Как да утрепам милиумите - външно и вътрешно?

  • 23 615
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 19 221
Момичета, не знам дали и вие имате такива грижи, но от няколко години много ми се навъдиха милиуми. Ходила съм на козметик и ги боцнаха с игла, ама после като ми станаха едни петна - 2-3 дни, докато ми минат. Ама тогава бяха 4-5, та устисках положението. Ама сега ако ми ги махнат повечето, ще замязам на петниста хиена...
Има ли други методи освен с иглата, че нещо съм станала малко невежа в козметичните тайни
И защо стана така? Кожата ми по принцип не е мазна - даже по-скоро суха...
Понякога имам чувството че е свързано с някаква стомашна неизправност
Дали да спра да ям нещо конкретно - не ям мазно, ама знам ли...
Изобщо - ПОМОЩ!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Изненадана съм от постинга ти, защото имах милиуми като тийнейджър, козметичката, при която тогава ходех, ги премахна по метода, за който ти споменаваш, но не останаха петна, нито пък милиумите са се появявали отново, да чукна на дърво. А определено през годините не съм се ограничавала значително откъм видове храни. Консултирай се с дерматолог, евентуално - с еднокринолог - това мисля аз.

# 2
  • Мнения: 2 047
  При мен се появяват от време на време, това са мастни натрупвания, но от какво се появяват не съм разбрала. Ако не ги махнеш с игла след време изчезват.
Виждала съм и мъже с тънка кожа на около 25 год също имат такива нещица.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 828
И на мен ми се появяват от време на време, но не знам от какво.
Много ми е интересно дали има и други начини за премахване, защото и на мен ми стават едни петна след иглата, грозна работа  Sad

# 4
  • Мнения: 1 613
И аз нямам отърване от тях. Като цяло избягвам мазните храни.
Най-доброто решение е иглата, но на мен ми е адски болезнено.

Пробвала съм да си изтърквам лицето с тоалетни трици. Също имат голям ефект. Ползвам ги сутрин и вечер. Излющтват се за около 10-тина дни.
Но често ми излизат на места, където  трудно се махат с тоалетните трици - около очите  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 613
   Ако не ги махнеш с игла след време изчезват.

Мойте пък стават по-големи  Cry

# 6
  • Варна
  • Мнения: 956
Извинявайте, ама аз май съм най-невежата тук  Embarassed Embarassed Embarassed

Какво значи милиуми?
Или може би ги знам с друго име  newsm78

И как ги дупчите с игла, доколкото разбрах са на лицето  Shocked

# 7
  • Мнения: 1 517
И аз докато не прочетох тая тема не знаех какво е "милиуми". Ама реших да не питам и се разтърсих из нета - това били бели точки по лицето. И на мен са ми ставали най-вече като тийнейджърка, но винаги съм ги чакала да минат сами.

# 8
  • Мнения: 1 002
И аз докато не прочетох тая тема не знаех какво е "милиуми". Ама реших да не питам и се разтърсих из нета - това били бели точки по лицето. И на мен са ми ставали най-вече като тийнейджърка, но винаги съм ги чакала да минат сами.
Пети , те не минават сами , нямат нищо общо с акнето ..това са малки бели топченца , мазнина която е запушила пората ...
махат се с игличка , няма спасение иначе ......и аз имам понякога , сама си ги махам , че не ми се виси само затова в козметичен салон ...

# 9
  • Мнения: 1 100
Аааа, тези лиии?? Майка ми така и не ми записа час при козметичката, баси несериозния човек...   Сама се заех и си попарих носа ( имам само там ) със гореща вода, порите се разшириха и почнах да стискам с нокти и излязоха доста #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 19 221
Цитат
Пети , те не минават сами , нямат нищо общо с акнето ..това са малки бели топченца , мазнина която е запушила пората ...
махат се с игличка , няма спасение иначе ......и аз имам понякога , сама си ги махам , че не ми се виси само затова в козметичен салон ...
Цитат

И на мен сами не ми минават, даже ми се струва че не са в порите иначе щяха да излязат като ги стискаш
И най-лошото е че не ги виждам като излизат и после се погледна малко под ъгъл и изпадам в шок

Дали се махат с някакви лазери или фотоепилация? Или това са крайни мерки?

# 11
  • Мнения: 8 505
И аз докато не прочетох тая тема не знаех какво е "милиуми". Ама реших да не питам и се разтърсих из нета - това били бели точки по лицето. И на мен са ми ставали най-вече като тийнейджърка, но винаги съм ги чакала да минат сами.
Пети , те не минават сами , нямат нищо общо с акнето ..това са малки бели топченца , мазнина която е запушила пората ...
махат се с игличка , няма спасение иначе ......и аз имам понякога , сама си ги махам , че не ми се виси само затова в козметичен салон ...

Напротив,минават сами,но може би е до кожа.Излизали са ми може би 6 или 7 през живота,не съм ги третирала с нищо,после изчезваха.Съответно за лечението им не мода да кажа нищо.

# 12
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Ами аз имах доста, по принцип кожата ми е мазна, чувствителна  и имах и пъпки, но милиумите  ме дразнеха много повече. Докато ходех на козметуик ги махаха по начина описан от вас - с игла и пак не винаги имаше добър резултат. От година и нещо спрях да ходя на козметик(не съм доволна от почистването!), промених си режима на хранене(почти всеки ден ям овесени ядки с кисело мляко на закуска- действат много добре на кожата), спрях цигарите, газираното, мазните храни, сладкото и смених козметиката за лице. От 7-8 месеца ползвам серията на РОК за мазна и проблемна кожа и мога да кажа, че ми се изчисти много добре лицето откъм милиуми, черни точки и пъпки. На 3 седмици си правя леко почистване и слагам маската на Ейвън с морска сол и минерали (СПА серията), а при къпане ползвам другите маски от същата серия. Незнам кое от всичките неща ми помогна, но в комбинация действат перфектно, никога не съм си чувствала кожата толкова свежа и чиста.

# 13
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ако е това, за което се сещам - това са едни бели като пъпчица, но топчето вътре е твърдо. Та тях сама си ги махам. Дезинфекцирам една игличка, бодвам в пората и после стискам. И то излиза топченце бяло. Иначе няма минаване, нито със стискане.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Така е, без игличка не става..Другият вариант е да чакаш сами да изчезнат с времето, ама грозна работа...По-добре 2-3 дни на петна, дори седмица, от колкото да си ходим с тия мизерии..Аз имах един на клепача - деликатна зона.Не го пипах, ставаше все по-голям Shocked. около година си го носех, та и повече SadНаскоро, изненадващо за мене, се резорбира и изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт