Отговори
  • Мнения: 755
Здравейте,

Предстои ми да раждам за втори път и като всяка бъдеща родилка, пак ме занимават разни неща около раждането с цел успокояване на психиката. Wink Embarassed Wink
Много се е изписало за това , как всяка бременност е индивидуална в своя етап на развитие. Интерсно ми е обаче , дали и всяко раждане винаги е различно , колкото и самата бременност?  Thinking
 Дали все пак не съществува моментът на  някаква прилика поради това , че организмът е същият и процесът малко или много протича в едни и същи коловози?
Споделете, ако имате желание , как е било при вас, при различните раждания, важи ли това , че организма реагира по еднакъв начин на определени процеси, има ли памет тялото ни за повтаряемостта на физиологичните процеси? Или всичко е относително , зависещо от ситуация ,  възраст и момент на изпълнение ?!? Wink
Вие сте...     bouquet

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 09:36 от Fortune

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Нямам още второ дете, но наскоро една приятелка се "сдоби" с такова и ми каза така: "Болките са едни и същи, само че втория път излезе по-лесно" Grinning Има логика да е точно така Peace
Не вярвам двете раждания на една жена да са коренно различни Stop

# 2
  • Мнения: 1 041
Аз също все още не съм се решила на второ дете,
но искрено се надявам, когато един ден се случи,
да се възстановя толково бързо, колкото след първия път  Peace

# 3
  • Мнения: 2 658
Ами сигурно всеки ще каже раzлично, но при мен бременностите си приличаха абсолютно, ражданията също. Първото лесно, второто беше още по_лесно и хубаво  Peace
То и бебетата ми са почти еднакви като ръст и тегло, че си и приличат, но това вече е zа друга тема  Joy

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 22:31 от Сова

# 4
  • Мнения: 2 960
И двете ми бременности бяха напълно идентични-без гадене,леки,с малко качени кг.
Ражданията няма как да сравня-първото беше тежко,второто секцио.
И двата пъти се възстанових бързичко. Peace

# 5
  • Мнения: 1 167
Бях чувала, че второто раждане е по-бързо и лесно. При мен обаче не се получи така - и двете си бяха болезнени и със зор  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
При мен бяха доста различни двете раждания  Thinking
Първото - преносване 7 дни, включиха ме на системи... когато стана време за раждане бях толкова изнемощяла от болките, че нямах сили изобщо да напъвам... следваше натискане по корема, епизиотомия... После 2 седмици не знаех на кой свят съм  Confused
Второто - постъпих за раждане след като ми изтекоха водите, система пак ми включиха, болките бяха съвсем търпими когато ми сложиха и упойката. От там нататък до пълното разкритие не усещах никаква болка. Имах усещане и сили да напъвам, слушах лекарката си и на третия напън бебо се роди. После малко се объркаха нещата и трябваше да вадят ръчно плацентата и бях под пълна упойка. Честно казано след като ме събудиха бях готова да скоча и да хукна веднага, обаче държаха да лежа... Възстановяването ми мина много бързо и леко, въпреки че сега съм на доста повече годинки  Rolling Eyes

Fortune леко раждане  Hug

# 7
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Двете ми бременности бяха коренно различни може би от ЕГН-то. Първото раждане - бързо и безболезнено с малка епизотомия, второто - скоростно и екстремно, малко по-болезнено и без нито един шев. Едвам сколасах да се закарам до болницата в задръстванията. По принцип казват, че второто протича по-бързо и по-леко, но познавам майки, при които второто раждане е протекло по-бавно с усложнения и т.н. То жената е една, но всяко раждане е отделен процес, така че няма 100% сигурност, че ще протекат по сходен начин.

# 8
  • Мнения: 805
Бременностите ми бяха идентични. Без гадене.
Ражданията също до известна степен. Второто обаче протече даста по-бързо. И като че ли по-осъзнато.

# 9
  • Мнения: 801
Второто раждане е по- бързо и лесно по- принцип, защото майката вече има опита и голяма част от страха е преодолян. Проблема при първо идва основно от неподготвеност, по формулата
Страх= свиване=болка= по голям страх= ...... = на много болка и тежко раждане.

Това по- принцип се учи и техники се усвояват на подготвителните курсове за безболезнено раждане, но в България такова не се практикува.

# 10
  • Мнения: 568
Второто раждане е по- бързо и лесно по- принцип, защото майката вече има опита и голяма част от страха е преодолян. Проблема при първо идва основно от неподготвеност, по формулата
Страх= свиване=болка= по голям страх= ...... = на много болка и тежко раждане.

Това по- принцип се учи и техники се усвояват на подготвителните курсове за безболезнено раждане, но в България такова не се практикува.

При мен тази формула важеше за второто раждане,но резултата не беше = на този.Първия път не ме беше страх ,всички казваха страшно е аз си мислех ,че не е толкоз страшно,а втория път знаех ,че е страшно и много ме беше страх.
По въпроса -бременностите ми бяха леки ,с втората започнаха болки ниско долу през целия 9-ти месец,а първия път чак преди раждането.
Първото ми раждане беше леко ,второто вървеше по същия начин ,но по-бързо-за съжаление съвсем на края се наложи секцио заради тоновете на бебето (неправилно предлежание).Първия път родих 8 дни след термин,втория 7.Моя организъм реагира и двата пъти еднакво ,но бебетата различно.

# 11
  • Мнения: 672
Еднакви бременности, еднакво качени кг., еднакво лесни раждания на еднакви бебета.

# 12
  • Мнения: 755
InaD благодаря ти ! Hug

# 13
  • Мнения: 755
Еднакви бременности, еднакво качени кг., еднакво лесни раждания на еднакви бебета.
Ти си цяло чудо, твоето тяло има яка памет! Laughing Crazy Това в рамките на шегата... какво по-хубаво от това , което си написала ... дай боже всеки му! Hug Peace

# 14
  • Мнения: 6 274
Имах три коренно различни бременности + три коренно различни раждания.

Общи условия

Активация на акаунт