлили на боклука...така на нас ни подариха наши близки приятели доста неща...Ние също сме помагали на приятели под наем с каквото можем.

Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 619
Много благодаря!Ценни съвети!Намерих врата.....

# 4
  • Мнения: 651
Странно ми се вижда, че сте предплатили за 12 м., защото на нас сега ни предстои местене и едното предложение е да ремонтираме преди да се нанесем и да ни се приспадне наема (уж за една година)...Като наемодателя обеща да смени на свои разноски дограмата.
Аз въобще се чудя дали да си слагам главата в чувала newsm78 (даже мислех отделна тема да пускам)...Приемам съвети  Praynig

Съвет за мебелите и това от което имаш нужда: Залепи обява във входа и на съседните блокове ... аз също мисля така да постъпя ... много хора се чудят как да се оттърват от стара секция например, а аз имам дърводелец в къщи+много идеи+много книги  Grinning

# 5
  • Мнения: 4 916
Странно ми се вижда, че сте предплатили за 12 м., ...

Техният наем е сравнително нисък.
А това, което си написала за обявите по входовете е много готино  Peace мисля, че ще имаш успех, ако съвпадне с периода на летните ремонти.

# 6
  • София
  • Мнения: 619
Ами такава ни е уговорката ,а и изискване на наемодателя.Живее в чужбина и не се прибира в БГ,а за превод на наема по сметка не може и дума да става т.к. там искали отчет за всяко едно евро на края на годината постъпило по сметка!Имаме договор...така,че......Иначе ни оставиха стари мебели които продадохме-парите от тях влагаме в ремонта!Сега,да видиме какво ще отговорят за предложението ми дограма срещу липса на наем известно време според стойността й! Thinking

# 7
  • Мнения: 8 999
Сега,да видиме какво ще отговорят за предложението ми дограма срещу липса на наем известно време според стойността й! Thinking

Смяната на дограма се води трайно подобрение, което трябва да е изцяло за сметка на наемодателя. В края на краищата, вие няма да я амортизирате, нито пък ще си я демонтирате като се изнесете някой ден. А така ще се повиши цената на жилището, все пак.

Колкото до намирането на стари мебели, то по-добре е да следиш обявите по разни сайтове. Аз така си набавих доста неща на много прилични цени. Въпреки, че всичките ми познати и приятели знаеха, че събирам стари дървени мебели /не старинни, а вехти/, никой не се намери да ми подари нещо.

# 8
  • Мнения: 1 820
Вместо да сменяш кухненските шкафчета може да ги облепиш с фолио.Кумицата ми така направи.Стария плот изглежда керамичен  Laughing
Иначе с блажна боя също е добър вариант  Peace
И мен това ме чака скоро,за това че ще ви следя и аз  Hug
А това за обявите по входовете е супер найстина  PeaceМила от Марс  благодаря  Laughing

