ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА БОЛНИЧНИ

  • 29 441
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Значи изчетох много за да стигна до там че след проверката от мен в страницата на НОИ просто не си отговаят цифрите.Сметнах общ доход за 6 месеца назад 90% и ги разделих на работните дни, но има някакво страхотно разминаване от това което пише в страницата на НОИ от това което смятам и това което получавам  newsm78 .
Общ доход за последни 6 месеца 3149 делено на работните дни за тези 6 месеца които са 122 сметнато по 90% се получава 23.23 лв. дневно. По изчисленията на НОИ се получава 17.45 лв
Ще съм много благодарна ако някои намери решение на тази задача.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 372
Болничните за общо заболяване не са 90%, а 80% Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
НОИ не са сгрешили в сметките-17,45 дневно е съвсем коректно.

Ти се объркваш с това 90 процента,но продължението на изречението не повече от нетното.Изчисляват се среднодневно нето и 90 проценат от среднодневно бруто.Днете числа се сравняват и се взима по-малкото.То се умножава по работните дни в месеца.В повечето случай по-малкото число е среднодневно нето.Т.е ще взимаш толкова пари,колкото ако работиш-не повече

Нали питаш за 45 дневния,а не за обикновен болничен.За обикновените болнични принципа е същия,но се сравнява с 80 процента от среднодневно бруто

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 240
Благодаря на всички които изразиха мнение . sohappy

# 5
  • София
  • Мнения: 240
Мами аз пак се включвам в темата ,защото сега правя справка в нои чрез ПИК код и за 2009 ми излиза следния статус и немога да разбера кои месец на колко пари са ме осигурявали ако можете пак да помогнете благодаря

Месец:  Осигурен за:  Дни в осигуряване /раб.дни/:  Осиг. доход /лв./: 
1      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21          680.00 

3      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21          518.09 

3      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             240.29 

4      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             458.72 

4      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21           32.38
 
5      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             218.44 

5      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.              19             0.00 

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
където имаш по две суми на месец,събираш двете суми и това ти е осигурителният доход.Например за месец март 518+240=758

За май може да имаш все още неизплатени суми и осигуртелният ти доход да нарастне.От кога си в болничен-от март ли?

# 7
  • Мнения: 1 131
И на мен ми ги изплащаха по 80 %

# 8
  • София
  • Мнения: 240
Да първия ми болничен е от месец март. Ама така излиза ,че всеки месец съм на различна сума .Аз попринцип се доосигурявам до 680лв. и така малко има разминаване.Такава обаркана система имаме че човек може да се побарка.
  Благодаря още веднъж.

# 9
  • Мнения: 221
Здравейте и от мен,от месец април 13 съм на нова работа и първия болничен ми е от 22.05 а втория от 21.06,искам да попитам по вещите от мен кога да очаквам превеждане от нои?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен,от месец април 13 съм на нова работа и първия болничен ми е от 22.05 а втория от 21.06,искам да попитам по вещите от мен кога да очаквам превеждане от нои?

парите от дните за май трябва да ги преведат около 27-30 юни,ако всичко е наред.Може и по-рано.Преводи правят вторник и четвъртък.Превеждат месец за месец.
Утре ще има превод.Бочни си картата в банокмаат,може и да те зарадва  Wink

# 11
  • Мнения: 221
Мерси Елфита,но доколкото разбрах трябвало да имам 6 месеца във фирмата и тогава ги изплащали,това вярно ли е?Благодаря ти предварително

# 12
  • Мнения: 5 183
А я аз да попитам нещо, тъй като не съм бременяла в родината, а сестра ми сега е бременна там и стана дума за 45 дни болнични преди термина. Това 45 дни ли са или 45 работни дни?  newsm78

# 13
  • Мнения: 47
За 45 календарни дни става въпрос преди термина.

# 14
  • Мнения: 425
Я и аз да попитам нещо - от 26.05 съм в болничен 45 дни преди термина. Вчера най - накрая ми се появиха осигуровките за месец май (става въпрос в сайта на НОИ) и е цифра различна от тази, която до сега излизаше като осигурителен доход. Ясно, че е заради майчинството, обаче не излиза друга сума, както едно мамче по - горе беше показала за един месец да има две суми. Там където се проверяват подадени документи нищо не ми излиза - да изчакам ли още малко или да звъня на счетоводителката да и дигам скандал?

Общи условия

Активация на акаунт