Не заспива без цица (дърто кърмаче)

  • 820
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 691
Здравейте Hug
Всъщност на мен изобщо не ми е проблем това, че заспива на цица. Така ми е най-лесно, най-удобно, най-приятно. Но... проблемът започва оттам, че ходя на работа. А моят мишок не заспива следобед, докато го гледа баба му, макар че много му се спи. Чака ме да се прибера към 17 часа, нахвърля се на циците и след 3-4 минути е заспал. И така от средата на март. Много месеци минаха, а той така и не се научи да заспива сам. В редките случаи, когато се случва, не заспива, а по-скоро припада от умора. Вече два пъти е заспивал прав и е падал на пода.
Баща му и баба му ме обвиняват, че не съм го отбила, че това бил проблемът.
В известен смисъл съм склонна да обвинявам баба му, че няма подход при приспиването, но какво да се прави! С нея наглава трудно се излиза - както е решила, така се опитва да го приспи. Съвети досега не приемаше, но все пак ще се опитам да въведа някакъв нов ритуал, ако трябва, отпуска ще взимам, само и само да потръгнат нещата.
С две думи - дайте някаква идея с какъв ритуал да заменя следобедните цици (не го наричам кърмене, защото не е), защото вече не издържам!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Не мога да помогна, защото и моят така заспива следобед. Вечер заспива с баща си без проблем.
Интересното е, че и с мен започна, ама вечер.
Когато се случи баба му да е при него следобед, няма заспиване.

# 2
  • Мнения: 92
Иска ми се да мога да ти помогна, но Лори е още малка и не разбира много, пък и тя ритуали за заспиване няма- през 2,3 месеца сменя номера.
Но мисля че не ти, а бабата си е виновна, просто тя не може да го предразположи. И нашата баба не винаги се справя със задачата, но баща й и знае номера- рев в кревата 5 мин и докато я успокой - тя заспала. А за бабата- как така ще плаче детето- не може.
Да уточня Лора си е ревлива и трудно се успокоява и настройва за сън - за това се стига до крайни мерки понякога. Blush

Не знам дали ти трябва да го въведеш този нов ритуал, (може майките на по големи деца да кажат) не трябва ли по- скоро да има ритуал с мама и ритуал  с баба?

# 3
  • Мнения: 1 691
Да, трябва да има специален ритуал с баба. Но не знам какъв да е. 
Интересното е, че синът ми е много добре настроен към съня - казва "хайде да спим", сам ляга в креватчето следобед, дори се завива - и не може да се отпусне. Най-често, когато заспива без мен следобед, е пред телевизора. Дори и на такова решение съм съгласна, стига да го прави редовно, а не два пъти в месеца.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз се  върнах на работа когато каките бяха на 2,2 години. Майка ми ги гледаше, но за мое учудване още първия ден в който останаха с нея, си заспаха като просто беше легнала на спалнята с тях и ги беше гушнала. Дотогава и те бяха заспивали само на гърда. Дали с гушкане няма да стане и при вас?

# 5
  • Мнения: 559
Ох, милата душичка  Hug Моето момче само с мен заспива и следобяд и вечер. И като се събуди вечер плаче за мен и никой друг не признава  Tired Не знам като почна работа как ще сме. Направо ме е страх  Rolling Eyes

Не знам какъв съвет да ти дам. Да му пускате някакви детски песнички, да си гушка някаква играчка  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 356
И според мен вашата баба още не е намерила добрия подход. Има ли начин да разбереш как точно го приспива? Тя може да въведе свой различен ритуал, стига детенцето да го приеме.
Аз имах огромни притеснения как майка ми ще приспива Ралица, след като се върна на работа след втория й рожден ден. Дотогава заспиваше само на гърда. Оказа се обаче, че бабата успя още в първия следобед, в който ги оставих сами. Голямо гушкане и бъбрене, търкаляне по спалнята, приспиване на любимите играчки, четене на книжки, лек масаж по гръбчето... и щерката заспива, допряла носле до баба си. За моето голямо кърмаче се оказа важно да се гушка, да усеща, че докато заспива, някой е съвсем близо до нея и я докосва лекичко (всъщност, както се случва и при кърменето). Уточнявам, че малката спи при нас на спалнята от новородена, както и че аз не мога да я приспя по този начин - заявява ми ясно, безпрекословно и недвусмислено "искам муца" и не приема отказ Laughing

# 7
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз махнах обедното приспиване, когато малката направи 3 годинки, седмица преди това обяснявах, че като духне свещичките и вече ще давам ням само вечер като е тъмно.Първият ден плака малко, след това само мрънка и вече си заспива на обяд без кърмене, но вечер си е задължително/само вечерното остана и се надявам сама да се отакаже/.Миналата есен се наложи за седмица татко и да я приспива на обяд, неговата тактика беше много игра навън, да се измори, след това  и четеше приказка и тя заспиваше без проблем.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
При нас единствено гушкането и лягането с нея на спалнята вършеше работа, когато майка ми или таткото я гледаха. А иначе в яслата си заспива след обяд без проблем. И сега близо 2 месеца, след като я отбих заспиването отново сатава с гушкане.

# 9
  • Мнения: 1 691
Опитите за приспиване с приказка при нас най-често водят до разсънване. А когато се преумори от игра навън, е толкова превъзбуден, че само реве и бие наляво и надясно... Вероятно най-добрата тактика в нашия случай ще е тишина, т.е. "ето, всички лягаме да спим", приспиване на играчка, макар че и това съм пробвала, и упорито гушкане (аз обикновено правя същото, съчетано с гърдата).

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
  Аз се  върнах на работа когато каките бяха на 2,2 години. Майка ми ги гледаше, но за мое учудване още първия ден в който останаха с нея, си заспаха като просто беше легнала на спалнята с тях и ги беше гушнала. Дотогава и те бяха заспивали само на гърда. Дали с гушкане няма да стане и при вас?

И при нас ставаше с гушкане - то и досега в 80% от случаите така заспива...
Аз се върнах на работа, когато Кики беше на 1.3 г., но никога не е имала проблем със заспиването с други хора - тя знаеше, че щом ме няма няма цица... Даваха й изцедена кърма, така че пак е поемала доста кърма.
Приспиващите не бива да се притесняват - малките много го усещат.

# 11
  • Мнения: 2 005
Ако може,обсъдете с бабата,какъв ритуал на приспиване е най-удачен.Мисля си,че ти можеш най-добре да прецениш,кое ще му подейства отпускащо,докато баба му може би просто не е толкова запозната с навиците и предпочитанията му.След това тя трябва да се въоръжи с търпение,защото няма да стане бързо.Ние първите седмици се приспивахме по час и половина,без рев,но просто сънят много трудно идваше без цица.С времето става все по-лесно и бързо.Успех.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт