ПЯНА В УСТАТА НА БЕБЕ

  • 10 099
  • 31
  •   2
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами!

Аз все още нямам бебче, но съм притеснена за двумесчното бебе на моя приятелка. От около 2 седмици за картко бебето се задъхва и едвам диша, а днес му е излязла пяна от устата. Утре са на преглед при лекар. Искрено се моля  Praynig всичко да е наред. Рових се из форума, но не успях да намеря подобна тема. Моля ви ако някоя от вас е приживяла нещо подобно да сподели и какво може да бъде. Знам, че в главите ви излиза страшната диагноза епилепсия  Cry вероятно....но.......не ми се мисли за това докато лекарите не си кажат тежката дума. Ще съм ви благодарна ако споделите   bouquet

P.S. Чудя се дали е възможно това да се дължи на жегите???!!! Тя често  го извежда по жегите  Confused

# 1
  • Мнения: 2 478
Че не се извежда бебе в големите обедни жеги, ясно, ама чак пяна от устата  newsm78 Сигурни ли сте, че е пяна, а не плюнки?
Дано е нещо незначително!

# 2
  • Мнения: 367
 Praynig Не съм се сблъсквала с такъв симптом. Силно се надявам бебчето да е добре!

# 3
  • Мнения: 1 341
Страшничко звучи описаното от теб. Нямам представа какво може да е.
Дано всичко е наред и просто жегите не му понасят! Praynig

# 4
  • Мнения: 20
Най- добре доктор да го види , защото ако наистина е така това не е нормално.Стискам палци  ано всичко да е наред , може пък да се плюнчи повечко .

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дано да сте се заблудили с плюнка, а не пяна и всичко да е наред Praynig

# 6
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Една от възможните причини е да е получило топлинен удар. Поне ако съдя от това, че майката го извежда по жегите. Бебетата се обезводняват ужасно бързо и лесно - трябва майката да следи дали то пие достатъчно кърма или АМ или вода, не знам как точно процедира.
Дано не е епилепсия, дано е добре мъничката душичка. Praynig Да го заведе на доктор.
Пиши какво е станало.

# 7
  • Мнения: 7 723
Има ли му нещо друго? Храни ли се добре? Повръща ли? Температура?

# 8
  • Мнения: 1 354
Стискам палци всичко да е наред Praynig  Дано наистина сте се заблудили и да е било плюнка, а не пяна Praynig

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
Веднага ще споделя моя опит. Малката ми дъщеря започна да има затруднения с дишането, когато беше точно на два месеца - епизоди на задъхване. Заедно с това тя непрекъснато връщаше мляко. Установи се, че има рефлукс катоправи и чести аспирации - част от млякото попада в дихателните пътища и дразни бронхите, които правят спазъм. Израства се постепенно, но трябва непрекъснато наблюдение, защото храна, попаднала в дробчетата може да причини аспирационна пневмония и възпаления всякакви.
Дано това, което е видяла вчера приятелката ти не е "пяна", а пресечено мляко. Успех, най-вече с правилната диагноза!

# 10
  • Мнения: 206
Според мен няма нищо обезпокоително, авторката и не споменава за други симптоми, индикиращи проблем. Просто бебчето задържа слюнка в устата си по- дълго време и тя става пенеста, опитайте сами и ще разберете, че е така! Но естествено ако майката се тревожи нека за собствено успокоение заведе бебето на лекар!

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И аз си мисля за по-гъста слюнка. Да не е обезводнено?

# 12
  • Мнения: 1 740
Не съм се сблъсквала с такъв симптом.
Дано да няма нищо сериозно.
Пиши какво са казали лекарите.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително на лекар. Понякога е симптом на сърдечно заболяване.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 524
Задължително на лекар.
това като първо.
а като второ, като съмнение- аз също си мисля че може да е или слюнка или да връща аспирирано мляко.
дано да не е нищо по -сериозно Praynig

Общи условия

Активация на акаунт