Секцио по медицински причини в Шейново

  • 890
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Здравейте, извинявам се ако се повтаря темета. Ще раждам секцио в Шейново заради много тесен таз. Когато гледах ценоразписа там се ужасих - цената е 950 лв. с избор на екип  Shocked. Искам да попитам дали аз трябва да плащам точно тази сума ,след като секциото не е по мое желание. Не е ли редно да платя само екипа? И изобщо не трябва ли раждането  в държавна болница да е безплатно?

# 1
  • Мнения: 6 274
Ако имаш медицински показания няма да платиш нищо.
И така, от чисто любопитство да те питам - колко е тесен тазът ти?
  Thinking

# 2
  • Мнения: 371
Истината е, че не са го мерили. Последният  път, когато бях на доктор , той ми каза да се подготвям от сега психически. " Тазът ми бил като в юношеската възраст " - това бяха точните му думи. Иначе наистина съм много дребна и мъничка като цяло. Забременях 40 кг. и съм висока 160 см. Не че това е от значение.... Другат причина заради, която каза, че не мога да родя нормално е защото имам разширени вени долу. И аз не знам какво да си мисля вече. ако имаш повече информация ...ще съм ти много благодарна. Първо раждане ми е и не съм много в час Simple Smile)

# 3
  • София
  • Мнения: 591
oanna87  това дето казваш 950.00лв. е именно за екип, ако искаш може и да не плащаш нищо секциото ти е безплатно. Аз също ще раждам там и понеже искам точно опр. човек да ме изроди и неговия екип също ще платя 900 или 950лв. зависи от това какво ще стане. Това е само пожелание и ако искаш определен екип.

# 4
  • Мнения: 371
в такъв случай предполагам не е нужно да се дават пари на ръка ? Аз лично съм против това , но мъжа ми държи да дадем на доктора и акушерката. Все пак ако си тези пари са само за екипа , а не за раждането мисля, че са напълно достатъчни

# 5
  • Мнения: 6 274
Joanna, както ти казах - няма нужда да плащаш нищо, ако просто отидеш там с медицински показания за секцио.
Ако вече искаш да те оперира точно определен лекар, тогава плащаш тази сума.
То си пише - с избор на екип (т.е. ти си избираш по желание).
Иначе, за тазът ти - щом не е мерен, не знам как така лекарите си говорят наизуст.
Това колко си висока или слаба не е предпоставка за секцио.
Висока съм 163см.
С първото и второто бебе забременявах, когато бях 45кг.
С третото - 42кг.
Имам тесен таз, който е в това състояние по други причини.
И моят е "мерен" и сниман на рентген, и каквото още там се сетиш и размерът му е 16см.
Който и доктор ме е видял, никой не вярва, че родих първото си бебе почти 4кг.  Shocked
Така че, това с тесния таз......
Както и да е, щом ти така си си избрала, решението е твое.
Леко раждане.
 Peace

# 6
  • Мнения: 371
Аз нищо не съм избрала, казаха ми да се подготвям просто Sad. Ако зависи от мен едва ли бих избрала секцио.

# 7
  • Мнения: 6 274
Ами, тогава можеш да опиташ с нормално раждане, пък на място да преценят дали "ще се получи" или не.
И тогава да преценят има ли нужда от секцио или не.
Аз не бих легнала под ножа, само защото някакъв лекар, без даже да ми е "измерил" таза мисли еди какво си.
Изказвам мнение, моля да не хукнете сега да ми обяснявате това и онова.
С момичето си говорим съвсем цивилизовано.

# 8
  • Мнения: 371
права си ? в коя седмица трябва да се измери таза ?

# 9
  • Мнения: 6 274
Ами, на мен са ми го мерили много пъти, преди изобщо да съм бременна, както казах по съвсем други причини.
Както и са ме снимали на рентген, което за теб не е препоръчително.
Иначе, знам, че мерят тазът през цялата бременност на консултациите, но не знам колко е точно това мерене, защото се извършва с помощта на нещо като пергел.
Т.е. външно измерване, за което съм чула, че не е съвсем точно.
Консултирай се с друг лекар и виж какво ще ти каже.

Общи условия

Активация на акаунт