МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 786
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
 

Винаги ще бъдат обичани ангелчетата на :
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Oчакваме ви отново в отбора!

TУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ 125 ЩАСТЛИВИ МАРТЕНСКИ МАМИ!
ИМАМЕ СИ
69 54
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:




 
Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки

Малкото ни МАРТенско човече, ето че пюренца лапа вече!

МАРТенчето ни мило вече със зъбче се е сдобило!

Сладко МАРТенско човече за море мечтае вече!
Плодови пюренца папка Мартенска душичка сладка!
Слънцето силно пече ли пече, МАРТенчето мисли вече за море!

МАРТенското бебче малко - хапва си пюренце сладко!
Лятото пристигна вече и със глас се смее МАРТенско човече!
МАРТенчето рита и се смее, във гимнастката то дивее!
МАРТенските ни деца греят като златни слънчица!

Колко е игриво МАРТенско дете красиво!
МАРТенско дете игриво - грее, като слънцето щастливо!
Юни свършва, идва юли, МАРТенско човече на мама и тати сладко се пули!

МАРТенче щастливо се смее и с мама иска да играе и да пее!
МАРТенското ни детенце сладко хапва си пюренце!
Майчинството хич не ни е скука, щом МАРТенска рожбичка гушкаме си тука!

МАРТенски бебоци кърма и мляко хапват, за успокоение на мама, килца да качват!
Мама МАРТенска слабее,а бебчето й дебелее!
 

# 1
  • Мнения: 267
Къв кеф,първа  newsm03
Белла   bouquet
Честито на месечинковците днес Радостина , Габриел и Божидар

# 2
  • Мнения: 6
Честити месечинки на всички бебоци    bouquet

Белла -  Hug  

еййй колко неща исках да напиша ,ама всичко ми изхвърча от главата   Thinking  връщам се да се подсетя /дано Дзверо ме остави  Crazy  /

# 3
  • София
  • Мнения: 5 270
Здравейте и от нас.

Мамита, искам да повдигна една тема, която може да се окаже спорна от типа "кое е най-доброто за детето", но тези дни ми се наложи да помисля по въпроса по-сериозно.
Кога смятате да се върнете на работа?
Кога смятате да пуснете бебето си на ясла и въобще смятате ли да го правите? Естествено, ако имате шанс да го приемат (за Софийските мами... то май и за Варна се чуват проблеми по темата... и още кой знае къде...)
Бихте ли прехвърлили майчинството на таткото?
Как ще се справяте след изтичането на "по-платената" част от майчинството?


Мечо Пуух, Калин е вече на 4 месеца, а не се е обърнал  Whistling Може би му тежи голямото му дупе  Joy


СОФИЙСКА СРЕЩА: събота - 20.06.2009 г., Борисовата градина, до езерото Ариана, 11 ч.
Ние с Калин обаче ще пропуснем, че се притеснявам дали ще съм безопасна  Embarassed
Записвам: Елг, Шу, Вероники, Тони_ст, ?Окич, Дидето

# 4
  • Мнения: 4 428
Хайде и ние тук  Grinning
Белла  Hug
Ще си копирам поста от предната тема, че не видях, че вече има нова:
Нищо не ми казахте за количка тип чадър,Веси към теб се обръщам  newsm78[/b]

Ох, извинявай не съм прочела  Embarassed Аз, като поизостана и после попрочитам по диагонал  Blush
Ами нещо хубаво и по-евтино е това Чико
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/805
В Джъмбо са по-евтини - към 100лв. Лошото е, че това е количка зе бебе, което вече седи  Rolling Eyes
Те повечето такива свръх леки и компактни са или само със седнало или с много малък наклон, почти никакъв  Rolling Eyes
Иначе количка на чадър с повече положения на гръбчето, но малко по-тежка и по-скъпа - Джордани Чинкуи
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7554
Аз съм я имала и беше хубава количка. Новия модел е още по-добър. Има хубави подобрения  Peace
Ей и тази е много хубава, но и тя е за по-голямо бебе
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/5142
Хубава количка е Бебе Конфорт Вива
http://www.-spam081-/index.php?page=shop.product_details&fly … art&Itemid=27
И Жирото на АВС Дизайн
http://www.abc-design.de/produkte/buggies/giro.html
Маклакър също са хубави и леко, но и те са за по-голямо бебе  Rolling Eyes Пък и те са скъпички.
За сега за тези се сещам, като най-подходящи  Peace

А Веси вие как така го направихте?  newsm78

Ами тя си използва само коремните мускули. Прави точно коремни преси  Laughing Само започва да вири и крачетата нагоре и се надига с корема. Като се изправи до седнало положение пак така се изправи.  Направи няколко чудни коремни преси  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 428
Кога смятате да се върнете на работа?
Кога смятате да пуснете бебето си на ясла и въобще смятате ли да го правите? Естествено, ако имате шанс да го приемат (за Софийските мами... то май и за Варна се чуват проблеми по темата... и още кой знае къде...)
Бихте ли прехвърлили майчинството на таткото?
Как ще се справяте след изтичането на "по-платената" част от майчинството?

