Въпрос за поведението...

  • 1 037
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте д-р Слънчева,
моят въпрос е по нестандертен. Детето ми е на 2г. 4м. и се притеснявам за поведението и. В яслата е мирна и кротка, даже доста срамежлива и свита, ходи вече половин година и не може да се отпусне още там. Вкъщи прави всичко напук, ако нещо не е както тя иска почва едно тръшкане, един рев безспирен, така и аз се ядосвам и я пошляпвам. Но не може за всичко да се налага, просто е невъзможна. Много ми се иска някакъв съвет, какво да правя, как да постъпвам, не искам да продължава това, че е много натоварващо и за мен и за нея. Надявам се да е просто някакъв период , защото положението е много зле. В яслата не реве и никога не е ревала, но е свита. Когато се опитвам да и обяснявам нещо все едно не ме чува изобщо не чува какво и се говори и си прави каквото иска... Трябва ли да се обърна към някакъв специалист или незнам....
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 5 760
Специално за опита за налаган това е нормална реакция и се наблюдава при доста деца. Но при Вас явно има и проблем с това, че в детската градина се чувства доста подтисната и няма поле за изява, което търси в къщи, но по неправилния начин. Просто се разтоварва от напрежението в градината и търси внимание.
 Добре е да се разхождате, когато я вземате от градината и я оставяте да си играе активно. Играйте и Вие с нея, карайте я да помага в къщи като и давате дребни задачи- да сложи лъжиците, вилиците на масата или нещо подобно, хвалете я. по този начин ще се почувства необходима , а и ние всичкити обичаме похвалите нали?! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 120
Благодаря за отговора ,
 Hug долу горе и аз това правя, винаги след ясла се разхождаме и играе на площадката с други деца, вкъщи се опитвам  пак да я забалвлявам, иска всичко сама да прави, хваля я. Напоследък е станала много нервна и иска постоянно да я нося на ръце, а тя не е малка вече.
А сега имам и още един въпрос - започна една дразнеща кашлица, която през деня изчезва и когато легне се появява и не може да спи от това. Иначе няма сополи и други признаци на болест - само това когато легне и се почва една кашлица която не я оставя да спи и по някое време се успокоява и успява все пак да поспи, на какво може да се дължи това и какво да и давам?
Благодяра предварително

Общи условия

Активация на акаунт