Алергия към мляко или?

  • 509
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Здравейте, Dr Nivea Baby!
Детето ми е на почти 8 месеца. Когато беше на месец, кърмата ми намаля и вместо да ме посъветва как да я увелича, на педиатърката и беше по- лесно да ми каже да дохранвам с АМ.Даде ми една опаковка Nestogen( ако не се лъжа такова беше) и аз започнах да дохранвам с него, но после реших да купя Frisolac - батко му бях хранила с такова. Може би бях използвала около една трета от първото когато започнах с Фрозолака. Синът ми много бързо започна да отказва да суче,сучеше вяло и аз додавах все повече АМ. Бяхме на половината от кутията когато влязохме в болница с оток на крайниците, зачервяване и подуване на ушите и т.н. На лечебна храна и след 3 инжекции урбазон, той се оправи още на втория ден и ни изписаха, като диагнозата беше ТАП към храна. От тогава до сега сме на Фризо ХА - той го понася добре, и ето тук идва моят въпрос, защото никой нищо не ми обясни тогава, че и до днес - може ли детето ми да е с алергия към мляко, а да понася хипоалергенното? Възможно ли е да е някаква реакция към Фризолак (разказаха ми за друг такъв случай). Аз купувам само безмлечни храни, не използвам и краве масло при приготвяне на храната му, за сирене да не говорим...И няма кои да ми каже кога и дали може да започна да въвеждам такива храни( на педиатърката съм и единствения такъв случай и само мънка като задам такъв въпрос) Ще ви бъда благодарна ако можете да отговорите на въпроса ми и да ми дадете някакви насоки или съвети.   

# 1
  • Мнения: 281
Виждам, че сте на линия и ще си позволя да ви задам един допълнителен въпрос - подходящи ли са за възрастта пудингите на др Йоткер? Пише, че съдържат царевично нишесте, съответния аромат - ванилия, карамел и т.н - и оцветители. Да си призная, аз му правих вече, но с водичка и после добавих АМ и много му хареса. Благодаря предварително.

# 2
  • Мнения: 5 760
За тази възрас е вси още рано да се използват тези кремчета, защото имат консерванти, а е добре да се правят с мляко , за да имат хранителен ефект.
Ако се претеснявате за алергия към млякото най-добре е да се консултирате с доц. Маринова специалист по детско хранене и алергии. Фризо НА е точно за деца предразположени към такъв тип алергии и там белтъкът е така обработен, че да не предизвиква алергични реакции.

Общи условия

Активация на акаунт