как се справяте с живота на квартира

  • 6 443
  • 37
  •   1
Отговори
  • Лондон
  • Мнения: 122
здравейте мили мами.след седмица се налага с мъжо и бебчо да се изнасяме на квартира.ще сме под наем в една къща на 2 етажа,на единия от който ще е свекито(това не е +)много ми е притеснено защото досега никога не съм живяла на квартира а и сега с това малко бебе....но работата на мъжа ми е в друг град,пътува трудно и има много неща,заради които се наложи да вземем това решение.притесняваме това,че махнем ли се веднъж от бащината къща връщане назад няма(дълго е и няма да обяснявам защо)а пък не искам цял живот да сме по квартирите.....абе направо незнам.вие мами как се справяте с живота на квартира?катомине известно време чувстватели се като вкъщи и изобщо какъв е живота на квартира

# 1
  • Мнения: 69
Много ми е добре като съм далеч от всякакви дразнители и в друг град.
А за бебето не се притеснявай и аз съм с бебе почти на 6 месеца и се оправям много добре.Даже ми е по-добре като няма кой да ми ръси акъли Peace

# 2
  • Мнения: 25 449
Хем на квартира, хем със свекърва - гадно.
Не може ли да сте по-далече от нея?

# 3
  • Мнения: 46 438
За 7 г. сменихме 6 квартири, във всички, с изключение на последната се чувствах като у дома си още с влизането, за последната не беше така, защото успоредно с наемането купувахме и акъла ми беше в другия дом. Дори като минаха 2 г. и ми се искаше пак да се преместим, толкова бях свикнала Embarassed

А за гледането на детето - нямаме баби и др. помощници, не е страшно, спокойно Simple Smile

Но и аз те съветвам да не е до свекървата или др. роднини.

# 4
  • Мнения: 95
И ние с половинката отскоро сме на квартира! Нямаме все още бебе (надявам се скоро да се случи). За сега се справяме, но с интерес ще следя темата!

# 5
  • Лондон
  • Мнения: 122
знам че е не добре със свекървата на едно място,но изплащаме заем,по бебчо вървят парички и все пак трябва да преживяваме и не можем да си позволим самостоятелна квартира, а пък така с свекървата ще си делим наема и затова.

# 6
  • Мнения: 156
живеенето в квартира не е чак такава голяма драма. има недостатъци - трябва да ремонтираш, но не прекалено, понеже после ще се наложи да оставиш там инвестицията, разправящ се с малоумни хазяи и съседи, обикновено квартирите на нормални цени не са супер лукс, а напротив - със стари мебели и за ремонт. накрая в много случаи се изнасяш, понеже на хазяина му трябва жилището и трябва скоростно да търсиш нова квартира, трупат се компромис след компромис. обаче като се налага, го павиш, по възможност без излишни емоции.

# 7
  • Мнения: 134
И нашето семейството е на квартира докато чакаме да ни построят жилището. Никак не я възприемам като "вкъщи", не ми е уютно някак, може би защото нямам търпение да ни завършат апартамента и да се втурваме в ремонти и обзавеждане.  Party

А тази идея да живеете със свеки в една къща не е за предпочитане, но щом няма накъде стискай зъби. Просто се въоръжи с търпение по отношение на свекито. Със сигурност ще възникнат противоречия помежду ви с времето  Peace Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 3 581
Защо взимате цяла къща? Не може ли да си вземете една гарсониерка само са вас си. Може да ви излезе по-евтино, пък и свекито няма да живее с вас

# 9
  • Мнения: 51
12 години,живеехме на квартира със съпруга ми и дъщеря ми. Сменихме 3 за този период и мога да кажа,че въпреки разходите това са най-хубавите ми години. От 2 месеца,не сме на квартира,но не сме сами. Няма начин,винаги в живота едно е за сметка на друго.....

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Защо взимате цяла къща? Не може ли да си вземете една гарсониерка само са вас си. Може да ви излезе по-евтино, пък и свекито няма да живее с вас
аха?

# 11
  • Мнения: 1 763
От 18 годишна живея първо в студенстко общежие, после по квартири. Лошото е, че не си разполагаш с жилището като твое от гледна точка на ремонти, обзавеждане. Но ако живееш с родители е същата работа, пак жилището не е твое. Иначе винаги ми трябва известно време при смяна на квартирата, за да свикна не толкова с новия апартамент, колкото с квартала, магазините и аптеките наоколо и т.н. НАистина по-добре е да си имаш собствено жилище, но ако за момента няма начин, квартирата е за предпочитае пред живеенето с родители ( не че второто съм го пробвала скоро).

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 839
Живея  на квартира с приятеля ми. За първи път се отделих от "родния дом"на 32 г., въпреки че съм го искала по-рано. В началото наистина не ми беше уютно. Постепенно квартирата стана "вкъщи" и ми е най-добре тук. Не се притеснявай, много хора са така!  По - добре ли щеше да е ако си далече от съпруга си ?

# 13
  • Мнения: 1 473
За близо 9 те години, в които аз и съпругът ми живее ме  извън бащиния дом, смених ме 6 квартири. В началото не го чувствах точно като дом, трябва време, но сега когато съм заобиколена от собствените си любими вещи, мога да кажа, че съм си у дома. Живота си е навсякъде един и същи, всичко зависи как ще си подредиш дома, така че да ти е удобно и уютно.

# 14
  • Мнения: 4 784
Чудесно се справяме. Много ни е добре. Какво като е квартира? Важното е да ти е уютно и приятно. И ние сме с малко дете, като се преместихме тук, бях бременна. Няма никаква драма в това да си на квартира с бебе.

Общи условия

Активация на акаунт