Туристическа виза за САЩ

  • 153 511
  • 529
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Ходил съм в щатите три пъти поредни години с J1 visa, сега кандидатствам за 4-та, чакам само дата за интервю. Между другото преди седмица бях на интервю за B1/B2  visa, одобриха ме, дадоха ми, имам покана, уча магистратура редовно, имам покана за там където отивам...но визата ми е за срок от три месеца, което няма логика, от февруари 2010 год. вс визи B1/B2 са за срок от 10 год.  И На J1 visa пише че правилото 212(Е), за двете години не въжи!!
Защо ми дадоха 3 месечна виза, а не 10 годишна. Просто парите не са проблем и ми се иска да си направя една екскурзия декември месец отново до Флорида!

# 61
  • Мнения: 2 980
Няма такова правило, че от еди-коя си дата всички туристически визи са за еди-какъв си срок.  newsm78 Срокът на визата си зависи от интервюиращия. В този случай явно са преценили, че има някаква причина да се даде виза за по-кратък престой. За второто пътешествие ще се наложи просто да се направи нова туристическа виза. Правилото за J1 визите важи само за визи тип работни, обменни или учебни. На туризъм може да си ходи човек дори по време на двете "карантинни" години.

# 62
  • Мнения: 2
Свързах се с консулстото и ги запитах, отговориха ми, че се стараят да издават само 10 годи. визи, и че иамт право и за един месец да издадат. Консула ме посъветва като се върна Септ да кандидатствам отново и че нма да ме викат за интервю, директно ще ми изпратят визата, цитира ми някакво правило за всички визи след октомбви 2007 год.
Пишеше, че ако не просроча нещо по визите, няма да има проблем. Веднъж одобрен и ходил там няколко пъти, няма да има проблем да взема виза...ако съм искал съм щял да остана...то си е така! Но вски път по едни 300лв отиват за тая виза, интервюто, документите, ходене до СФ!

# 63
  • Мнения: 5
zdraveite!Predi 3 godini xodix za 1 mesez v Amerika,togava mi dadoxa 10 g. viza,dashteria mi u4i tam,na moia priatel,s kogoto jiveia na semeini na4ala togava mu otkazaxa viza i az xodix sama,sled 1 g. pak mu otkazaxa viza i si mislim,4e pri4inata e,4e e rabotil 4 g. v Italia,ina4e ot 4g. e v BG i ima dobra i platena rabota,sega dashteria mi zavarshva i mu prati pokana ot neia i ot universiteta za zeremonia,no te niamat rodstvena vrazka s neia i toi e ot4aian i si misli,4e shtom 2 pati sa mu otkazvali nikoga niama da mu dadat viza,a nie naistina iskame da otidem dvamata za mesez,kakvo da napravim,ima li nikoi na kogoto sa mu otkazvali 2 pati,no nakraia sa mu dali viza? predvaritelno blagodaria !

# 64
  • Мнения: 3
Здравейте! Спешно искам да попитам как се стига от Централна гара до Американското посолство?Инфото,което намерих е старо и не мога да се ориентирам :-s Моля,ако някой знае да сподели! Simple Smile)))

# 65
  • Хасково
  • Мнения: 40
Вече насрочих интервюто и подготвям допълнителните документи в подкрепа на кандидатурата ми за виза. Питането ми е: Някой представял ли е РЕФЕРЕНЦИЯ ОТ РАБОТАДАТЕЛЯ и ако да, може ли някакъв образец, моля?

# 66
  • Мнения: 1
Здравейте! Имам следния въпрос.Имам 10-годишна виза за САЩ.И до колкото знам,имам право да стоя за една година-само 6 месеца.Мога ли да си удължа престоя и колко мога да стоя там освен тези 6 месеца. Дъщеря ми живее там, но още няма гражданство.След година надявам се да има вече.
Благодаря ви предварително.Simple Smile

# 67
  • Мнения: 703
Здравейте! Спешно искам да попитам как се стига от Централна гара до Американското посолство?Инфото,което намерих е старо и не мога да се ориентирам :-s Моля,ако някой знае да сподели! Simple Smile)))
Хващаш такси Crazy

# 68
  • Мнения: 2 980
Здравейте! Имам следния въпрос.Имам 10-годишна виза за САЩ.И до колкото знам,имам право да стоя за една година-само 6 месеца.Мога ли да си удължа престоя и колко мога да стоя там освен тези 6 месеца. Дъщеря ми живее там, но още няма гражданство.След година надявам се да има вече.

