Коста Дел Сол, Коста Дорада или Коста Брава???

  • 7 900
  • 3
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, пътешественички! Heart Eyes

Предстои ми пътуване живот и здраве през септември до Испания, гледам офертите и се чудя кой курорт за избера...Не съм пътувала до момента в Испания, дори незнам каква е разликата, моля ако някой е ходил да напише мнения и препоръки, преди да съм платила.. Thinking
Предварително благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 11 747
Не съм била в Испания, но малко съм се интересувала, та мога да нахвърлям съвсем бегло. По- късно сигурно ще се включи някой по- вещ  Wink
Коста Брава и Коста Дорада са до Барселона - Каталуня. От там се предлагат еднодневни турове до Барселона. Казаха ми, че Дорада е категорично по- добрия курорт от Брава.
Коста дел Сол е до Малага - Андалусия. Там офертите са по- скъпи, казват и курорта, района е доста по- класен. Предлагат се екскурзии до Севиля, Кордоба, Гранада, Танжер (Мароко с ферибот). От този курорт, като отправна точка може да видиш двореца Алхамбра.
Аз, лично, се надявам да имам възможност да видя Андалусия и малко Мароко добре ще  ми дойде  Simple Smile

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Пина, Олд Спот, сигурна бях, че вие ще ми отговорите, благодаря ви много за полезната информация....  bouquet
Пина желая ти още през тази година да се осъществи пътуване на поне една от желаните дестинации....

# 3
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравей, надявам се да позволиш да споделя впечатления и мнения Simple Smile

Значи имената, които споменаваш, са на части от бреговата ивица, местности, аз не на един отделен курорт. ЗКоста Брава е на север от френската граница до под Жирона (главен град и летище), Коста Дорада е надолу доста под Барселона, мисля, че до Тарагона, а Коста дел Сол е най-южният бряг. Според мен трябва да си уточниш на какъв вид почивка искаш да ходиш, и в трите района има доста натруфени курорти за почивка на плаж, но има и доста интересни и вълнуващи места, но да ги разгледаш си трябва обикаляне. Подред - Коста Брава е скалист бряг, страхотно живописни заливи, но ако търсиш пясъчен плаж, има го само в някои комерсиални курорти, но малки, средновековни градчета като Кадакес, Бегур, Палс са повече обикаляне, евентуално разходки с яхта много приятни семйни заведения, има и места с малки плажове. Цялата област е изключително красива и ние дори след 2 години подред обиколки с кола, не можахме да видим всичко.
Коста Дорада само сме я прекосявали, поради досадата ни от стандартни курорти с плажове, комплекси, алеи с палми и немски/английски туристи в излишък Grinning
Коста Дел Сол е Доста диво всъщност, баровските курорти като Марбеля са малко, иначе част от брега е много ветровит, защото е на океана и има места, където идват сърфисти от цял свят, както казах само ветрове и рай за сърфистите, но ако си от тях. Ние също единият път бяхме септември и не можахме да се съблечем дори. За разглеждане обаче е много красиво. Кадис е много интересен град с мавърска архитектура (влияние от Мароко), много малки закътани селца, прясна морска храна, ако си почитател, възможност за еднодневни екскурзии до Аргос дела Фронтера, Ронда с малко повече път, има още доста. Гранада е доста навътре от брега и трябват на-малко 2 дни, единият от тях за Алхамбра, като е препоръчително да си купиш билети предварително, влиза се в определен ден и час, другото култово място за мен беше циганският квартал Байро Алто, не се смей, изключително автентично, жилищата са пещери, а хората все едно "Черна котка, бял котарак", само че на живо. В центъра има улица с мавърски тип кафенета, по-късно като отидох в Мароко оцених колко е автентична...Надявам се, че е било полезно, на мен ми стана много приятно да си припомня всичко това Grinning

Общи условия

Активация на акаунт