Карате ли се заради това, че децата не слушат?

  • 4 618
  • 37
  •   1
Отговори
Карате ли се заради, това че децата не слушат и не искат да чуват какво им говорите? Заради това, че не харесват дрехите които трябва да обличат по Ваша преценка или заради това, че не искат да се хранят с това което сте приготвили?  Питам, защото ние сме в ужасни отношения именно поради тази причина. До скоро всичко вървеше, защото таткото се намесваше и като по строг детето се подчиняваше. Но той сега е решил , че не иска да е "лошия" и прави всичко така както детето иска, а аз от страната на майката която до вчера беше по отстъпчива пред детето, сега не мога изведнъж да яхна метлата и да започна да раздавам команди и да накарам детето да ме слуша винаги. То изведнъж изпадна в объркана ситуация и не знам какво да правя. примерно, трябва да се облече а детето започва да мрънка, в подобни случаи бащата се намесваше и всичко се случваше, а сега той стои и само казва, облечете каквото иска детето и нещата се провалят, детето се обърква аз също, а той искал да е добрия, направо ще се побъркам.  

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Искаш да кажеш, че без таткото ти не можеш да се справиш. Какво се обърква детето? Чака баща му да кресне а той стои пасивен, затова ли се е объркало.

# 2
  • Мнения: 3 929
Вероятно имате проблем със съпруга ти относно възпитанието на детето. Не е ли по-добре първо да го обсъдиш с него, а не да се нагърбваш със задачата само ти да възпитаваш детето, което е ВАШЕ все пак?

# 3
  • Мнения: 4 841
Карате ли се заради, това че децата не слушат и не искат да чуват какво им говорите? Заради това, че не харесват дрехите които трябва да обличат по Ваша преценка или заради това, че не искат да се хранят с това което сте приготвили?

Опитвала ли си се някога да провокираш диалог с детето? Да му дадеш възможност за избор и мнение? Питала ли си го коя дреха харесва, какво точно му се яде в момента, кое му е любимото ядене?
Или просто изискваш тотално и безпрекословно послушание и подчинение?
Не разбирам ситуацията просто. Дай малко повече подробности. Като например колко годишно е детето. Всъщност с това трябваше да започнеш.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сдърпвали сме се понякога, ако мненията ни се различават, но само насаме.Пред него винаги сме на едно мнение, при нас няма добро и лошо ченге.И двамата отстояваме една позиция, за да се научи, когато единия от нас каже нещо, да не търси спасение в другия.

# 5
  • Мнения: 4 841
Уф, аз май не разбирам темата  ooooh! Моля авторката да поясни какво пита - дали се караме с таткото, когато децата не слушат, или дали се караме на самите деца, когато не слушат... Че така като чета, доста неясно е написано  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 4 915
Караме се, когато се дразнят и се бият. Когато не искат да си измият ръцете или да си приберат играчките преди сън.

За дрехи - рядко. Напоследък модата е рокли, и нямаме сблъсъци.  Laughing

Яде се каквото има на масата сложено. Ако не искат - стават и си играят. Ако огладнеят - плод или кисело мляко.

# 7
На 4 години е.От около половин година влезе в етап на който всичко прави нарочно това дете. Дори ако види, че ми се спи идва и започва да ме буди да не спя.
Пробвала съм да искам и неговото мнение за дрехите примерно, но ако по банскки може да ходи на детска градина бих се съгласила.
Според мен трябва търпение от наша страна, а според таткото е вече изтървано и трябва да се вкарва в правия път.
Проблем е и яденето и тръшкането за шоколад, за най малкото което се отказва последват ревове, викове, тръшканици и така около 30 мин. От шамар не разбира, всичко става насила, но аз нямам физическата възможност да се преборя, обличам, той се съблича, същото е с обувките, с ядене и т.н. Желанията се менят ежесекундно. И така е от както тръгна на детска градина. Започна да говори глупости и да удря когато него го удрят...ужас

# 8
  • Мнения: 4 841
Съжалявам, авторке, но ако за 4 години не си опознала собственото си дете и не знаеш как да комуникираш с него, как очакваш да получиш съвети от непознати хора, които нямат представа от характера и темперамента му, нито пък от обективната обстановка у вас  newsm78 Не те критикувам, съчувствам ти, но аз лично поне не виждам как бих могла да ти помогна.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Карам се, да. И на двамата. Дори аз съм по-лошата вкъщи.

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Карам се когато не слуша, ако трябва и шляпам!  Peace
Моят сьщо се трьшка когато трябва да обядваме, но му казвам или яде или остава гладен и спирам детските филми и той започва да папка.
Ако не иска да облече нещо /което се случва рядко, защото знам кои дрехи не обича/ го карам да изберем заедно какво да облече.
Като види че баща му ляга иска да скача вьрху него и да му привлече вниманието и затова понякога получава шамарче.
наистина някои неща ги прави нарочно и ни ядосва, но все пак е малко дете

# 11
  • Мнения: 1 212
....а аз от страната на майката която до вчера беше по отстъпчива пред детето, сега не мога изведнъж да яхна метлата и да започна да раздавам команди и да накарам детето да ме слуша винаги. ....

Детето разбира се не би могло да бъде накарано да слуша винаги  Grinning
Да не е машинка някаква случайно ? Извинявай , разсмя ме ...
И не мисля, че е добър вариант да заемате винаги една и съща роля : добрия и лошия.
Бъдете и двамата добри  Hug
Ако се налага  -  двамата твърди като отстоявате нещо.
Оставете и детето понякога да решава , в случаите когато обстоятелствата позволяват.
Успех !

# 12
  • Мнения: 2 479
Даването на избор е добра идея, но мисля, че BirdsFlu е имала предвид да му дадеш избор между неща, които са подходящи, като по този начин от една страна детето взима решение само, но ти си дала посоката. И моята дъщеря иска да ходи през май с ботуши, но като и предложа да обуе чехлите или сандалите - ясно е, че каквото и да каже е добре дошло  Laughing.
Да си играете на доброто и лошото ченге със съпруга ти не ми се струва добра идея...И двамата трябва да имате авторитет, понякога на бащата е малко по-голям, но не може да го използваш като плашило. Търпение и повечко обяснения трябват.

# 13
  • Мнения: 2 477

Да си играете на доброто и лошото ченге със съпруга ти не ми се струва добра идея...

Това е и моето мнение. Поне ние не бихме го допуснали. Не може единият да разрешава, а другият да забранява. Със спокойствие и търпение ще постигнете напредък. Но детето ви трябва не трябва да вижда, че родителите му са с различни мнения.
И за да отговоря по същество: не не му се карам, но и не ми е правил такива инати. Карам му се единствено с цел да го науча на нещо ( да не хуква без мен на улица с коли, да не слиза сам по стръмни стълби, да не скача в движение от люлката).

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
и да удря когато него го удрят...ужас
И мен да ме удрят, ще отвърна, какво очакваш....  Rolling Eyes

Карам се понякога за подобни глупости като неядене и обличане на неразумни дрехи, но и често я оставям да се оправя.
Скрий банските и остави подходящи дрехи за носене, така че и да избере по-странна комбинация, да е поносима.

Но и двамата с баща й сме и добри и лоши, макар и по-често аз да съм лоша. Не оставяме да ни се качва твърде много на главите.

Общи условия

Активация на акаунт