Притеснена съм

  • 1 772
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!
Може да ви се стори малко глупаво това, което ще ви попитам , но доста се притесних и бих искала да чуя и вашето мнение.
В неделя сутринта правихме секс с мъжа ми и стана гаф.Цикълът ми не е редовен, пък и кърмя вече 5-ти месец и съвсем.Не предприех никави действия, като хапче Ескапел, но вече съжалявам май. 14 ден от менструацията съм, което е перфектно, ако ми идва на 28 дни.Но вчера реших да пробвам с тест за овулация, който излезе отрицателен, а днес съвсем леко се появи и втора чертичка и това ме обезпокои.Утре сутрин стават 72 часа от гафа.Какъв е шанса да съм бременна?
Въобще не желая да съм, защото едва преди 5 месеца родих.Но...
Моля кажете според вас какъв е шанса...
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
не се притеснявай предварително. Какъв е шансът не можем да ти кажем, реален е, но в никакъв случай задължителен. Изчакай засега, без да се шашкаш и за в бъдеще взимайте мерки  Hug

# 2
  • Мнения: 123
ЗА да бъде положителен теста за овулация, двете чертички трябва да са еднакво наситени и ясно изразени. Ако си видяла слаба втора чертичка, най-вероятно овулацията предстои в близките 2-3 дни.
Дали си забременяла не мога да знам, дано не си.

# 3
  • Мнения: 712
Ами, вече нищо не можеш да направиш, така или иначе. Стискай палци  Crazy
За теста за овулация - за да е положителен, тестовата черта трябва да е еднаква по наситеност с контролната, или по тъмна, не е достатъчно просто да я има. Което значи, че тестът ти е отрицателен. Но пък пикът на хормона, засичкан от тестовете за овулация е 24 до 48 часа преди самата овулация така или иначе... не пречи да е минала и да е била точно в онези дни . Но пък ти казваш, че тестовата черта едва сега започва да се появява и да се насища, така че това е малко вероятно.
Единственото, което ти остава е да изчакаш 14 дни от "фала" и да си направиш тест за бременност, ако до тогава не ти е дошъл цикъла. И ако е отрицателен, да вземаш мерки за в бъдеще. Peace

# 4
  • Мнения: 13
Да определено ще взема мерки.Мерките ми до момента бяха като не правех секс  Joy  просто нямам никакво желание.
Може би ще започна с противозачатъчни, но те не пречат ли на кърмата newsm78
И между другото тест за бременост не се ли прави след 7-ми ден

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Да определено ще взема мерки.Мерките ми до момента бяха като не правех секс  Joy  просто нямам никакво желание.
Може би ще започна с противозачатъчни, но те не пречат ли на кърмата newsm78
И между другото тест за бременост не се ли прави след 7-ми ден

Ако кърмиш не можеш да пиеш противозачатъчни.
Сложи си спирала или ползвайте презервативи.
Най-вероятно не си забременяла. А тестът за бременност ще отчете около датата на цикъла.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако кърмиш не можеш да пиеш противозачатъчни.
Това не е вярно. Има таблетки, подходящи за кърмещи Peace

# 7
  • Мнения: 998
Може би не си забременяла ,разбира се това си е само мое предположение Simple Smile
Но няма гаранция ,разбира се.Мисля така ,защото казваш ,че са минали  около 72 часа
след "гафа" а тестът за овулация по принцип показва положителен резултат поне едно
48 часа преди ову-то.И аз съм чувала ,че ума таблетки за кърмещи.
Успех Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 024
има таблетки подходящи за кърмачки....но не са така надеждни като стандартните....но има и други варианти Wink

# 9
  • Мнения: 13
Благодаря ви Hug

Ще се консултирам с моя лекар за тези хапчета за кърмачки, а когато си направя теста ще ви пиша за резултата...

# 10
  • Мнения: 2 522
Не вярвам на тестове за овулация и това го пиша от позицията на три годишни опити за бебето на снимката в подписа ми.
Но щом тестът е бил отрицателен в първия ден, няма покачване на ЛХ до съответното количество, което да позитивира теста,  съответно няма пукане на яйцеклетката. Кофтито е , че по дебелите книжки пише, че спермотозоидите могат да живеят в организма на жената до 72 часа - тоест три дни, но пак е индивидуално и зависи от оплодителната способност на мъжа.
Овулация точно и непременно на 14 ден за мен не е принцип. Забременях с регистрирана  и доказана овулация след 20-ия ден на МЦ при продължителност на същия от 28 до 31 дена.
Сигурно не те успокоявам, но понякога зачатието е чудо и въпреки всички природни и медицински  закони се случва - примери има доста в Зачатие за това.
Ако си толкова нетъпрепила да разбереш дали си забременяла или не - след предполагаемата дата на менструацията или след около 18-20 дена от предполагаема овулация, направи си бета ЧХГ тест - изследва се кръвта за наличие на туморен маркер, който при бременост е над пет единици.
Лично аз не бих кърмила и ползвала противозачатъчни за кърмачки, защото добре - нямат да влияят на пролактина , а оттам и на лактацията, но могат да доведат до друг хормонален дисбаланс. Използвайте презервативи - толкова ли е трудно или непоносимо?

# 11
  • Мнения: 367
Всичко е в Божиите ръце! При мен беше същото положение и забременях....Шансът, дори и да сте изчислили всичко точно/ако желаете дете/ е 1 към 4...Тогава го прочетох, търсейки като теб какъв е шанса. Явно аз бях този един случай.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Стискам палци да не, а и така мисля. Пиши развитието Hug

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какъве шанса тука само може да гадаем.
Изчакай без да се шашкаш Hug
Дано да не е станал гаф Praynig

# 14
  • Мнения: 7 723
Шанса да си бременна е горе- долу колкото и този, да не си. Rolling Eyes
Ама дано не си, де! Hug

Общи условия

Активация на акаунт