Пак за HEPA филтрите

  • 671
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657
Имам прахосмукачка BEKO BKS 1239 с хепа филтър. След като спря да прахосмучи както трябва, отидох в Технополис, откъдето е купена и помолих да ми покажат кой е този прословут филтър и как да поръчам нов. Въпреки, че имаха изложен същия модел, само се почесаха умно, нищо не ми показаха и ме препратиха в сервиза, който е в магазина. Момичето там обясни, че хепа филтърът е онзи направен от нещо като дебел картон правоъгълник с активен въглен отдолу, който се вижда през решетката отгоре на уреда. Нарочно ви обяснявам подробно, за да ми кажете дали наистина е така. После ми взе поръчката да го доставели от София. Обаче там нямали за Беко. В сервиза ме посъветваха да ползвам обикновени филтри, които се продават с торбите. Е те не вършат никаква работа, само загряват допълнително прахосмукачката. И какво да правя сега?
Четох във форума, че се миели, но се притеснявам, че това нещо ми прилича на хартия  - да не се разпадне?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 058
здравей, ако искаш прахосмукачката да работи нормално използвай само оригинални консумативи.Аз имам philips и в сервиза ми дадоха идея да си сменя хепа филтъра с дунапрен понеже бил скъп #Crazyопитах само дето не си скапах прахосмукачката Sick.можеш да го измиеш под силна струя студена вода без да го търкаш и сапунка, но това можеш да го направиш няколко пъти после -  нов. 

# 2
  • Мнения: 657
Благодаря за бързия отговор. Разбира се, че искам да купя нов, обаче казват, че не могат да ми доставят И то от сервиза, където би трябвало да се обръщам при проблем. Затова се чудя...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 058
само този филтър ли имаш или има и друг?не сам запозната с модела Embarassed

# 4
  • Мнения: 657
само този е

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 058
ами не ти остава друго освен да го миеш докато ти доставят нов или си смениш прахосмукачката Simple Smile.Пробвай не в сервиз а да потърсиш официалния представител на BEKO за бг

# 6
  • Мнения: 4
НЕ ГО МИЙТЕ!!!! По- добре да го продухате с компресор. Измиете ли го веднъж започва да се задръства още по- бързо. Дайте го на съпруга си да го продуха с компресора за гуми на бензиностанцията и си го ползвайте пак докато ви докарат нов. А новия го продухвайте по- честичко и ще си го имате по- дългичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 931
Хепа филтрите не се правят от хартия, а от специален материал, на базата на стъклени влакна. Има перящи се и такива за еднократна употреба. Ако твоят е от вторите е добре да се смени. Можеш и да го измиеш, но няма да работи кой знае колко по-добре. Питай ги в сервиза, като нямат доставка на същият, няма ли подобни, дори и да е на друга фирма.

Общи условия

Активация на акаунт