Как приготвяте кисел?

  • 467
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
С какво?
Какво представлява нишестето...
Нещо много ме съмнява, че има нужда от него, но първо да чуя вашето мнение!
Благодаря!
(по повод блузките в съседна  тема и аз вече мога да се похваля с дърпащо ми блузата бебе -  случи се в градския транспорт  #Crazy- добре че  му носих водата Stop)

# 1
  • Мнения: 6 206
Само няколко месеца давах кисел
при това смесен с плодово пюре или плод, понеже тези готовите оцветители няма как да си ги дам на детето
Ето как:
1. Кипвам малко 90-120 мл адаптирано мляко
2. Добавям една-две лъжички нишесте ванилия
3. Бъркам на слаб огън докато се сгъсти със следа на лъжицата
4. Свалям от котлона и след около 3-5 минути прибавям половин плодово пюре или пасиран плод, примерно банан
Не знам кой знае какво полезно има в това нишесте
Ама понеже на мен не ми ядеше готови каши по някаква причина, това ми идваше добре
После прояде каши от бурканче /на Хип/ примерно и ми изяде главата, всеки ден по 2 лв на каша... Добре че одобряваше и Хаме, та дишахме по-малко.

# 2
  • Мнения: 2 274
Т.е киселът е като кашата?

# 3
  • Мнения: 6 206
Т.е киселът е като кашата?
Не знам, да не те забъркам
Кашата предполага някакво брашно
Ако нишестето е брашно, значи да
На мен ми бяха казали да редувам един ден кисел, един ден каша в яденето в 18 часа
Обаче поради отказа на каши, се усъвършенствах в киселите

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Т.е киселът е като кашата?
Да, и двете са въглехидратни храни. В повечето готови нишестета обаче има изобилие от ароматизатори, оцветители и др. боклуци, но пък можеш да си купиш натурално и да го овкусяваш по твой вкус.

Правих кисела само с вода, като предварително разбърквах една препълнена супена лъчжица от нишестето в 50 мл вода и това го прибавях към вече врящите 150 мл. Бърках до  сгъстяване и слагах намачкан плод, приемаше се много добре от баткото.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен киселът изобщо не е като кашата NaughtyАко приемем, че и двете са на база мляко и брашно - в кашата почти изцяло се набляга на брашното, а в киселът много повече на млякото.Изобщо даже не мога да ги сравнявам...Да не говорим, че Ники млечни каши никога не е ял.
Кисел правя така:
Кипвам една чаша прясно мляко/като беше мъничък кърма, става чудесно и с вода, но не е така хранително, а казват, че и с адапте става, но не съм пробвала/.Добавям една лъжица царевично нишесте - без аромати и оцветители.Когато се сгъсти - пасиран плод.Ако плодът е по-така...от алергените/праскова например/, варя още малко.Ако пък е по-кисел - добавям половин лъжичка кафява захар в млякото.
Киселът си е кремче, кашата си е......каша Laughing
А за готовите кисели  Sick, без коментар Joy

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Добре де, каква е разликата между брашно и нишесте? newsm78
Мисля си че хранителните им вещества трябва да са идентични, т.е. царевичното нишесте да се равнява на царевичното брашно. Ако греша, поправете ме.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, каква е разликата между брашно и нишесте? newsm78
Мисля си че хранителните им вещества трябва да са идентични, т.е. царевичното нишесте да се равнява на царевичното брашно. Ако греша, поправете ме.


Мисля,че технологията на преработка на самото зърно е съвсем различна при брашното и нишестето.Но  - да, абсолютно идентични са като хранителни вещества, защото все от едно и също се правят.Мисълта ми беше, че количеството примерно на въглехидратите в кашата е много повече, отколкото в кисела.Целулоза - мнооого повече, в нишестето изобщо няма.Докато, да речем млечен протеин - в кисела изобилства, а в кашата - по-малко...Сравнението е като да речем...млечен крем и кекс.Съставките са все брашно, мляко и яйца, а виж колко са различни...Ама все вкусни бе Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт