Мъже възпитани от майки-учителки

  • 3 474
  • 61
  •   1
Отговори
Здравейте,

имам вече доста наблюдения по темата и въз основа на тях стигам до следното заключение - в БГ възпитанието на мъжете от майки с професия на гимназиални учителки е много подобно, това се отнася до:

липса на отговорност и сериозност, както към личните, така и към семейните ангажименти и задължения;
почти никакво участие в домакинските работи, освен пазаруване и готвене понякога, но това е защото са научени от малки да си хапват добре и доста;
никакви амбизии за по-добър живот
задоволяват се  с работа, където няма стрес, но няма и повишения и много пари, стига да им носи спокойствие;
мързеливи са;
непостоянни
никаква инициатива за мероприятия, това е свързано с по-горе спомената черта, тъй като изисква време и старание за организиране на такива;
обичат да прекарват дълго време я с книга, я с компютър в ръка, местейки се от стола на дивана;

Споделете мнения. Моля предварително да ме извинят изключенията от това правило, който евентуално ще прочетат моя постинг.

Лека вечер

# 1
  • Мнения: 2 590
Специално за гимназиални учителки ли става на въпрос? Grinning
Ами на учителка в детска градина? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 471
Професията на майката, какво общо има с характера и навиците на детето, като възрастен?
Ако майката е боксьор - какво се случва?
А, за жените  важи ли същото - майката е начална учителка, дъщерята не е амбициозна, чете книги....

# 3
  • Мнения: 2 590
И аз се зачудих защо точно тази професия избра, ама айде.

# 4
Професията на майката, какво общо има с характера и навиците на детето, като възрастен?
Ако майката е боксьор - какво се случва?
А, за жените  важи ли същото - майката е начална учителка, дъщерята не е амбициозна, чете книги....
Не, по принцип не би трябвало да има, но се изненадах да установя колко подобно възпитават децата си. А това какви навици има детето зависи предимно от това на какво е научен първите 6-7 години.

# 5
  • Мнения: 2 471
Едва ли, някоя майка създава навик на детето си, да стои на дивана пред ТВ... Както и да е.

За мен остава загадка, какво общо има конкретната професия на майката в случая.

# 6
  • Мнения: 13
Значи при мен едната ми баба(на баща ми майката, че и баща му) е учителка. Също така на приятелят ми майка му е даскалица и не отговарят на нито една от описаните черти. Това каква е професията на самия родител не влияе, може би при деца на учители възпитанието е по стриктно(и аз съм го опитала на гърба си Simple Smile )

# 7
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
А при жените какви са отклоненията?
Моля ви, спешно е...
Моите и двамата са даскали ooooh!

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пишеш глупости mamanna

# 9
  • Мнения: 156
мъжете, отгледани от учителки - било то и гимназиални - вероятно не се различават много от мъжете, отгледани от жени с различна професия. за "общо" нещо едва ли може да се говори... имах приятел, чиято майка беше отгледала гимназиална учителка. той има сестра. е повярвай ми - нищо общо нямаха двете деца. и двете не бяха в пубертета, да кажеш, че едното е неадекватно зараси това... приятелят ми също е отгледан от учителка, обаче детска. при това, разведена. има брат. ако нямаше някакви външни белези на тяхното роднинство, едва ли доре майка им щеше да е убедена, че са братя наистина. говоря ти за коренна разлика във всичко - отношение към ученето, начин на говорене, характер, маниери, светоглед - абе всичко.

# 10
  • Мнения: 25 447
Много оригинален начин да се оплачеш от милото и същевременно да оплюеш майка му.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 008
Отгледана и възпитана съм от баба ми,
която е учителка. Нямам общо с характеристиките,
които си описала.Може би защото съм жена newsm78.
При мъжете явно е друго.....
Айде моля те Stop

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аман от обобщения.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 896
Недоволна си от половинката, но смяташ, че майка му, поради професията, която упражнява е причина за всичките кусури, които си изброила.  Правилно ли разбрах?Stop

# 14
  • на майната си
  • Мнения: 424
Мразя квалификациите и обобщенията. Човека няма нищо общо с професията си. Има и от читавите и не-читавите във всяка една - въпрос на личност е, не на професия.

Общи условия

Активация на акаунт