- Аз мисля да се връщам на 1год. Но не знам дали ще може да стане  Rolling Eyes Предния път прехвърлих майчинството на майка ми и тя гледаше Маги до 2год. Но ят сега не иска. Така, че трябва да измислим друг вариант до есента. Или аз ще си остана още някой и друг месец, или баща ми ще я поеме /той се пенсионира/
- Да, ще я пускам на ясли няма начин. Догодина наесен се надявам да тръгнем
- Да, защо не. Но практически няма смисъл в повечето случеи  Rolling Eyes
- Аз от сега събирам пари, за да имам поне да си покривам без проблем вноските по кредита 4-5месеца. Ако успея да събера и малко отгоре ще е супер  Peace Иначе няма как да се оправяме друго яче. С тези 250лв за кое по-напред  Tired

# 6
  • Мнения: 267
Веси,едно голяяямоо благодаря  newsm51 newsm51 newsm51, живот и здраве Криси тогава ще е на 7 месеца и може да минем дез пълно легнало  Rolling Eyes
ЗЕеленко
1. Не работя
2.Смятам да го пусна на ясла,но кога още не съм решила  Rolling Eyes
3.Не
4.За сега таткото има добри доходи  Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 456
Цоп и ние в новата тема.
Белла,   bouquet

Ние вчера все пак излезнахме за 2 часа, но като стана време за ядене почна да духа гаден вятър и трябваше да се приберем да яде в къщиSad Искаше ми се още да седим на вън, но с това сложно излизане ме домързя пак да излизаме  Embarassed

Зеленко, точно вчера си говорехме с мъжа ми за яслите. Според него, трябвало още от сега да го запишем някъде, за да може като стане на годинка, току виж му дошъл реда. Та искам да ви питам, ако някой знае как се процедира, да обясни, моля.  Praynig
Но със сигурност ще се връщам на работа, като свърши "високоплатеното" майчинство. Иначе няма да издържим финансово с тези кредити, с които сме се набълбукали...Sad

Още нещо щях да пиша, обаче дзвера е гладен...

# 8
  • Мнения: 43
Кога смятате да се върнете на работа?
Кога смятате да пуснете бебето си на ясла и въобще смятате ли да го правите? Естествено, ако имате шанс да го приемат (за Софийските мами... то май и за Варна се чуват проблеми по темата... и още кой знае къде...)
Бихте ли прехвърлили майчинството на таткото?
Как ще се справяте след изтичането на "по-платената" част от майчинството?

Може да ми се наложи да започна работа още през този септември, но няма да си прекъсна "по-платеното" майчинство
За яслата - по-скоро се надявам да я пропуснем. Ще прехвърля "по-неплатеното" майчинство на майка ми. Разбрали сме се, че ще изпълнява инструкциите ми и ще приема забележки, пък да видим.
За майчинството на таткото - не бих, и двамата трябва да работим.
Надявам се да продължа да изкарвам пари, че имаме такъв ипотечен кредит - свят да ти се извие.

И аз да питам. Има ли майки, които НЕ правят масажи?


Хайде ние излизаме. Днес се очертава хубаво за разходки.

# 9
  • Мнения: 660
Elq, ти ме уби..с този сън... ще ти пратя тел. на лични. И ще ви чакаме тук - имаме също хубав парк. Wink

Зеленко, аз за ясли не съм хич навита - много малка ми се струва... но виж градината няма как да я пропуснем, ако ни приемат. Sad За връщането на работа - шефовете ми вече дават зор, но поне до годинката на Рая ще остана. А както се очертава да не сме в България, може и цялото майчинство да си го ползвам. Ние кредити нямаме и се надявам да мога да си го позволя, нали тати ще е повече от добре платен. Ако сме в България бихме обсъдили с тати да му прехвърля майчинството, макар че едва ли ще е необходимо. Имаме идея да направим частна детска градина - майка му е квалифицирана за това, но още не се дава - работи си, та ще видим.

Ние днес отиваме на консултация да видим как се движим и после ще се отчетем. Hug

# 10
  • Мнения: 28
хм,какво стана,май побликувах в другата тема Embarassed
копирам и тук

Обилното и често потене на главичката при сукане и плач е една от първите индикации за начален стадий на рахит. Тук не става въпрос за изпотяване, когато детето лежи в количката и навън е топло - тогава всички се потят.
Peace Момичета не си мислете,че като се потят през деня,и имат рахит.Нормално е в тези жеги да се потят дечицата.Аз забелязах,че Ради се поти редовно като я храня(и то обилно),дори и в много студено време.Всеки ми казва,че щом е хванато на време,ще се оправи бързо,но аз пак си се притеснявам.
Понеже до скоро се коментираше защитата от комари и подобни гадинки, ще споделя нашата педиатърка какво посъветва една друга мама. Каза и че може да си вземе спрей и с него да пръска дрешките на бебчо от външната страна, чорапките може също или пък да се пръсне тук-там по количката. Така препарата няма директен контакт с кожата на бебо  Peace
    bouquet аз само защото трябва да нанасям директно не съм взела все още предпазен спрей,но сега ще взема.Комари няма тук,но има едни дребни мушици,които много щипят,а предполагам и за тях ще помогне спрея.
Белла,мерси отново за темата    bouquet

РАди,все още спи,само в 9 се събуди за  да хапне.Вече определено има режим,спи до обяд,и тя ще е като мама поспалана.Поне имам време да се оправя спокойно.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 270
Имаме идея да направим частна детска градина - майка му е квалифицирана за това, но още не се дава - работи си, та ще видим.

 hahaha Записвам се от сега в списъка на чакащите  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 263
Добро утро!
Белла,  bouquet
И Мария не знае да се обръща, а вече е почти на 4 месеца!
Играчките обаче- и от дъгата на столчето, и от гимнастиката всички ги дърпа и си ги навира в устата.
Бодливка, сподели за иновативната чесалка на Томи Типи- Ади харесва ли я? А ти от Пигис или от Вис Виталис я взе?
Аз съм се впечатлила и от този биберон- мисля че ще може да го яде от всякъде, защото целият е каучук. Някой има ли го?

Честити месечинки на бебоците от дата 19!!! Много здрави, гукащи и ритащи да са и да не дават поводи за притеснение на мама!!!

За яслите аз питах в тази, която съм избрала- казаха, че първиат работен ден на новата година се записват. Лошото е , че аз исках другото лято да работя- а пък яслените приеми са септември Crossing Arms

Разликата между по- платеното майчинство и другото няма много да я усетим, защото при мен е 100 лв- така че.....къде с тях- къде и без тях  Joy

Офф- пак нови отговори- но няма да чета, че трябва да излизаме.
Хубави ви разходки!

# 13
  • Мнения: 74
Здравейте,
Белла   bouquet
За обръщането и ние не се объщаме.Русана нашите ръце са наполовина открити.
По въпросите на зеленкото,
Нямам финансовата възможност да си остана  и втората година , така че ще ходя на работа.За ясла -майка ми ще поеме щафетата.Виж за детската градина не съм умувала,мисля да го пробвам , но зависи как му действа.
Ще дам пример със себе си - на 3 години като ме пуснаха , преди да дойде майка ми да ме вземе , като виждах някой деца как си тръгват и аз си взимах чантичката и хоп към вкъщи - това беше 1 км , все едно от ндк до съдебната , но не по права линия , а м/у блоковете- постоянно го правих и майка ми ме спря , защото можеше нещо да ми се случи - отидох при баба ми. След това на 5 ме записаха пак - и аз като дойдеше време за следобеден сън се изнизвах през един по -широчък улук в стария град-там са бетонени и бях много слаба и излизах без да ме знаят къде съм.Пак се наложи да ме спрат , защото ме спипаха.Та си изкарах най много 1 година съмарно. И да не ми ги приказват тия, че който не ходи е социопат - няма по контактен човек от мен- говоря си с непознати, даже хората , с които съм ги е срам да спирам непознатите по улицата.Зависи от детето...но с тази лоша зодия Риби бая съм се замислила за детската..
Веси ще ме убиеш- май обожаваш да се моташ по детските магазини, на мене ми е много досадно ,взимам каквото ми трябва и то беюз много много да избирам

# 14
  • София
  • Мнения: 49
Честити месечинки на Даяна, Ирина, Габриел, Радостина и Божидар   bouquet

Кога смятате да се върнете на работа?
Кога смятате да пуснете бебето си на ясла и въобще смятате ли да го правите? Естествено, ако имате шанс да го приемат (за Софийските мами... то май и за Варна се чуват проблеми по темата... и още кой знае къде...)
Бихте ли прехвърлили майчинството на таткото?
Как ще се справяте след изтичането на "по-платената" част от майчинството?

1. След като видя, че Вики няма нуйда от мен /не кърмя, ходи на ясла или детска/
2. Възможно най-рано стига да я приемат някъде. Според мен детските заведения имат доста възпитателна цел. Аз имам спомени от детската, най-хубавия период от детството ми Simple Smile
3.  Thinking Мисля, че има смисъл единствено, ако таткото взима голяма заплата /поне 3000лв/ и ако аз съм безработна, защото кърмя./може да се направи врътка с парите, но не бих си оставила бебка само в неговите ръце/
4. Ако нямаме сериозен финансов проблем, ще оставим миличкия да ни погледа още малко Simple Smile  

Вики още не се обръща и опити не прави.
Гимнастика и масаж рядко правиме, защото като почнеме се стяга, а на сила хубост не става.

Общи условия

Активация на акаунт