# 9
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    Аз това нещо с намирането и подновяването на стари мебели съм го правила в 4 квартири. Ще се опитам да споделя някои хитринки . Например в едната квартира имаше няколко различни по цвят и дизайн мебели/витринки и шкафчета/ на хазяите. Ние купихме 3-4 черни спрея /гланц/ и съпругът ми ги напръска равномерно. Междувременно се бяхме снабдили с 10-12 нови модерни и евтини дръжчици и , когато ги монтирахме, на вече черните и гланцирани мебели, станаха  много красиви и дори модерни неща.
   Спалнята си я направихме сами: В практикер поръчахме четири плоскости за самото легло с размери: 2х25/205 и 2х25/145.Когато мъжът ми ги сглоби се получи нещо като кух правоъгълник.За подматрачна рамка наковахме на късата страна през малко разстояние някакви летвички, сложихме матрак с дебелина 20см и готово. За нощни шкавчета отново плоскости от същия материал: 2х 40/25 и 4 подпорни ъгъла за монтажа. Сложихме ги от двете страни на спалнята и готово.Гардероба - отново сами: плоскости с размери: 3х55/180 , 2х55/160 и 2х55/тук вече зависи от ширината на профила. Когато го сглобявахме се получи нещо като изправеното легло, само че вътре имаше нещо като кръст /за опора/ от профилите. Това нещо трябва задължително да се захване за стената от гледна точка на сигурността. Вътре човек според нуждите си може да постави всякакви рафтчета или лостове/съвсем евтини са/. За врата на вече готовия гардероб има много вариянти стига човек да има въображение.Аз лично си ги уших на шевна машина. Още преди да "изправим" гардероба, на долната му страна залепих/с поксипол/ по цялата дължина на основата едно парче здрав плат/нещо като бризент беше материята/, на което предварително бях направила осем илика, които останах извън лепенето.Когато гардероба беше напълно монтиран на "Таванската" плоскост залепих отгоре 4 парчета/различни цветове от същата материя/ нещо като завеси, които в долния край имаха всяка по две големи копчета.Така когато си свършвах работата с гардероба ги закопчавах. Получи се много практична и уникална мебел за почти без пари.Разбира се и пердетата/тип щори/ ги направих от същите четири цвята плат, а си ущих и една кувертюра от тях. Тъй като цветовете бяха жълто, т.жълто, оранжено и т. оранжево майка ми ни направи и един полюлей от тъмно оранжеви конци/ една надуваема топка се надува и се маже цялата с безцветно лепило за плат, след което се започва внимателно увиване с конци/дебели/ в подходящ цвят, пак се маже с лепило и пак се увиват конците, като се внимава запушалката да остане отгоре -неувита.Това трябва да се прави бързо за да не засъхне лепилото и конците по топката.Накрая се изпуска въздуха на топката и тя се изважда внимателно/ , а отвора, когато засъхне се оформя, според фасонката, с макетно ножче/ и стаята стана просто уникално красива и уютна. Мислех от същите платове на домашно направен стан/рамка от летвички с размер 120х200, накована от двете къси  страни с пирончета за които се захваща много здрав и дебел конец с подходящ цвят/ да си изтъка килим/ нарязвам пратовете на тънки лентички и ти завързвам или залепвам последователно една за друга, като по този начин правя 5-6 огромни кълбета и с тях тъча. В крайна сметка не го направих , но съм правила подобно нещо по друго време.За спалнята толкова. Мисля, че всичко ни излезе към 300лв.
    Засега толкова, когато намеря време ще пиша и за други мои хрумвания и хитринки.

# 10
  • Мнения: 1 505
мама на Ваньо и Ники,хитринките ти са уникални,ако и снимки има направо златна ще си.А за килим4ето много съм любопитна по-подробно да разкажеш и лампата искам много да я видя.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 415
Мама на Ваньо и Ники, шапка ти свалям за изобретателността!

Иначе съветите за спрей и фолио, които аз имах вече са ти ги дали, а врата сте намерили - иначе в Бриколаж има едни, които като се боядисат и стават страхотни.

Брави съм взимала преди време от ИНтекст (които са скъпа фирма) и после ги виждах и в Бриколаж - дръжки, много модерни на вид, инокс - по 9лв.Не зная сега дали ги има..

За дограмата - най-много оскъпява отваряемостта. Ако можеш - така я поръчай, че да се отваря само на едно място, от което да имаш достъп да миеш и другите части. Т.е. - например в средата на прозореца. Ако се отваря в едната посока - около 100лв нагоре, ако се отваря в двете - още около 60лв.
Според мен също трябва да е за сметка на бъдещ наем, но това все пак не пречи да е я поръчате не твърде скъпа - за да не ви се натрупат много пари на куп.

Хартиените лампи са супер решение - евтини, новичики и хубави. Гледай да си вземеш по-светли и по-отворени, защото малко приглушават светлината. Големият им плюс е, че може да се сложат енергоспестяващи крушки в тях и тогава и дългострочно са по-изгодни.

Седалка с капак за чиния гледах скоро в Практикер - има едни много евтини до 20лв. и след това следващите цени започватот около 39лв.

Казанчето - би трябвало да е от наема.

Успех Peace


 

# 12
  • Мнения: 745
Страхотни идеи момичета.Страхотни сте.

# 13
  • София
  • Мнения: 619
попиваммммм като гъба  book Обаче нямам още отговор за дограмата newsm78.

# 14
  • Мнения: 925
А толкова ли е наложителна смяната на дограмата? Ако не е счупена опитайте да я уплътните.След смяната на дограмата малко или много трябва да се оправи и стената, а това са допълнителни разходи. Все пак сте на квартира.

Общи условия

Активация на акаунт