пълна упойка при лечение на кариес

  • 15 391
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте, моето детенце е на 3 год. и има 4 кариеса които не можем да направим по нормалния начин, изтпитва истински ужас като седне на стола и си отвори устата. Предложиха ни да ги  направим с пълна упойка но мен ме е страх.Някой ако има опит с това моля да сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Знам само,че задължително трябва да има анестезиолог.Питай дали не трябва да се тества за алергия към упойката.

# 2
  • Мнения: 2 110
 Не ми се струва удачно ,на толкова малко дете пълна упойка за кариес. Намери начин ,ти си познаваш дето да избегнете пълната упойка !

# 3
  • Мнения: 61
записвам се да следя темата имаме същия проблем,даже по-зле,в следствие на антибиотици предните ни зъбки започнаха да се ронят,образуваха се кариеси,а синът ми беше само на 2,ходихме няколко пъти при доц Маркова в Медстом,почисти каквото можа ръчно,запълни с някаква запечатваща паста и ми каза,че трябва да продължим като стане малко по-голям*предложи ми  и варията за пълна упойка,но някъде другаде,защото тя не го правила, но на мен ми се стори мн страшно*сеса съжалявам че не се съгласих,защото проблемите се задълбочиха и в най скоро време трябва да предприема нещо,
къде предлагат тази услуга?

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Най-добрият вариант е без упойка, но ако не може да се преборите с детенцето в Юниордент имат такава практика, присъства и анестезиолог. Отиди и разговаряй с него, сподели си тревогите. Упойките не са полезни, но като са поставени от специалист не мисля, че има място за притеснение. Докато съм чакала за съседния кабинет ми е правило впечатление, че все повече майки прибягват до този начин на зъболечение.

# 5
  • Мнения: 121
Понякога става толкова зле в устата,че от болките детето спира да се храни.Преди  3 години синът ми стигна дотам,че му давах калпол ,зада облекча болките и да вечеря.А не искаше да си отвори устата , а камоли пломба при стоматолог.Целия се тресеше от страх.Лекар от кабинет на Юниордент ни помогна по чудо ,иначе и нас ни предлагаха пълна анестезия.Много е важно да спечели доверието на детето стоматолога, а не да го увиква. NaughtyСъчувствам и желая успех.

# 6
  • Мнения: 474
Здравей , моят син също изпитва ужас от зъболекарския стол и по никакъв начин не сме в състояние да го накараме да стои мирно и тъй като има и здравословен проблем  при който  се препоръчва да се щади нервната система се принудихме да ги правим с пълна упойка и под наблюдениеу на анестезиолог.Вече трета година ги правим в Юниордент софия и съм безкрайно  очарована от  доброто отношение на екипа е наистина казват че не е хубаво  всичко да се прави с пълна упойка но  няма как лично при него доста неща са правени  по този начин ако се интересуваш мога да ти пусна координати.

# 7
  • Мнения: 61
много ме е страх от слагането на абокатаризлизането от упойка**** Embarassed

# 8
  • Мнения: 474
защо какво те притеснява признавам си че и аз първият път бях притеснена но сега вече не,

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не се притеснявайте от слагането на абоката - анестезиологът първо може да даде леко успокоително на детето, така че то дори да не усети боцкането. Дребните в повечето случаи изобщо не разбират, какво се е случвало, докато те спят.
Упойките вече са доста добри, без странични ефекти и почти веднага след събуждането, детето се връща към нормалния си ритъм на живот.

Пълната упойка при правенето на зъбчетата наистина е краен вариант. Но когато е наложително, детето страда и са опитани без успех всякакви други начини да стои спокойно на стола, тогава пълната анестезия е решение!
Намерете специалист, на когото да се доверите и... Успех!

# 10
  • Мнения: 153
Здравейте мамчета, много ви благодаря за подкрепата имах нужда някой да си каже мнението като разбира какаво чувствам.
nonche, ние ходихме в Юниордент и говорихме с д-р Стайкова но немога да намеря мнение за нея като специалист, четох за някаква д-р  Костова но за нея там не ми казаха.Почти съм се навила тази седмица да го правим че Мадлен вече не може да се храни но незнам при кой лекар да отидем.Вие при кого бяхте и колко продължи манипулацията?
Само да ви кажа : най големия ми страх е от ттова да не се събуди детето........................
Хубав ден на всички!

