Ако фоликулът се пука преждевременно...

  • 810
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
На какво се дължи това, как се преодолява?

Нямам установен такъв проблем, само разсъждавам по темата, защото по мои сметки и по сметки но узи-то овулацията трябва да ми е след 4-5 дни, но много ме болят яйчниците, а тази сутрин температурата ми се беше повишила с 0.3 градуса. Вярно, че се успах и я премерих с два часа закъснение, де:).
Утре пак ще ми мерят фоликула, ама е чак вечерта и дотогава ще полудея да го мисля. Питах и в зачатие, но тук сте по-активни  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 419
Ако търся логиката, причина да се пукне по-рано може да е увеличението на прогестерона по-рано и затова да причинява по-ранното пукане на фоликула, и оттам да довежда до отделянето на недобре узряла яйцеклетка.
Никак не съм сигурна в това, което пиша де - само логика търся  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 522
Момиче, що не го описа и по тоя начин в Зачатие. аз също съм имала кратковременно покачване за един или два дена, но това не значи овулация
Ако прогестерона ти се увеличи, а не е настъпила овулация, следва ановулаторен цикъл.

# 3
  • Мнения: 1 320
Лейди,
не го описах така по две причини:
1. Там писах първо, а после тук и не ми се беше оформило в главата.
2. На мен лично /не зная как е при другите/ не ми харесва, когато някой пише едно и също на сто места. И затова реших да има разнообразие Simple Smile
Сега по същество:
Тази сутрин температурата си ми беше съвсем нормално 36.6. Фоликулът си ми е още там, където трябва, при това нараснал.
Зададох същият този въпрос и на лекарката, но не получих конкретен отговор, каза ми само, че овулацията може да се забави, т.е. има такъв начин и че фоликулът ставал доминантен след като достигне 17 мм. От думите й останах с впечатлението, че след този размер вече не се води за "проблемен".Simple Smile
Като цяло обаче се притесних да не взема да овулирам по-рано /не че в случая има някакво значение/, защото и миналият месец премерих една висока температура пак по същото време и вече ми се видя прекалено. Явно не съм добра в меренето и това си е.

Общи условия

Активация на акаунт