Страх от раждането

  • 13 210
  • 88
  •   1
Отговори
Много от бъдещите майки се страхуват от раждането и следват насърченията на лекари, които препоръчват оперативно раждане (секцио). Това води до голям процент раждания по оперативен път, с много по-големи рискове от нормалното раждане.
Страхът от раждането е разпространен в 10% сред англичанките, 12% сред испанките и 22% сред американките.
Искаме да разберем как е при нас - затова, моля ви гласувайте!

съгласувано с администратор.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 11:30 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 672
Айде пак стана боя  ooooh!
По темата - изобщо не ме е било страх. Беше ме обзело някакво ненормално спокойствие и двата пъти.

# 2
  • Мнения: 9 436
Да,страх ме беше,защото знаех какво ме очаква.Година преди това имах операция от кисти на яйчниците и горе-долу имах представа за предстоящето.
Е,оказа се коренно различно и страховете ми бяха напразни. Sunglasses

# 3
Страхът от раждането е разпространен в 10% сред англичанките, 12% сред испанките и 22% сред американките. Искаме да разберем как е при нас - затова, моля ви гласувайте! Аз съм сигурна, че българката не се страхува чак толкова много от раждането!Дали е така, наистина?

# 4
  • Мнения: 269
Според мен тези проценти са силно изкривени - няма жена,която да не изпитва страх от раждането.Убедена съм в това.

Мен много ме беше страх.Не знам как е при нормалното раждане,но при моето секцио страховете ми са били излишни.

# 5
  • Мнения: 1 269
страхувах се по-скоро от това, дали бебето ми ще бьде здраво и дали няма да има усложнения, а не от самото раждане.

сьщо така изпитвах огромен страх от секцио.за мое щастие не се наложи.

# 6
  • София
  • Мнения: 588
страхувах се по-скоро от това, дали бебето ми ще бьде здраво и дали няма да има усложнения, а не от самото раждане.

И аз мисла така. Искам нормално раждане.
На мен ми предстои живот и здраве и мисля че все някак ще излезе, само да ми е живо и здраво. Не се залъгвам че няма да боли и при секцио и при нормално според мен боли но различно.
Но страх.. не не се страхувам.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 21:02 от AnMary

# 7
  • София
  • Мнения: 44 085
не се стахувах много, умрях от страх и на косъм се разминах със секцио обаче....при вагиналното бях доста спокойна....

# 8
  • Мнения: 1 043
Не съм се страхувала от раждането.
Притеснявах се дали всичко с детето ще е наред.

# 9
  • Мнения: 189
Не съм се страхувала от раждането.
Притеснявах се дали всичко с детето ще е наред.
И аз бях така! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 004
Не съм се страхувала и не съм се срамувала.

# 11
  • Мнения: 8 999
Да, ужасно се страхувах. До последния момент бях като ошашавена. Окопитих се чак, когато се разбра, че ще раждам със секцио по спешност. Това беше изключително мил жест от страна на Съдбата.

# 12
  • Мнения: 1 740
Да,страх ме беше,защото не знаех какво ме очаква.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 139
Страхувах се и то много Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 5 997
притеснението ми беше дали ще стигна до болницата навреме,а от самото раждане-не.

Общи условия

Активация на акаунт