Благодарствено писмо

  • 11 757
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 272
Здравейте, накратко ще ви разкажа за какво става въпрос. Приятелят ми днес сутринта си изгубил портфейла с 400 лв вътре, няколко кредитни карти, личната му карта и шофьорската книжка + една визитка. На обед получава обаждане от жената, чието име стои на споменатата визитка, за да му каже, че е намерен портфейла му (за който до този момент приятеля ми не подозира , че е изгубил) и да отиде до затвора, където като полицай работи човекът, който го е намерил. Аз лично останах доста изумена от случката , понеже не вярвам , че току така всеки ще върне намерен портфейл с толкова пари вътре. И сме много благодарни на човека.
Тъй като той отказа парично възнаграждение, както и почерпка (знам, че звучни нереално) , искаме да напишем благодарствено писмо, само че незнаем към кой да бъде адресирано, нито как се пише такова писмо. Та моля да ми помогнете. Човекът заслужава.
Въпросът ми е как се пише благодарствено писмо и към какви институции трябва да се изпрати? Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Евала на човека! Добре, че има и такива! Не знам как се пише благодарствено писмо.

# 2
  • Мнения: 4 585
До Директора на затвора, в свободен текст.

# 3
  • Мнения: 1 168
Ами вие на него сте му благодарили, предполагам, че на началниците му - или шефа на затвора, или МВР /МВР ли отговаря за затворите, не знам/. Ама как се пише - идея нямам. Чичко Гугъл нищо ли не казва по въпроса?
А на човека може да му направите символичен подарък, след като е отказал друго, с посвещение. Предполагам, че не сте запознати чак толкова с биографията му, но ако имате по-подробна информация за него, ако има дете, може едно подаръче за детето. Заради жеста от негова страна. Като му гледам работата, едва ли е с висока заплата и нищо не му пречеше да си прибере 400-те лева. Евала на човека! Дано повече такива има.

П.С. Виж тук дали можеш да ползващ нещо за сламка: http://www.google.bg/search?as_q=&hl=bg&num=10&btnG= … h=&as_rights=

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 00:12 от irina_vas

# 4
  • Мнения: 1 788
Как се пише - пише се от сърце! Simple Smile

До Директора на затвора, в свободен текст.

Това е отлична идея! Току виж, даже са го повишили, а той заслужава Simple Smile

Не вярвах, че все още има такива хора Simple Smile Браво!

# 5
  • Мнения: 2 272
Да, това е идея, да го напишем в свободен текст. До директора на затвора. Наистина заслужава човека повишение. Още не мога да повярвам, че са останали такива хора.

# 6
  • Мнения: 419
Браво на човека  Peace.
До повишение едва ли ще се стигне, защото действията му в случая не са обвързани със служебните му задължения.
Можете да се свържете с някой новинарски сайт/телевизия и да направите постъпката му обществено достояние. Винаги е приятно, когато чуеш/прочетеш такива новини  Hug

# 7
  • Мнения: 4 380
 Hug Браво! След подобни случки заобичваш хората още по-силно!

Господ да го благослови този човек!  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 916
Мисля, че охраната на затворите е към Министерство на правосъдието - пусни едно копие и до министъра, навремето тя беше много свястна като човек, сигурно ще му обърне внимание.

# 9
  • Мнения: 25 441
Да беше му написала името и тук - имаме нужда от имената на хора, служещи за пример.  Grinning

# 10
  • Мнения: 2 161
Примирам от удоволствие,когато прочета нещо такова.И понеже сте ми в някаква степен близки,ще споделя с вас,че мъжът ми наскоро върна пет хиляди лева горе долу по подобен на този начин.

# 11
  • Мнения: X
Да беше му написала името и тук - имаме нужда от имената на хора, служещи за пример.  Grinning
Наистина напиши името му нека се знае. Напоследък все по-малко чуваме за такива хубави неща, което връща на мен лично вярата ми, че все още ни има и не сме се изгубили като нация!
Мисля, че БТВ-новините имаха  рубрика - За добрите хора или Направи добро не помня точно, но можеш и към тях да се обърнеш. Такива неща трябва да им се дава гласност  Hug

# 12
  • Мнения: 2 272
Името на човекът е Лъчезар Димитров Диков. Работи в затвора в Пазарджик, но незнам като какъв. Униформен е. Днес ще напишем и благодарственото писмо.

# 13
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Браво на Лъчезар Диков! Да е жив и здрав и да му се върне стократно добрината!
И аз скоро върнах едно портмоне с документи, за съжаление някой го беше "намерил" преди мен и парички нямаше. Въпреки това собственичката беше много благодарна и ме почерпи бонбони и сок!

# 14
  • Мнения: 631
Иска ми се всеки ден да има такива новини и да бъдем по - позитивно настроени към ближния.

Възхищавам се на такива хора и дано други последват примера му.


Като идея само - нямате ли някакъв местен вестник където да пуснете отворено благодарствено писмо???

Общи условия

Активация на акаунт