Виждат ли децата духове

  • 8 775
  • 49
  •   1
Отговори

Анкета

Вярвате ли в това?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

  • Мнения: 49
???пишете вашето мнение,ако има такива,напишете свои случки и впечатления

# 1
  • Мнения: 5 790
Не съм забелязала...
А има ли духове?  newsm78

# 2
  • Мнения: 411
А защо точно духове?
Толкова до колкото духове е персонаж от различни "митове и легенди", плод на човешкото търсене на обяснение на определени неща от живота един не обременен с предразсъдъци ум не следвало да вижда нещо което съществува само във въображението на другите.
Друг е въпроса, че малките деца не можейки да си обяснят неща от обкръжаващата ги среда въображението им рисува всякакви картини.
Ако по духове имаш предвид невидим приятел, според мен това е вид бягство от действителността

# 3
  • Мнения: 49
много хора вярват в духове,аз лично не знам за такива но съм чувала за много деца които се радват на някакви въображаеми хора и говорят с тях.Алекс1-мерси за съобщението,взех си бележка

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Отговорих, че не знам.
Не помня аз да съм имала такива преживявания. При дъщеря ми не съм забелязвала. А синът ми е още малък, за да ми каже.

# 5
  • Мнения: 8 999
Не съм виждала духове, когато съм била малка. Имам много ясни спомени, родителите ми твърдят, че съм била на 2 г. за някои от тях. Със сигурност щях да запомня ако някой дух се е навъртал около мен.
Моите деца също не са ми споменавали за духове.
Не вярвам някой някога да е виждал дух.

# 6
  • Мнения: 3 675
Не знам дали виждат духове, но в подобна тема пак тук четох, че виждали духовни същества -ангели.Доколко е вярно това не знам, но си спомням, че доста майки се бяха включили с мнения в темата, опитайте се да я намерите с търсачката, интересна е.
Май това е линка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393925.0

# 7
  • Мнения: 4 841
На този въпрос може да се отговори най-точно, като се почете малко повече за развитието на зрението от раждането на детето до към 10-12 годишна възраст  Peace
Всеки, който си мисли, че бебетата и децата виждат ТОЧНО това, което виждаме ние, е в голяма заблуда. Те виждат съвсем различни неща, но не защото има духове   Mr. Green

Анкетата е ... странна.  Joy Най-вече с възможността да се маркират 5 отговора Joy

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нарочно не съм му обяснявала какво са духове, няма смисъл да му пълня главата със страхотии.Аз се страхувам от такива неща за цялото семейство.

# 9
  • Мнения: 417
Мисля, че не виждат. Според мен няма такова нещо.

# 10
  • Мнения: 113
Мисля, че виждат. Имали сме няколко доста страховити ситуации. Не знам дали са били точно духове, но ...За тях обаче си беше абсолютно нормално и не се плашеха. Даже мен успокояваха. От тогава не съм толкова категорична по въпросите с духовното.

# 11
  • Мнения: 111
Аз съм от този 1%, който отговаря на анкетата с "категорично да". Има много случаи описани от лекари следователи за деца родени с ясни спомени от минал живот, виждащи духове / ангели и т.н.
Аз лично като малка не си спомням да съм виждала съществото, но съм повтаряла името му и много ме е било страх от него. Повтаряла съм, че ме е страх от Кикумац - майка ми решила естествено, че е някаква детска измислица и го използвали срещу мен като не искам да слушам "бъди послушна да не дойде Кикумац"...
Докато преди десетина години не попаднахме на една книга за древните цивилизации, където се пише за същество полубог-получовек, наричан с различни имена, едно от които Кукумац...

Всеки има право да вярва в каквото си иска, но това че не познаваме и не разбираме другите светове, не ни дава право да ги отричаме категорично.Колкото по-мъдри ставали хората, толкова повече разбирали че знаят малко - та склонна съм да вярвам, че далеч не всичко знам Simple Smile

Споделих ви съкровен детски спомен , ще ми е интересно да прочета подобни случки.    bouquet

# 12
  • Мнения: 111
Незнам дали е по темата, но се сетих - твърди се, че децата ако имат спомени от минал живот, то те го пазят до около 5 годишна възраст. Та ако ще ги питате какво виждат и помнят, да е докато са в детска градина. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Нарочно не съм му обяснявала какво са духове, няма смисъл да му пълня главата със страхотии.Аз се страхувам от такива неща за цялото семейство.
Дияна пък непрекъснато ме пита какво са духовете и дали можеш да ги видиш. Аз отклонявам въпросите обикновено с "Не зная, не съм виждала".

# 14
  • Мнения: 2 090
Нарочно не съм му обяснявала какво са духове, няма смисъл да му пълня главата със страхотии.Аз се страхувам от такива неща за цялото семейство.
И аз newsm43
Имаше една тема преди време,направо ми бяха настръхнали косите от прочетеното...

Общи условия

Активация на акаунт