Хижа или бунгало в Родопите за 4-членно семейство?

  • 5 409
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 479
Предварително се извинявам, ако има подобна тема, но не открих нищо с търсачката.  Confused Дайте идея за добро място за почивка в Родопите с деца на възрастта на моите. Лъскавите хотели не ме привличат и не мисля, че с малките бихме се чувствали комфортно. Искам да има възможност за планински разходки, както и за игри навън. Най-подходящ вариант ми се струва хижа или бунгало. Зачетох се в темата за туристическите маршрути, но за там ще се наложи да поизчакаме някоя и друга година докато пораснат малко  Wink.

# 1
  • Мнения: 2 479
Никой ли не е ходил на подобни места Sad?

# 2
  • Мнения: 2 821
Аз. Wink
Не знам колко са големи децата и на какви разстояния могат да вървят. Хижите, както предполагаш, особено из Родопите не са първа красота Wink..Била съм в Орфей - красотата е наоколо, Родопски партизани - близо до Пловдив, Здравец - също, както и най-комерсиална е май...отдавна не съм била там. Били сме и на х. Перелик, но по скоро в едни бунгала до хижата, защото не се обадихме предварително и беше заключена. Чудните мостове също е хубава хижа.
Където и да отидете предполагам, че няма да ви върнат. Освен луксозни хотели, обаче, има и разни къщи за гости, където също вероятно ще ви е удобно с деца.
Ето ти инфо за Родопи

# 3
  • Русе
  • Мнения: 11 913
От както сме с малкия ходим всяко лято на Родопите.Преди това ходихме доста из Рила и Пирин.
От 2 годишен го водим с палатки и по хижите.
Миналото лято изарахме на хижа Перелик, на бунгалата.
Много съм доволна и това лято мислим пак да идем.
Имам и телефона на хижарката - Кина.

# 4
  • Мнения: 2 479
МамиБлю, децата са на 5 и 3 и половина (предположих, че ще се види в подписа ми), няма да могат да вървят много и това е причината да не си мисля още за туристически маршрути с тях. Бихте ли споделили с A m b e r малко повече за тези бунгала до хижа "Перелик" - какви са условията, може ли да се готви или има къде да се храни човек, какво интересно има наоколо, изобщо ще съм благодарна за всякакво инфо. Благодаря и за насоката дотук   bouquet!

# 5
  • Мнения: 2 821
Моите впечатления от бунгалата не са отскоро. Мисля, че нямаха кухня, просто стая с легла, доста тясно. Тогава бях много приятно изненадана, че бяха отворени...ей така просто отворени, с одеялата вътре и никой не ги беше взел..За това обичам планината  Heart Eyes..прави хората добри, или по точно привлича добрите хора Mr. Green.
Те са в съседство на хижата и предполагам там ще можете да се храните. Иначе наблизо....не помня колко часа е пътя до Студенец и нагоре от него Снежанка....Трябва да разгледаш някоя карта за този дял на Родопите...

# 6
  • Varna
  • Мнения: 321
На Цигов чарк до язовир Батак е страхотно, и има много вилички и бунгала под наем.

Общи условия

Активация на акаунт