Празнуване на рожден ден в кварталната градинка?!

  • 3 974
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Снощи бяхме свидетели на такъв рожден ден в градинката, където ходим с децата вечер. Градинката е почти изцяло заета от огромен пясъчник, в който има катерушки, люлки, пързалки ... Отстрани на пясъчника има пътеки по около 1.5-2 м. и пейки в края откъм тревата. В градинката вечер се събират около 30-40 деца от всякаква възраст. На една от тези пътеки снощи бяха разпънали две маси с торта и сокчета за гостите на рожденника, които бяха около 10-тина ... Е, представете си останалите деца как обикаляха около масата, а майката на рожденника ги посрещаше с думите - ти не си поканен! Синът ми е на 2 г. и без да се замисля, преди аз да разбера какво ще прави, отиде и си взе сокче от приготвените. Преди да го е отворил, аз му го взех и върнах, а въпросната майка (да й е живо и здраво детенцето) му се накара така, че детето се разрева, а аз се ядосах. Реших си проблема, като купих на моите деца сокче и пастичка за в къщи, но картинката ми се стори много отблъскваща - много дечица ревящи, ядосани и унижени .... тръгнахме си бързичко. Самият рожденник, видимо не беше доволен, защото майка му непрекъснато се караше на деца, с които той си играе, но не са поканени на празненството му .... Сигурно е много хубава идеята да се празнува така рожден ден, сигурно не трябва да се впрягам толкова, но честно ви казвам - картинката бе меко казано грозна. Като разказах на мъжа ми случката, му стана много неприятно и каза, че ако е бил той е щял да купи 3 торти и да почерпи всички деца, които не са поканени, защото са деца и не заслужават такова отношение... Вие как приемате този начин на празнуване, редно ли е това? И дали аз бъркам като възпитавам децата си да се съобразяват с другите, да споделят това, което имат, да черпят с това, което съм им купила ... когато не може (сладолед, близалка и от този род) да го изядат настрани от площадката, за да не дразнят децата и в този дух.

# 1
  • Мнения: 2 479
Подкрепям те напълно - не е нормално да поканиш гости на място, където играят деца, още повече да тръгнеш да черпиш и да ги делиш на "поканени" и "непоканени" Twisted Evil. Явно въпросната майка не само че не от съобразителните, но е и с манталитет на абсолютна простакеса. Че се и карала на децата ooooh!. Иначе, ако толкова е нямало как и къде другаде да празнува, поне можеше да предвиди по нещо за всички, които е ясно, че ще гледат отстрани.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според мен е много грозна постъпка от страна на майката след като е решила да празнува РД на детето си в кварталната градинка(която не е нейна все пак),да не предвиди по нещо за почерпка на всички присъстващи деца,те биха се зарадвали и на нещо дребно,дори само да присъстват около рожденика и да поиграят с него.Представям си на децата какво им е било #Cussing outВъзмутително е наистина,аз бих си тръгнала с детето веднага.

# 3
  • Мнения: 2 821
Човек за да спести разходи какво ли не измисля вече Crazy
И аз бих си тръгнала веднага, да не кажа, че въобще не бих завела децата...

# 4
  • Мнения: 206
Вие явно сте били няколко потърпевши майки, щом имало и други "непоканени" дечица! Не можахте ли да и свиете перата на тази селянка, свикнала да си празнува по поляните! Като прочета нещо такова искрено се ядосвам! То бива, бива ама чак пък толкова.....

# 5
  • Мнения: 800
Човек за да спести разходи какво ли не измисля вече Crazy
И аз бих си тръгнала веднага, да не кажа, че въобще не бих завела децата...
Не знаехме че ще има такова нещо, просто отидохме да поиграем в тази градинка, както правим няколко вечери в седмицата.

# 6
  • Мнения: 206
Защо да не води децата? Ми тя днес рожден ден, утре бал, вдругиден сватба може да реши да празнува! И какво "непоканените" нямат право на градинка ли?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 861
Не мисля, че проблемът е в мястото, а в човека! Същото би могло да се случи и в заведение, в което по принцип се събират майки с деца и въобще не мога да си представя, че ще празнуваме, около нас ще щъкат дечица и няма да ги почерпя, дори изобщо да не ги познавам! Камо ли да ги гоня, щото не били поканени! Ама разни хора, разни идеали...

# 8
  • Мнения: 3 034
в градинката пред блока преди време едно детенце си празнуваше рд. майка му почерпи абсолютно всички дечица, които дойдоха.
даже на мен ми стана леко неудобно, че не бяхме разбрали и нямахме подарък.
почерпката беше от сърце и децата много се радваха.
даже ми стана мило, защото ситуацията ми заприлича на онези стари детски български филми, в които нещата са непринудени и готини.

само този вариант приемам като нормален, когато се празнува в градинката.
хубава е идеята, но във вашия случай лошо изпълнена.

# 9
  • Мнения: 206
Е, да така приемам! Аз също съм черпила по различни поводи в квартала, но не съм канила, а колкото присъстват-толкова! Ако човек иска да кани би трябвало да го прави на собствена територия, а не където му падне!

# 10
  • Мнения: 1 437
Грозна картинка

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
в градинката пред блока преди време едно детенце си празнуваше рд. майка му почерпи абсолютно всички дечица, които дойдоха.
даже на мен ми стана леко неудобно, че не бяхме разбрали и нямахме подарък.
почерпката беше от сърце и децата много се радваха.
даже ми стана мило, защото ситуацията ми заприлича на онези стари детски български филми, в които нещата са непринудени и готини.

само този вариант приемам като нормален, когато се празнува в градинката.
хубава е идеята, но във вашия случай лошо изпълнена.

Точно така! Ако ще е навън, да почерпят всички. Какво е това деца да седят и да им текат лигите. Божее, какви простаци има!

# 12
  • Мнения: 8 999
Доста тъпа ситуация. И в нашата градинка се е случвало, но тя поне е голяма и хората се бяха закътали на една съвсем малка площадчица, та човек да може да ги избегне, ако не е поканен.

# 13
  • Мнения: 800
Гадно е, а и повечето дечица (непоканените) бяха с баби и детегледачки, които не можеха да реагират като мен и някои от другите майки - да купят на децата си нещо и да се изнесат от там. Честно, гледката беше отвратителна, скоро няма да си заведа децата в тази градинка.

# 14
  • Мнения: 269
Честно, гледката беше отвратителна, скоро няма да си заведа децата в тази градинка.

 D.Stoyanova , защо??????????? Да не би всеки ден там да има рожден ден!!!!
Не лишавай децата си от любимото им място за игра, само защото някаква селянка е решила да спести от наемането на парти-зала и аниматорка.

Общи условия

Активация на акаунт