Миомен възел и бременност

  • 7 270
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте искам да попитам има ли мама, която да е открила, че има миомен възел през бременността. Със сигурност не е от преди бременността. Моля ако някой има подобна случка да сподели. Опасно ли е за бебете и за мен? Мерси.   Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Колко е голям и къде се намира. Аз бях с три миомни възела. Единият - от 2,5 стана 4,5 см до края на 4-ти месец някъде  и  след това спря да расте. Той беше субсерозен - външен. Другите два бяха по 1 см и не им обръщахме внимание. НЕ са ми пречили през бременността, а док махна голения при секциото.

# 2
  • Мнения: 20
В момента съм бременна с второто си дете и в началните месеци ми откриха миомен възел . Доктора каза , че е малак но ще го следи защото  в по-големи месеци матката силно се кръвоснабдява и това предразполага за нарастването и на възела. Слава бого след четвъртия месец вече не се виждаше. Вече съм почти на финалната права и засега нямам никакви проблеми  newsm44,така че не се притеснявай следи си го всеки месец и дано да нямаш проблеми newsm10

# 3
  • Мнения: 46 492
И аз бях с 3, откриха ми ги в 4 месец, преди това не са ми казвали, че имам, което не означава, че не са си били там, защото 1 ден преди да ми ги открият ме гледа един професор с вагинален ехограф в Майчин дом и не ги видя  Crazy
Най-големият беше 7 см., до клрая на бременността намаля до 5 см., после стана 4.5 см. и не е мърдал повече Praynig
При секциото не ми ги махнаха, защото е рисковано, само, акоправят проблеми или са на краче, тогава ги махат.

Дали ще има проблем, зависи от разположението и големината, но най-вероятно всичко ще е наред  Hug само ходи редовно до го следят Peace

Успех!

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
При първата ми бременност някъде през седмия месец ми откриха миомен възел. Разположен на предната стена на матката. Оказа се, че няма да пречи на бременността и на раждането. Родих нормално, а след това възелът се сви. Под наблюдение е, разбира се. Втората бременност си я почнах с възела, той си се увеличи и след раждането (пак нормално) се прибра. И пак го следим. Не ми е пречил, което естествено не означава, че не трябва да се следи.

# 5
  • Мнения: 1 131
И на мен ми откриха.Не е опасно.Не се залъгвай по подписа ми.

# 6
  • Мнения: 105
На мен ми откриха един на задната стена на матката в 5ти месец 4.9см беше. Отстраниха го при секциото и го пращаха за хистология. Казаха ми,че имам още доста малки, били се появили от хормоните на бременността. Не се шашкай, просто както са ти казали другите трябва да се следи.

# 7
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
д-р Марков ми откри миомен възел в 15 г.с., който после 'мистериозно' изчезна, защото същия доктор месеци по-късно не го видя, даже се учуди, че го е имал, като си видя бележките от предишното посещение.Друга докторка ми каза, да не се притеснявам, защото: " През бременността можеш да видиш всякакви неща...".Надявам се и ти да си по тази линия   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
Доколкото знам, ако не нараства, не е опасен.
Ако е от външната страна на матката, няма опасност и за бремеността, поне така ми каза моя доки  Peace

# 9
  • Мнения: 1 354
И аз бях с два миомни възела не са ми пречили по време на бременността, ако не растат няма проблеми. Не се притеснявай докторът ти ще ги следи Peace Даже на повечето жени след като родят им изчезват, е аз не съм от тези, но пък ти може да си.
Лека бременност ти желая.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Благодаря ви момичета и моят Д - р Марков го откри и каза, че е на предна стена и че просто ще трябва да се следи, но аз се стреснах, защото ми го откри по време на амниоцентеза, тоест малко много стресови неща ми станаха. Слава Бога резултатите от амниото са супер, дано и миомният възел да не ми създаде проблеми, но вие доста ме успокоихте, за което ви благодаря.  Hug

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моят стигна до 6 см и не порасна повече. Не беше на краче, а на малки... като пипалца. Споко, за самото бебе не пречи, а доки ми го махна при секциото. Успешна бременност и не се притеснявай за такива работи!  Hug

# 12
  • Мнения: 683
Здравейте искам да попитам има ли мама, която да е открила, че има миомен възел през бременността. Със сигурност не е от преди бременността. Моля ако някой има подобна случка да сподели. Опасно ли е за бебете и за мен? Мерси.   Hug

На мен ми откриха при първата ми бременност, и то два! Като единият беше с размери 7.5 см. - субсерозен, а другият - 4 мм.
При секциото, което не беше заради миомните възли, а заради висок диоптър и лоши записи, докторът ми махна големият субсерозен възел, който се падаше точно там, където режат матката. Вторият изчезна сам, но кърмих почти 11 месеца и дълго време след раждането нямах цикъл. Не се притеснявай, няма проблеми, просто ще те наблюдават по-често на ехограф. Възлите растат до към 25-та седмица от блеменността, после растежът спира.
Сега съм бременна отново в 8-а седмица и възелът, който ми остана като леко удебеление по задна стена на матката след първата ми бременност, още не се е появил.

# 13
  • Мнения: 1 738
Имах 4 миомни възли. Откриха ми ги през 4 месец на бременноста. Слава на богу не растяха и не повлияха на бременността ми. Но това беше една от причините да родя със секцио. Махнаха ми ги по време на секциото.

Общи условия

Активация на акаунт