Счупен млечен зъб

  • 3 570
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Днес следобед синът ми(на 1г. и 8м.) падна и си счупи горно предно зъбче.Падна доста голямо  парченце от него(по дължина до венеца).Не показва признаци на болка,хапна(направих му супичка,за да не е нещо твърдо),смуче си бибата.Имаме час за детски стоматолог,но чак за понеделник.
Аз съм доста притеснена ,затова ако сте имале такива премеждия с децата си ,моля споделете.
Не съм много запозната как стоят нещата със зъбчетата на тази възраст,а в гугъл не открих много информация.

# 1
  • Мнения: 27 524
По миналото лято синът ми за три дни си счупи два пъти предния зъб  Crazy Вярно, не чак до венеца, двете ъгълчета. Така го оставих, не е имал проблеми, единственото нещо, което стана след няколко месеца беше, че зъбчето посивя. Питах тук и казаха, че така се получава или понякога зъбчето се умъртвява, но ако няма болка, не се пипа, така или иначе после ще падне само. От няколко месеца зъбчето пак е бяло. Иди го разбери  Laughing
Така че ако не го боли и ако не е счупването и под венеца, мисля че всичко ще е наред  Hug

# 2
  • Мнения: 1 819
Моят син си изби единият преден зъб някъде около третата година при падане,а другият преден малко по-късно му го изби друго дете  Laughing,не се притеснявай,тези зъби се сменят,дори и да има нещо подуто и да го боли,ще мине...деца са,играят,падат,ежедневие Hug

# 3
  • Мнения: 728
Момичета,благодаря ви за включването!Поуспокоих се малко.Стоматоложката ми каза по телефона,че може да се наложи лечение,но каза,че това ще реши след прегледа,затова се притесних.

# 4
  • Мнения: 3 146
baksisa, разбира се, че това ще ти каже стоматоложката, защото няма как иначе да прецени, още повече, че счупването е до венеца.

Миналото лято синът ми си слупи 3 зъба (помалко отчупил и от трите, но видимо аз заболязвам само един), единият посива и се оказа, че е умрял нервът. Сега зъбът му е розов, понеже не се вади целият корен, за да не се засегне зародиша на постоянния зъб, а се вади само част и се слага лекарство, от което зъбчето порозовява. Сега ходим през 6 месеца на преглед, защото понякога може да се получи гниене.

Не се притеснявай, щом детето не показва признаци на болка, всичко е ок и не е страшно, че чак в понеделник сте на зъболекар. Hug

# 5
  • Мнения: 121
При всички случаи според мен идете да го види стоматолог.Нищо, че е млечно зъбчето Peace

# 6
  • Мнения: 2 110
Добре е ,че лекарката ти е дала и успокоение по телефона !

Общи условия

Активация на акаунт