Доколкото ми е известно, не можеш да си удължиш престоя над тези шест месеца, ако си на туристическа виза. Просто ако живееш повече от 180 дни в една година в САЩ, се водиш постоянно живущ там, което е в разрез със статута на турист. Ако дъщеря ти получи гражданство, тя може да задейства процедура за зелена карта за теб. Нямам опит с тази процедура, но съм чела, че става бързо и лесно при преки семейни връзки. Дори и да отнеме време, ти имаш право да останеш в САЩ, докато тече процедурата.

Ако получиш зелена карта, обаче, живеенето ти в Щатите е не само право, но и задължение - тоест, ти ще си длъжна всяка година да прекарваш минимум шест месеца тук, иначе губиш зелената карта.

# 69
  • Мнения: 186
nellie8578, поздравления за 10-годишната виза и за наближаващата натурализация/гражданство на дъщерята.

Категорично може да се удължи престоя като се попълни форма I-539, Application To Extend/Change Nonimmigrant Status и плати такса от о/о $300.

Има, обаче, много неща, които трябва да се имат впредвид.

1. Сигурно го знаеш, ама аз пак да уточня: пристигайки на летището в САЩ се решава колко ще продължи тази ти визита - може да е 6 месеца, но може и да е 3 или 2 месеца. Чиновника на гишето решава въз основа на повода ти за пътуване (на него няма да му споменаваш за бъдещо удължаване). Ето защо вероятно е удачно да си купиш билет за малко повече пари, но с възможност за промяна на датата на обратния полет.

2. Вече си излязла от летището и с посрещачите надничате с интерес в паспорта ти за прикрепеното картонче, на което пише до кога са ти разрешили престой - датата Х (ДХ). Ако все още искаш да останеш и след ДХ, си разпечатвате Form I-539 (формуляр и инструкции) и допълнителните инструкции за твоя тип виза Form M-752 и започвате да четете. Най-общо:
- няма никаква гаранция, че ще ти позволят удължаване на престоя след ДХ.
- такси $300.
- трябва да се подаде поне месец преди ДХ, май...

Успех и приятно пътуване.

# 70
  • Мнения: 2 980
Pisateva, мерси за поправката. Не мога да си изтрия вече поста, затова моля, ако някой чете, да го игнорира.  Peace

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз бях преди няколко дни на интервю за туристическа виза.
Беше ми много нервно и притеснено.
Това което забелязах, е че на хората които мрънкаха под носовете си (най-вече на български) и на един доста самоуверен господин - отказаха визи.
На тези които отидоха само да продължат визата си има казаха "Консулът има данните ви,не желае да говори с вас, оставете си паспорта". Направо си заминаваха и чакаха визата си.
На мен ми дадоха 10 годишна виза тип Б1/Б2. Незнам какво точно означава, но след седмица заминавам.
Няма да пиша какви документи съм подала, защото при мен е по-различно - съпруг и дете американци.... и по лошо течение на обстоятелствата болнични изследвания, снимки и писма от лекарят на съпругът ми  Confused

# 72
  • Мнения: 186
ianajar, добре че не можеш да си изтриеш поста - говорейки за възможността зелена карта, даваш още една опция (аз пък не се сетих). Винаги е хубаво да имаш избор.

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте!

Аз искам да отида през лятото на гости при сестра ми, която работи в САЩ и смятам да подам за туристическа виза. Според вас какви са шансовете да ми дадат? През юни ще  завърша средното си образование и най-вероятно няма да съм получила отговор от университетите, в които съм кандидатствала ( в Германия), т.е. няма да съм вече ученичка и все още няма да съм и студентка.  Confused

Последна редакция: ср, 13 апр 2011, 08:54 от childish

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също се интересувам от туристическа виза за САЩ и се чудя къде е по-добре да се кандидатства за такава - в посолството в София или в посолството в Лондон, ако лицето е бг гражданин, но живее в Лондон? Някои казват, че шансовете в България са по-добри, аз не мога да преценя - става дума за брат ми, който иска да ми дойде на гости в щатите това лято, съпругът ми е американец и може да му напише покана, но той не е семеен и живее от години в Англия - какво мислите, какви са шансовете и къде е по-добре да подаде за виза, в София или Лондон?

Общи условия

Активация на акаунт