zaslujava li si da sme zaedno

  • 902
  • 5
  •   1
Отговори
поредната семейна драма, регистрирана съм и преди писах за един проблем, но нещата не се оправят и затова сега пак да си изплача болката и да ми кажете аз ли не разбирам нещо и не съм права в държанието и изискванията си към др. човек или...
накратко - заедно от 15 год, с дете на 2, не сме живели заедно докато не забременях, сега живеем със свеки и др. роднини на 10 мин  път от вкъщи; мн ме е обичал винаги чак до задушаване, а аз бях страната, която се дърпаше все не бях сигурна че искам да съм с него и тн. с раждането на детето нещата се обърнаха (винаги ми е казвал, че ще дойде един ден в който ще спре да ме обича); реши да се захване сериозно с бизнес, за да ни издържа. не ми помагаше мн за детето все пак хора около мен, нямало да седи до гъза на жена си общо взето се опасявам, че няма да предам обективно нещата, защото и в момента съм афектирана и ще ми кажете какво правиш с този човек все още. започнах отново работа, не разчитам за него на пари, бабите помагат и гледат детето, гледма поне събота и неделя да сме заедно, макар че той си има неговата работа в която аз и там помагам; но все  е недоволен, няма благодарност за нищо, знам че аз съм си го избрала и къде съм гледала но някак си е научен от техните за нищо да не го закачаме, занимаваме и сега това се прехвърля към мен (майка му си е вкъщи когато трябва и той на това разчита). вече не можем да говорим нормално, все се търси под вола теле; не искам да е като преди 15 год, да се държим за ръце или да се лигавим, но елементарно уважение и внимание / отношение към половинката; как си що си; ако ми се обади през деня е за да ми даде някоя задача да му свърша; на моменти си мисля дори, че ме използва;
все си мисля, че живот и здраве ако заживеем отделно ще е по-различно, но на него не му изнася и това.
стана мн дълго и заплетено и ако имате въпроси ще ви отговоря.
не търся съвети а по-скoро дали съм права или .... просто изисквам прекалено мн от човек който не е свикнал на това и му досаждам и мрънкам, но все си мисля че във всяко семейство имат някакви задължения, цели и т.н. можбе би прекалено мн гледам чуждите връзки окло мен.

# 1
  • Мнения: 171
От една страна..не си заслужава да си повече с него, тъй като явно вече не те обича, щом не ти помага с нищо, но от друга страна...трябва да помислиш и за детето..дали ще е по-добре да расте без баща...(не, че няма да го вижда...ама все пак).Това, че живеете при родителите му..също доста отежнява нещата...за това ако се преместите и си заживеете самостоянно...отношенията ви може и да се пооправят...въпреки, че за 15 г не са се оправили...
За това...моят съвет е да седнете и много сериозно да си поговорите, защото ако така продължава, тогава няма смисъл наистина да си повече с този човек... Hug

# 2
  • Мнения: 46 484
Уточнете какво всеки от вас разбира под "семейство". Какво очаквате от другия по отношение на възпитанието и отглеждането на детето, поддържането на дома, празниците, почивните дни и свободното време. Ако трябва си го напишете.
Работата е ясна - и двамата работите, тя обаче трябва да е съобразена с горното.

Ако са прекалено различни разбиранията ви, тогава се опитайте да стигнете до някакъв компромисен вариант, но не и до крайности, например единият да приеме изцяло гледната точка на другия, а наистина компромисен, единият да направи жест за едно нещо, другият за друго.

Пък, ако не стане, тогава вече явно нямате желание да сте заедно, насила не става, трябва и двамата да го искате, тогава отговорът на въпроса сам ще дойде ...

Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 622
(винаги ми е казвал, че ще дойде един ден в който ще спре да ме обича)
Мен пък това ме втрещи- такова едно страдалческо, мелодраматично и пророческо изказване от мъжка уста  Mr. Green
А при теб как стоят нещата, че си се дърпала в началото- ок, но сега обичаш ли го или го търсиш само да ти помага за детето- като какво ти липсва- любим или баща. Въобще звучиш като някой, който не обича човека до себе си, "15 години се дърпах, дърпах, оглеждах се за нещо по-така, но не стана и кандисах- родих дете и сега ауууу ужас той не е вече послушното кученце, което ми ходеше по петите". Ако не е така- извинения   bouquet

# 4
не знам дали вече мога да говоря с него, искам да сме заедно, но се чуствам мн самотна и връзката все едно, че е изчерпана вече, няма кой да те гушне да те целуне, като го посрещам от работа с детето той вижда само него. имам чувството че иска да си живее живота с бизнеса рабоатата и служителите и аз да не го закачам и занимавам за нищо. тепърва уж започваме съвместен живот а не се разбираме той гледа все настрани и неговите неща са най-важни.
мн ми е объркано, извинявайте за нахвърляните думи.

# 5
  • Мнения: 171
Явно връзката ви е изчерпана вече и той вече не те обича....Вместо да страдаш и да се надяваш на неща, които я са станали, я не са...по-добре е да се разделите, щом казваш, че "не знаеш дали можеш вече да говориш с него"...По-добре така, от колкото да чакаш за една мила дума или за една целувка...
Но пак казвам...седнете и поговорете и то много сериозно...от този разговор ще ти се изяснят много неща и от там тататък ще решаваш какво да направиш...
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт