Сладко от небелени зелени орехчета?

  • 27 316
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Момичета, много моля, ако някоя от вас има изпитана рецепта за сладко от НЕбелени зелени орехчета, да я напише. Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 262
Баба ми правеше такова преди години,но вече е старичка и рецептите и са от рода на -Ами слагаш малко от това,малко от това и това и то ша стане! newsm78.
Майка миналото лято купува от голям супермаркет и смея да кажа че беше като на баба Embarassed.Докарали го бяха както трябва Peace

# 2
  • Мнения: 165
Абе, малко шантаво изглежда, но принципа в сладкарството е следния- на два килограма плод се слага един кг захар. Престоява една нощ, за да пусне сок и се пече. При сгъстяване се слага стабилизатор и тва е.

# 3
  • Мнения: 262
Обадих се Laughing.Набързо ми обясни че се парели първо,че много трудоемко било.Ако съм държала да ми каже щяла да пита съседката си,защото тя вече не помнела как се правят Peace

# 4
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Не съм сигурна дали може от небелени орехчета.  Майка ми правеше от белени зелени орехчета, вареше ги в няколко води и т.н. Ръцете и ставаха черни от йода.

# 5
  • Мнения: 417
Не съм сигурна дали може от небелени орехчета.  Майка ми правеше от белени зелени орехчета, вареше ги в няколко води и т.н. Ръцете и ставаха черни от йода.

И аз мисля, че се белят.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Белят се. А и вече е късно.
Бабата на мъжа ми прави всяка година, тази пак, знам само, че за една доза трябват 80 бр. Тя слага и портокалови корички вътре.
И е страшна вкусотия Crazy.
Обещавам съвсем скоро да я питам и да си запиша точно, ще го напиша и тук, за догодина.

Абе, малко шантаво изглежда, но принципа в сладкарството е следния- на два килограма плод се слага един кг захар. Престоява една нощ, за да пусне сок и се пече. При сгъстяване се слага стабилизатор и тва е.

Зайче, изобщо не е така, не се пекат. И никакъв сок няма да пуснат /ти изобщо виждала ли си зелени орехчета  Rolling Eyes?/

# 7
  • Мнения: 2 110
Това сладко е страхотно ,аз съм му голям фен. Веднъж опитвах ,но не се получи и вече си купувам.То освен ,че е вкусно е и много полезно поради високото си съдържание на йод.
 Все още има орехи на който стават орехчетата за сладко.

# 8
  • Мнения: 22 867
Не съм сигурна дали може от небелени орехчета.  Майка ми правеше от белени зелени орехчета, вареше ги в няколко води и т.н. Ръцете и ставаха черни от йода.

Тоя етап с черните ръце го минах, вече сварих две бурканчета - толкова излезе.  Grinning Не е кой знае колко трудоемко, колкото времеемко. Не става за час-два. А руснаците правят " черно" сладко от небелени орехчета и друго, от белените. Надявах се да има и бг рецепта за небелени. Ще рискувам да го направя по една от руските рецепти, пък ще видим какво ще стане. А за орехчетата още не е късно, даже на много места пише, че се берат по Еньов ден за сладко. Тези, които бера са си меки и съвсем добри за сладко. Тази година съм се ентусиазирала нещо - сложих орехчета за ликьор, преди две години си правих, беше като елексир. И, не знам откъде ми дойде идеята да сваря и сладко - никога до сега не съм го правила. От белените орехчета стана чудесно, но за съжаление много малко като количество. Че и едното бурканче отиде вече. hahaha

# 9
  • Мнения: 262
labrex  стига толкова,окапах се а уж ям бисквити:2eat2:

# 10
  • Мнения: 22 867
labrex  стига толкова,окапах се а уж ям бисквити:2eat2:

Ееее, майстор си, щом се капеш с бисквити!  hahaha Аз пък се окапах на Мариета с вишневия пай. Joy

# 11
  • Мнения: 262
labrex добре че не съм бременна,а само гладна Thinking.
Аз казвам да децата,че и чакъл да ядът пак ще се изцапат Naughty.Мен ми е позволено щот това са само лиги,причинени от твойте писанки Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 916
...

Тоя етап с черните ръце го минах, вече сварих две бурканчета - толкова излезе.  Grinning Не е кой знае колко трудоемко, колкото времеемко. Не става за час-два. А руснаците правят " черно" сладко от небелени орехчета и друго, от белените. Надявах се да има и бг рецепта за небелени. Ще рискувам да го направя по една от руските рецепти, пък ще видим какво ще стане....


Като разбереш какво е станало, напиши рецептата, плийййз.

# 13
  • Мнения: 22 867


Като разбереш какво е станало, напиши рецептата, плийййз.

Разбира се, щом го сваря, ще се похваля! Grinning (дано да има с какво) Wink

# 14
  • Мнения: 4 916


Като разбереш какво е станало, напиши рецептата, плийййз.

Разбира се, щом го сваря, ще се похваля! Grinning (дано да има с какво) Wink


Стискам палци, защото много ми се иска и аз да направя няколко бурканчета.

Общи условия

Активация на акаунт