неприятна миризма на потта на дете

  • 12 301
  • 11
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на пет години,току що навършени.От известно време усещам миризма под мишничките и съм притеснена.Хигиената и е на добро ниво,дрехите само от памучни материи.Въртят ми се се разни мисли в главата като преждевременен пубертет,въпреки че няма никакви други симптоми,наченки на развитие на вторичните полови белези,имам предвид.Със сигурност ще се консултирам с лекар,но ще бъда и благодарна,ако някой  коментира проблема.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Едва ли е ранен пубертет, много е мъничка още. Доколкото знам, неприятната миризма на потта се дължи на наличието на бактерии. Помагат антибактериалните дезодоранти и мокрите  антибактериални кърпички, както и по-честото измиване на местата с хладка вода и неутрален сапун. Но не използвайте средства против изпотяване, защото може да запушат отворите на потните жлези и да стане голям проблем.

# 2
Veronna,благодаря ти за мнението.Това за преждевременния пубертет ми хрумна като тревога,тъй като наличието на миризма,може да е на хормонална основа newsm78

# 3
  • Мнения: 8
Аз също щях да пускам такава тема.Синът ми е на 6 г. и аз на 2-3 пъти усетих миризма на пот от мишниците му,в горещите дни,след много игра.И на мен ми мина през ума за преждевременен пубертет,макар че няма признаци.Днес питах личната му лекарка,тя каза че по принцип това се дължи на хормони,но щом няма други признаци,било малко вероятно да е това.Беше голяма лудница и не можахме да говорим повече.Когато се консултираш пиши какво са ти казали,защото и мен доста ме притеснява този факт

# 4
  • Мнения: 8
Побутвам темата.Има ли и други деца с този проблем?Ние изчакваме да мине отпускарския период ,за да се консултираме със специалист.

# 5
  • Мнения: 217
Здравейте!!!
Моята дъщеря е на 7 год. и 6 месеца.Преди 2-3 седмици и аз забелязах същият проблем с неприятна миризма от изпотяване.
Не съм говорила с личната защото е в год.отпуск а със заместничката не ми се занимава.
Ще следя темата и аз.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 418
И дъщеря ми, която току що навърши 4, е с такъв проблем, но при нея неприятната миризма при изпотяване се усеща най-вече в косата й. Ще следя темата.

# 7
  • Мнения: 42
и аз искам да следя темата, и при нас има такова нещо, дъщеря ми е на 5 г и 5 месеца

# 8
  • Мнения: 175
И аз го забелязах при моята дъщеря - на 6 г. Но потта й намирисва само когато се изпотява от неприятни емоции, не от жега. Мисля че е нормално, защото и други майки са ми го споделяли. Не смятам че е проблем. Просто на възрастта около 6 се променят малко хормоните, доколкото съм чела.

# 9
Има ли вариант да се дължи на храната, с която се хранят децата?!  newsm78

# 10
  • Мнения: 217
Това за храната и аз съм си го мислила ; но тя не яде солено или с много подправки защото аз готвя с по - малко от тях.
Някой беше писал за хормони ;не са ли много малки да им се променят хормоните? newsm78
Тези промени не настъпват ли към 9-10 год. newsm78
Явно е много индивидуално Rolling Eyes
Ще се ходи при личната.

# 11
  • Мнения: 8
Аз си мисля,че именно храната е причината за това.Всичко е изкуствено,месата са натъпкани с хормони.Децата започнаха да съзряват по-рано.Четох във форума тема за деца на 6,7,8 години ,които са започнали да се окосмяват.Доста голям процент от малките дечица са с развалени зъби и причината не е в яденето на сладко.
Да се чудим вече какво да ядем!За съжаление не можем да фотосинтезираме!

Общи условия

Активация на акаунт