# 11
  • Мнения: 340
Само да ви кажа : най големия ми страх е от ттова да не се събуди детето........................

При всяка операция с пълна упойка има шанс. Вие си преценявате дали си струва риска или ще изчакате половин година да порастне малко и ще говорите с него като с човек да стои мирно.
Между другото ако сте пили флуор през бременността и сте давали флуорни таблетки след това по всяка вероятност сте му създали проблема. Ако още давате флуорни таблетки прочетете повече за флуорозата.
По принцип човешките зъби са достатъчно здрави да изкарат доста години.

# 12
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Здравейте мамчета, много ви благодаря за подкрепата имах нужда някой да си каже мнението като разбира какаво чувствам.
nonche, ние ходихме в Юниордент и говорихме с д-р Стайкова но немога да намеря мнение за нея като специалист, четох за някаква д-р  Костова но за нея там не ми казаха.Почти съм се навила тази седмица да го правим че Мадлен вече не може да се храни но незнам при кой лекар да отидем.Вие при кого бяхте и колко продължи манипулацията?
Само да ви кажа : най големия ми страх е от ттова да не се събуди детето........................
Хубав ден на всички!

За  д-р Стайкова съм чувала, че е добър специалист, занимава се предимно с деца с увреждания, но както писах по-рано и с много дечица, при които пълната упойка е единствения начин за зъболечение. Интересно е, че и все повече възрастни, които изпитват ужас прибягват до този метод. Не мисля, че има опасност, нали анестезиологът е там. А и самата упойка, както ми обясни зъболекар не е точно пълна, в смисъл не заспиваш съвсем, а по-скоро е отнесено състояние в което усещаш манипулациите без болка, но не можеш да мръднеш и да се съпротивляваш. Пожелавам ви успех.
Само да ви кажа : най големия ми страх е от ттова да не се събуди детето........................

При всяка операция с пълна упойка има шанс. Вие си преценявате дали си струва риска или ще изчакате половин година да порастне малко и ще говорите с него като с човек да стои мирно.
Между другото ако сте пили флуор през бременността и сте давали флуорни таблетки след това по всяка вероятност сте му създали проблема. Ако още давате флуорни таблетки прочетете повече за флуорозата.
Не знам как винаги си успявала да ме изумяваш с простотията си. Последното нещо, от което авторката има нужда е да и обясняваш как има шанс детето да не се събуди, как тя е виновна за развалените му зъби и как трябва да го остави с болки докато зъбите му не се разрушат съвсем.
По принцип човешките зъби са достатъчно здрави да изкарат доста години.
Но при правилна подръжка, профилактика и лечение. Ти за гени не си ли чувала?

# 13
  • Мнения: 61
Taka,пак се включвам защото след мноого отлагане,днес водих малчо до Юниордент и съм меко казана доста разколебана....Първо клиниката не е това което очаквах,някак си не ми вдъхна доверие нито прегледа при д-р Стайкова,нито разговора с анестизиолога.Д-р Стайкова ми говори за пломби от амалгама и то на предните зъбки,ако "в процес на работата не се наложи да ги изравни с венеца"  Shocked освен това който ми бил казал че могат да се изградят или да имм се сложи коронка,бил искал да и вземе парите  Rolling Eyes
Д-р Маркова определено повече ми харесва,само че той вече е толова травмиран,че изобщо не иска да си отвири устата а и е по голям и ми е трудно да го ударвам на стола.
Много ще съм ви благодарна за инфо за друго място където правят зъбки с анестезия освен Юниордент
Аз смятам пак да отида до д-р Маркова,защото това с "отрязването" на предните зъбки много ме притесни.....
А за цената на лечението просто не ми се коментира.....

# 14
  • Мнения: 773
Здравей ние от четири години се лекуваме само при доктор Стайкова и съм очарована от отношението и към моят син както и от анестезиологът доктор Асенов ,Е това си е само мое мнение , в интерес на истината за цените не съм на ясно тъй като ние сме с ТЕЛК решение и плащаме минимални такси,

Общи условия

Активация на акаунт