хималайска сол

  • 4 043
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте! Четох за полезното действие на хималайската сол върху организма - например за детоксикация. Някой може ли да даде по-вече инфо

# 1
# 2
  • Мнения: 19
Благодаря Jaquie , но точно след като четох  това пуснах темата за лични впечатления и мнения

# 3
  • Мнения: 13 623
Аз я имам в къщи, но само я консумираме. Не съм я ползвала за лечебни цели. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 778
А от къде мога да се снабдя с нея?!

# 5
  • Мнения: X
 Погледнах линка и като един добър физик (не се шегувам) не се стърпявам да напиша какво ми направи впечатление.
  "Солта има кубична кристална структура, изградена от светлинни кванти или фотони, които са чиста светлинна енергия."  са пълни глупости. Солта (говоря за трапезната - натриев хлорид, но важи и за всички от този тип) има обемно центрирана кубична кристална решетка и в никакъв случай не е изградена от фотони (които, между другото, са безмасови частици и се движат със скоростта на светлината, т.е. не могат да съществуват в покой), а от прости натриеви и хлорни атоми. "Когато слънцето изсушило първоначално създадените океани преди 250 милиона години, светлинната енергия се заключила в кристалната мрежа и се консервирала. С разтварянето на кристалната сол във вода, кубичната структура се разпада и съхранената в солта енергия се освобождава." също са едни псевдонаучни свободни съчинения.
 После, след като според авторите на писанките трапезната сол е толкова вредна за организма, защо не дават от какви елементи е съставена "хималайската сол". Аз видях, че са сложили само добавките, т.е. примесите галий, германий, арсен и т.н.
 За солени бани, миене, компреси и т.н. съм чела в книги за йога. Тези, които се занимават с това, правят солени инхалации и промивания всеки ден, но никъде не се казва, че това е някаква специална сол. Майката на приятеля ми, която е специалист физиотерапевт, занимава се и с акупунктура и йога, също използва най-обикновена сол. Според нея такива процедури са полезни  Simple Smile
 Та, ето какво си мисля: тези, които пишат тия работи просто се възползват от желанието на хората да водят здравословен начин на живот и им пробутват обикновени неща на (вероятно) високи цени. Тази "хималайска сол" може и да е полезна повече от трапезната, макар и не по начина, по който те го представят. Просто глупостите, които са написани в началото ме карат да гледам  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт