Хранителни разстройства

  • 562
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
Търсих такава тема, но не намерих...
 Аз имам такова, от много време. Не съм споделяла за него, защото мислех че съм "бивша". Някой събития обаче от последните месеци ме разклатиха психически, и разбрах ,че "умиране има, отърване няма".Знам, момичета, че трудно се говори за това, но може би по-лесно се пише.
 Имате ли проблеми с храненето, има ли между вас справили се, познавате ли такива хора?Моят омагьосан кръг е с 15 годишна история.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
За анорексия невроза ли питаш, или за булимия ? Макар че те двете могат да се редуват.
Това като невроза се лекува при психиатър и с психотерапия. Колкото по-рано почнеш, толкова по-добре.

И това "умиране има, отърване няма" изобщо не е вярно ! Казвам го като човек с невроза от години, която сега лекувам.
Дай малко повече инфо, ходила ли си на лекар ?

# 2
  • Мнения: 884
Не , не съм ходила. Изчетох невероятно количество литература, постигнах много сама.След това родих две деца, мислех проблема за решен завинаги. Оказа се обаче, че от първия по-сериозен проблем в личен план до връщането отначало, крачката е толкова малка.Просто исках да споделя, сега съжалявам, че не влязох като "гост", щеше да ми е по-лесно.
 Какво означава "сега лекувам"? Посещаваш психиатър, или някакъв друг специалист?Дори не знам към кого да се обърна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз лекувам тревожно разстройство. Имам го от юношеската възраст, а сега съм на 26. Да, лекарят лекуващ нервно-психологически проблеми, е психиатър. Той лекува с антидепресанти, ако се налага включва и успокоителни (аз пия антидепресанти вече 7-8 месеца, чак след 5-я месец почувствах истинско облекчение). А спомагателно ако човек може финансово да си го позволи, много добре специално върху анорексията влияе психотерапията, защото е нужна промяна на мисленето (аз специално нямам време и пари).

Аз те съветвам щом те тормози, ама в никакъв случай не продължавай да търпиш, човек може да си помогне до едно време, докато серотонинът в мозъка е достатъчно количество- ако стане дефицит, самопомощ е трудно и се изпада в депресия. Затова, повярвай, не се оставяй така- за да не се задълбочава, та ти ще си нужна на децата си. Пиши ми на лични, ако искаш.

Общи условия

Активация на акаунт