Боледуват ли близнаците повече от другите деца?

  • 3 951
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Здравейте, мами и татковци Hug

Темата е провокирана от някои неща, които чувам напоследък и искам да се допитам до вас и да изясним случая Laughing

Първо ме учуди това, че като се оплаках на сестрата в яслата, че моите много боледуват и че единия алергии го мъчат здраво, та се стига и до астматични пристъпи, тя ми каза, че в яслените групи в нашето ОДЗ има общо към 10 двойки близнаци и че всичките боледували често.

От една майка на 9-годишни близнаци  пък чух, че техния педиатър преди години като са се родили им е казал, че имунитета на майката, който тя предава на едно дете в нормалния случай, в нашия случай го дели на 2/3 или колкото са децата от една бременност. Затова й е казал, че е нормално близнаците да боледуват повече от другите деца.

И не на последно място в една подписка в коментарите прочетох, че има организация на родители на близнаци, които са пострадали от ваксини newsm78 В крайна сметка си зададох въпроса дали въпросния по-нисък имунитет не благоприятства подобен развой на усложнения newsm78

Очаквам и вашите мнения Hug

Моля ви ако детето ви /децата ви/ страдат от алергии да го напишете отделно в коментар, интересува ме.

За протокола моите първата година в яслата /тръгнаха на година и 8 месеца/ не спряха да боледуват, пускам ги, разболяват се за 3 дни, после 3 седмици лечение вкъщи с АБ и така отново и отново. Сега наблюдавам че тази година след като ги задържах цяла зима вкъщи да ги закалявам Ели се адаптира добре и не боледява толкова като Ники. Ники засега си е на същата схема - 3-ти ден сопол, 5-ти кашлица, после има няколко варианта - бронхит, възпаление на средното ухо, ларингит, астматичен пристъп с кънтяща кашлица, която може и да е в комбинация с изброените преди това неща Rolling Eyes В 98% от случаите досега без антибиотик не му минава, както и без ериус и вентолин.

Сега им бих една допълнителна ваксина - Превенар, както и извадихме на Ники третата сливица. Последния път след ваксината се разсополиви и минахме само с морка вода, ериус  и пулмекс бебе. Сега след първия сопол веднага се появи и астматичната кашлица и вече 2 дни е така Rolling Eyes Днес го водих на доктор, той вече се е хванал за главата с него - розово гърло, според него нищо му няма на детето, прави алергия към нещо. Накрая ще  го заведа да го изследват, макар че четох доста противоречиви мнения във форума Crazy

Вие сте Hug

# 1
  • Мнения: 1 165
Интересна тема.  Thinking
Като те чета, мишленце, и настръхнах, много боледувате и вие. Ще разпитам и аз по въпроса.
Според мен, това с имунитета не ми се вярва. Но знам ли..
Отдавам го на това, че си менкат вирусите, мутират  Wink и пак така. А и може би по-бавно им минава по тази причина, че са контактни един с друг нонстоп.
Ние също боледуваме често в яслата, все се шегуваме с мъжа ми, че като ги пуснем в понеделник, белкем изкарат до сряда. То вече не ми се смее, а ми се реве. Последните три седмииц ходиха без прекъсване, но останаха 6 деца в групата  Rolling Eyes, може би по-малко вирусоносители. Сега отново са болни - вируса с температурата.
Дано се оправят твоите сладури!  Hug Каква е алергичната кашлица? Как протича? Християн кашля като задавен, та вече и аз съм в чудо, да не е нещо такова.
А защо се колебаеш за изследването за алергия, не чета другите подфоруми.

# 2
  • Мнения: 4 965
Моите не боледуват - не броя разните еднодневни настинки, които са общо 10-тина за двете за времето от раждането им до сега - около 80% от тях по време на яслата. Сериозните заболявания са им били - 1 конюктивит /на Еси в 6-ти месец/, варицела на двете /на 2,5 г./ и скарлатина на двете /тази зима, но цялата градина беше пламнала, а нашите девойки си я предаваха цял месец - всяка я изкара по 3 пъти/.
Нямат алергии.
Ваксините буквално не ги усетиха.

