Суеверията свързани с бременността и отглеждането на дете

  • 686
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
   Поставям тази тема, защото смятам, че всяка от нас е чувала различни суеверия свързани с протичането на бременността й или отглеждането на децата й.Едни ни карат да се замислим, от други ни настръхва косата, а трети просто ни разсмиват.
   Например, докато аз бях бременна всички ми, казваха че ще родя момиче, защото коремът ми бил много заоблен(на бременните с момчета коремите им били заострени) - е, не познаха, родих момче.Според мен формата на корема отчасти е свързана с ширината на таза, и тъй като моят е доста широк според мен просто коремът ми се е "разливал" повече и затова не беше толкова остър.
   А когато родих и ни изписаха от болницата една възрастна съседка ме срещна на улицата и ме информира за някои суеверия, за които дори не бях чувала.Едното беше, че не трябва да изтърсвам дрехите на детето, когато ги простирам, зада не се стряска.Също ми каза и че, когато стане на 40 дни трябва да омеся и опека питка, от нея да отчупя едно парченце и с него да му натъркам бузките, за да му се появят тръпчинки.Гореспоменатата съседка ми каза още доста неща, но тях мисля да запазя за себе си, защото ми се иска да чуя и вашите мнения.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 719
Използвайте , "суеверия", в подфорум "Майки (бъдещи и настоящи)"
Ето една стара тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280183.0
И доста други ще намерите.

Общи условия

Активация на акаунт