Възможно ли е родителите да имат реален поглед върху децата си

  • 2 876
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Много родители бутат децата си да стават модели. Добре, децата им сами по себе си са хубави. Но като ги видиш в конкурс за красота... ами повечето просто с нищо не блестят и почваш да се чудиш това дете какво прави там изобщо. Аз лично от няколко наредени чужди деца обикновено мога да кажа кое или кои най много ми харесват. Но като опре до моите си лични запецвам. Абе гледам ги и не мога да реша кое е най хубаво, всичките ми се виждат хубави, разбира се по различен начин. Ясно е, че когато обичаш някой той е красив в твоите очи. Но поради двете споменати причини, а именно, децата пратени от родителите си на конкурс и моят личен проблем да преценя кое от децата ми е най хубаво се зачудих дали е възможно ние родителите да имаме реален поглед върху децата си. Ясно, че красотата е и въпрос на вкус, на един нещо може да му харесва, на друг не. Но ми е интересно дали има изобщо родители, които могат да кажат От всичките ми деца еди кое си е най хубавото или просто е мисия невъзможна както да определиш кое от децата си обичаш най много примерно.

# 1
  • Мнения: 2 011
Ааааааааааа- моето гардже си  е най-хубавото!  Mr. Green
Дори да смятам сина си за красив не бих  го бутнала да става  модел ... Нямам такива мераци. Като порасне , ако реши да се яви на кастинг ....  Whistling
И аз виждам неподходящи за модели деца ....  нямат излъчването , което  е нужно. Но родителите  нямат  реален поглед над децата си - всяко дете си  е хубаво ! Но за модел се изискват  по-специални  качества - излъчване, артистичност, комуникативност... А това са качества , които не всяко дете проявява в  нужната степен.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
На въпроса - не, едва ли родителите имат безпристрастен поглед върху децата си, но все пак биха могли да преценят до някъде дали детето е подходящо за модел. Но понякога едва ли могат да подтиснат личните си амбиции, което е друга тема - т.е. бутат децата да се реализират някъде, където на родителят се иска, без да се замислят дълбоко дали това на детето му подхожда.

От друга страна аз лично не мога да кажа кое от децата ми е по-красиво, най-малкото пък да свържа външният им облик с  любовта ми към тях  Wink

# 3
  • Мнения: 801
В случая не става дума за "поглед върху децата", а за болни родителски амбиции и комплекси, а те са от красотата, до шампионата по математика.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от родителя. Ясно е, че всички сме пристрастни като стане въпрос за отрочетата ни, но все пак някои родители успяват да се отдръпнат и да погледнат по-безпристрастно, а други са като хипнотизирани от децата си. В повечето случаи се намесват външни хора, било от агенциите за модели, било учители или треньори, които променят донякъде родителската преценка.

# 5
  • Мнения: 4 555
И според мен от родителя зависи. Аз мисля, че съм напълно обективна и има доста деца, които смятам, че са по-красиви от моето. Просто за мен между красотата и обичта няма особена връзка.

# 6
  • Мнения: 46 510
... Аз мисля, че съм напълно обективна и има доста деца, които смятам, че са по-красиви от моето ...

И аз така.
Това, че си е мое по никакъв начин не ме прави сляпа.

# 7
  • Мнения: 22 430
От целият пост на авторката едно ми направи кофти впечатление.....какво означава, че детето "с нищо не блести" и какво търси на конкурс за красота?
Много ми е чудно с какво наистина трябва да блесне едно дете....

Относно другият въпрос....не съм на мнение, че моето си е най-хубаво. Винаги обръщам внимание на красиви деца по улиците. Има и по-хубави от моето, има и по-обикновени....но честно казано не мога да кажа за едно дете, че е грозно,или нещо подобно.

# 8
  • Мнения: 1 046
Да, реалистка съм по отношение на детето ми, за съжаление има и влюбени родители в децата си и те често стават жертва на болни родителски амбиции.

# 9
  • Мнения: 3 804
Реалистка съм-не, само по отношение на децата.Никога не бих ги завела на комкурс за красота-не за друго,просто когато бяха малки ги водих на едно шоу което завърши с конкурс за красота-колко разплакани момиченца имаше след това.Е, не съм садист да причиня това на децата си. Peace
Коя е по хубава от 3те не мога да преценя -всяка в различна като визия и характер.

ники-обичам да чета твоите теми   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, определено съм реалистка по отношение на сина си. И винаги съм се учудвала защо казват, че всички бебета са хубави, като това изобщо не е вярно.

# 11
  • Мнения: 1 924
Хич не държа на реализма,аз съм си идеалист до дупка.
Красиво си ми е детенцето в моите очи и това ми е достатъчно,
но аз не съм и тръгнала да го водя по конкурси и да му пращам снимките де що видя бебешки конкурс. Mr. Green

О.и поздравления за темата,чиято идея е много интересна Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 622
Ох и аз съм от заслепените  Mr. Green Моят е най- хубав  Embarassed като гледам.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не мисля, че моето дете е най-красивото или най-умното. Никога не бих го изпратила по конкурси от болни мои амбиции

# 14
  • Мнения: 269
Да, мисля че е напълно възможно - независимо дали става въпрос за външен вид/физическо/ или умствено развитие на детето. Но .............
........ за съжаление има и влюбени родители в децата си и те често стават жертва на болни родителски амбиции.



Общи условия

Активация на акаунт