А това с предаването на имунитета е толкова вярно, колкото, че близнаците са "един човек в 2 тела" - т.е. н е така. Peace
Всичко зависи от много фактори - гени, начин на живот/отглеждане, начин на хранене, начин на обличане и др.

# 3
  • Мнения: 3 336
Вяра, дано се оправят твоите по-бързо и боледуват все по-малко Hug

Азаф, скарлатина 3 пъти всяка #Crazy майка, какво ти е било не знам, а на тях пък съвсем ooooh!

Моя Ники ако има един месец да е напълно здрав е рекорд Blush Като са си вкъщи се разминава само със сопол или понякога ентеровирус, но на яслата задължително с усложнения Rolling Eyes

Вяра и ние с баща им имаме такъв лаф за от понеделник до сряда ooooh! Астматичната кашлица е съвсем различна от нормалната, задавяща е и кънти, та имаш чувството, че ще му се разкъсат дробовете. Просто цялата стая кънти едно такова свиркащо е, не знам как да ти го обясня. Като има по-сериозен пристъп се е стигало да не може даже да стои на крака, не спира да кашля и трудно си поема дъх, поеме ли си кашля. Започва да спи като бебе ,защото не му достига кислород. Последния път като беше по-сериозно казал на майка ми че иска да диша, че се е уморил вече Cry Ама и тя лежи на някакви стари спомени от моето детство и като са разкашлял сутринта Ники и тя пратила баща ми да купи сироп с амброксол ooooh! Ми такъв сироп се дава за откашляне, а той изобщо не е имал мокра кашлица, а симптоматична. И понеже продължил да кашля, а не изкарвал нищо Rolling Eyes му дала и на обяд и детето направи пристъп. Чак тогава ми се обадиха да идвам, че е за болница Rolling Eyes Сега сироп за кашлица не дава без да пита.

# 4
  • Мнения: 4 965
...
Азаф, скарлатина 3 пъти всяка #Crazy майка, какво ти е било не знам, а на тях пък съвсем ooooh!
...

Само звучи страшно - аз се бях ошашкала, но се оказа, че /подобно на другите им болести мина неочаквано бързо/ "номерът" беше 2 дни надути сливици, 1 от тях с 38 градуса + лош дъх и после още 3-4 дни изприщване по езика и краката. Но това общо 6 пъти беше адски изнервящо - особено за децата.
Всъщност, това беше и първи случай децата да пият антибиотик, а други детски лекарства не познават /аз също - сещам се само за Панадол, Ефералган и Виброцил/...
 Peace

# 5
  • Мнения: 3 336
Азаф, завиждам благодорно за АБ, пу пу, дано никога не им се налага и да са ти все така здравички Praynig

За лекарствата - имаме 3 кашона над хладилника Rolling Eyes Пълен набор Confused От тях само 3-4 опаковки са за възрастни Rolling Eyes Половин доктор съм станала вече Tired

# 6
  • Мнения: 4 965
Мишленце, дано да израстнат всичко с годините и да спрат да боледуват, а ти скоро да изхвърлиш кашона с лекарства - можеш да го замениш с фризер за сладолед за децата в жегите  Hug.

# 7
  • Мнения: 3 336
Мерси, Азаф, дано и трите ги изхвърля веднъж завинаги Praynig А от сладолед не ги спирам Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 727
Според мен близнаците не са по-болнави от другите деца. Просто, понеже имат еднаква среда, си превъртат бацилите повече пъти. Ние за щастие досега само веднъж сме пили антибиотик (като изключим 7-те антибиотика, с които наблъскаха Божката в болницата след раждането, ама то това не се брояло...), но вдигат температура, пием разни температуропонижаващи, имат адски много сополи - цяла зима   #Crazy
Божката примерно първи се разболява, и по-тежко кара болестта - това е почти закономерност вече.

Аз лично знам за деца, които нямат близнак, нито дори братче или сестриче, нито дори не ходят на ясла и са много по-болнави. Ама те са от тия, дето се обръщаш след количката на улицата и си викаш: "Боже, боже как е навлечено това дете!" Навън 40 градуса, ама те го завили с одеяло  Shocked

Мишленце, всичко е о гадната София - прах, мръсотия, олово, хлебарки, Кремиковци.... Знаеш ли ако живеехме в планината, как щеше да ни е екстра и никви болести никви чудеса!

П.С. Опа, забравих да гласувам. Ей сега ще го направя

# 9
  • Мнения: 844
Според мен в повечето случаи се разболява единия и вече оздравявайки започва другия близнак, и точно както са казали повечето майчета си предават вирусчета разни . А и като са двама така изглежда. В момента единия е с повръщане и си е в къщи, а другия го изпратих да играе защото знам ли.... newsm78
Ние сме със спастичен бронхит/ въпреки че ни водят астматици/ и не искам да се сещам за годините / от 2 до 6 годинки/в които не спираха да бухат и количествата сироп които изпиваха и пак не помагаше нищо .....

# 10
  • Мнения: 1 895
Тази зима за първи път на два пъти ни изписваха антибиотик. Дори и като по-малки обичайно за 3-4 дни са влизали отново в ритъм след поредната зимна настинка. Но като цяло не мога да ги нарека болнави. Не сме имали някакви сериозни и продължителни болести и зимите общо взето ги изкарваме с обичайните сополи и кашлици, но без по-сериозни последици, слава Богу! Единственият проблем е, че са двама и винаги се редуват с болестите. Все си мисля, че на работодателите им се вижда по-скоро, че близнаците боледуват повече, защото майката обичайно вместо 1 седмица и в болничен 2, защото като се оправи единия по закона на Мърфи се тръшва другия. Аз нямам спомен моите хора да са карали нещо едновременно - все един след друг Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 1 022
Ох, и вкъщи е така - винаги боледуват една след друга. Първо едната се заразява от външния свят и после заразява другата вкъщи... и така отиват 2 седмици. Ами откакто ходят на ясла, често боледуват... Преди това - не. Но според мен боледуват по-често именно защото носят вкъщи различни вируси и се заразяват една друга. Имам предвид, че те са винаги заедно - на ясла, на РД и т.н., но едната от двете се заразява първа (явно която е по-уязвима в момента) и после вече вкъщи, при концентриран вирус, се тръшва и втората... Ако беше само едната, щеше да боледува 2 пъти по-малко (поне така изглежда). Така де, ямно ще си боледуваме, почвам да се примирявам. Поне отдавна (откакто бяха на 7 месеца) не са им изписвали антибиотик  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 165
Не ни ли се полага само един път болничен на месец за боледуване на дете, тоест 7 дена, нали ги броят за едно дете Twisted Evil.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 022
Ами аз затова имам и бавачка - щото ако отсъствам от работа всеки месец по 2-3 седмици, няма кой да ме търпи... то аз не бих търпяла, пък какво остава за другите.

# 14
  • Мнения: 57
 Здравейте и от мен ! Ние не ходим още на ясла ,но имам какво да споделя за болестите. Почти винаги боледуват едновременно. До 8 месеца не бяха боледували въобще,но с първите зъби и с първото казване на `MAMA` (това няма да го забравя никога Laughing-сополиви,кашлят и заедно с мрънкането им чувам-МАМ-А ! Simple Smile ,направо се просълзих от радост и от натрупаното напрежение от това че са болни Sad  След това лека полека свикнах - поредните зъбки,поредното сополивене ,бронхити и начални пневмонии.... Sad Сега пак сме с кашлица ,все още не сме стигнали до антибиотика (2 пъти са пили досега и 2те по 2 т.е.) Замислям се как ли ще е като тръгнат на яслата  ooooh!,но каквото - такова  Wink  Само където незнам как ще стане  ден през ден  ме няма на работа...

Общи условия

Активация на акаунт