Ретроспективно

  • 2 255
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Поглеждайки назад смятате ли, че първият ви брак щеше да се провали, ако имахте сегашния си натрупан опит?

Спомням си, че преди време бях чела точно такъв пост - някое от момичетата тук казваше, че, сравнявайки с настоящия си брак, стига до извода, че е можело и предишния да протече добре.

# 1
  • Мнения: 393
  И преди,и сега си имам ценостти,принципи,чувства-ДА,щеше да се провали,защото не само аз имах вина или липса на опит-отсрещната страна също имаше отговорности и задължения,които не пое.
  Сега може би съм малко по-улегнала,по  не забелязвам дребни дразнещи неща и не се навивам допълнително,но пак не бих живяла в лъжа и заблуда,само и само да отговоря на общественото мнение за идеалното семейство.Бих останала сама,но честна към себе си и към децата си.

# 2
  • Мнения: 613
Да. Абсолютно.

Всъщност, ако имах сегашният натрупан опит, просто никога нямаше да сключа този брак. Моята грешка е основно в това.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 01:36 от Зукини

# 3
  • варна
  • Мнения: 263
Да щеше да се провали Винаги казвам че съм щастливо разведена преди26години Много труден живот но поне без големите неприятности които щях да имам Макар и бедно по тези години децата израснаха щастливи-надявам се Срещнахме техния втори баща и дядо на децата им  Баща им чак сега се сеща за тях но те не са малки С този акъл въобще не бих се омъжила за този човек със сигурност брака щеше да е провален

# 4
  • Мнения: 816
Не знам. Мисля си, че опитът, който имам в това отношение е свързан именно с бракът ми.  В крайна сметка, опита не важи, при положение, че не сме изпитвали любов и уважение един към друг. Сега се уважаваме къде-къде повече, и пак едва ли щяхме да имаме този брак, за който всеки мечтае.  Но виж - за следващия ( ако има такъв) съм сигурна, че опита от проваления ми ще е от значение.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 910
Аз нямам все още изградено мнение по този въпрос. Но моя колежка, която има втори брак много често казва- Тогава да бях с този акъл, нямаше да се разведа.

# 6
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Щеше, със сигурност. И на сляпа се правих, и на глуха, ама не би.
Как да търпиш и да стоиш при "Ама аз тази само я е *ах, нали знаеш, че много обичам теб и децата." или пък "Аз това няма да го работя".  Второто се отнасяше до ситуации, когато сме нямали пари, но все пак е имало начин да се изкарат.
Мислейки сега за тогава, ми се струва, че бих могла да махна с ръка на изневерите, ако беше отговорен за семейството си човек. Но, както съм казвала и преди, с него имах три деца, без него- две. Е, кое е по-лесно?!  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 507
Нямаше да се обвържа с него.
Преди все не разбирах какво точно ще рече "тотална несъвместимост на характерите", но сега ми е ясно.
Не сме били и от противоположностите, дето се привличат.
Незнам дори защо бяхме заедно - две деца, решили да си поиграят на семейство. Нямаше как да не се провалим.

# 8
  • Мнения: 2 011
Ако тогава имах сегашният си опит изобщо нямаше да  сключвам брак с такъв човек!
 ooooh!

# 9
  • Мнения: 6 438
Ако тогава имах сегашният си опит изобщо нямаше да  сключвам брак с такъв човек!
 ooooh!
Да и аз щях да напиша същото.

# 10
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ако тогава имах сегашният си опит изобщо нямаше да  сключвам брак с такъв човек!
 ooooh!

И аз така. Надявам се сегашния ми опит да мога да го приложа пак и да не повтарям грешките от предишния (само че вече не искам да се женя Simple Smile)

# 11
  • Мнения: 6 315
Надали бих. Но не съжалявам за нищо. В крайна сметка от този брак, с този мъж имам прекрасно дете Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 2 011
Надали бих. Но не съжалявам за нищо. В крайна сметка от този брак, с този мъж имам прекрасно дете Simple Smile.
Edинственото , за което съжалявам е че съм пропиляла няколко години в борба за промяна и я загубих - всъщност спечелих , защото се разведох!
Но детето  Flutter Embarassed То е най - хубавото нещо , което бившият  е сътворил, ей за това вече и не съжалявам за нищо!   bouquet

# 13
  • Мнения: 42
Ако тогава имах сегашният си опит изобщо нямаше да  сключвам брак с такъв човек!
 ooooh!


аз дори нямаше и да го погледна, ако тогава бях на акъла си сега   ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 723
Щеше да свърши доста по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт