Някой гледал ли е бон апети в събота. . .?

  • 4 807
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Някой записал ли е рецептата от 20 август събота.  май някакъв журналист беше на гости при Иван Звездев, ако не се лъжа и едната рецепта беше за бон филе. моля ви за рецептата, ако някой я е записал. благодаря. 

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не съм го гледала, но влез в сайта на Бонапети: www.bonapeti.tv
Съжалявам, но не мога да го направя активен  Embarassed Embarassed

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 303
Добре де нали съм добричка ....
Рецептата е за свинско бон филе - може и с пилешко да се направи - та филето е за скара мариновано с мед, соев сос, уиски и другото по-надолу.
Приготвят се медальончета от 500 гр. почистено от ципите свинско бон филе - с дебелина един пръст - много я обичам тази мярка мъжки и дамски пръст .... егати разликата
Маринатата се приготвя от
7-8 скилидки чесън
парче джинджифил /колкото кибритена кутийка/
50 гр уиски
1/2 ч. ч. мед
1ч. л. соев сос
Чесъна и джинджифила се режат на кубчета заливат се със соевия сос и се пасират. Докато се пасира се добавят меда и накрая уискито. Маринатата се загрява за около 10-15 минути на слаб огън и с така приготвената гореща марината се заливат медальончетата.
Преседяват часове, а най-добре денонощие и се изпичат на скара - за около 3-4 минути от едната страна и още 1-2 минути от другата - важното е да са сочни.
За гарнитура се режат тънки ивички краставица и месцата се обкантват с ивичките като суши. Поръсва се със сусам.
Има и салата ето ти я за всеки случай:
Салата домати с три вида сирене.
5 домата нарязани по твой вкус
150 гр. кашкавал нарязан на кубчета
150 гр. сирене нарязано на кубчета
пармезан за поръсване
4-5 скилидки чесън ситно нарязан
150 гр. черни маслини ситно нарязани
5-6 листа пресен босилек ситно нарязан
6-7 с. л. зехтин
2 с. л. балсамов оцет
сол на вкус
Дано да ти хареса - на външен вид изглеждаше добре ама аз не съм почитател на меда в маринатите и бих си добавила повечко гарнитурки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт