Следродилна депресия или предродилна депресия???

  • 9 859
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 793
Интересувам се коя депресия е по-тежка ? Споделете как се получи при вас? Аз в момента съм супер чувствителна,преди малко имаше голям рев и затова реших да пусна темата.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Преди раждането според мен е страх от самото раждане.След това са стрес от новороденото, недоспиването и нарушаването на спокойствието на майката.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 033
ами преди раждането освен че бях по-ревлива....което и до сега си ми седи друго нямаше...депресия в никой случай...след родилна...да кажем имах...или просто преизтощение от недоспиване беше....

# 3
  • Лондон
  • Мнения: 122
аз съм от щастливките,които изпитаха и двете Cry но мога да кажа че следродилната депресия ме хвана доста повече

# 4
  • Мнения: 9 973
ппредродилната е по-тежка

# 5
  • Canada
  • Мнения: 649
Мисля че следродилната... Поне при мен беше много, много по-тежка. Предродилна почти не съм имала - просто си мислу че бях малко по-емоционална и приемах по-тежко някои неща (като отношението на мъжо например)...

# 6
  • Мнения: 1 464
Сега съм в предродилна и ако и следродилната е толкова силна,направо ще се  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 251
Аз не съм имала никакви депресии, нито преди нито след!
Преди да родя ме беше много ама много страх,единственото корто ми помагаше беше мотото на Скарлет  О'хара да мисля за това не днес, а утре,и да се успокоявам че има време newsm53.До последно си го повтарях, и когато влезнах в операционната (за секцио) си казах, че се вече наистина има от какво да ме страх...ама къде ще мърдам smile3503
След родилна депресия не съм имала, и незнам какво е...Единственият ми проблем беше, че бебето беше с ужасни колики и нон-стоп ревеше...Та бях постоянно недоспала и уморена, ама депресирана-Не!
Леко раждане ти желая и кротко детенце smile3504, та да се наслаждаваш спокойно на майчинството!

# 8
  • Мнения: 11 003
И двете депресии ме подминаха. Докато бях бременна, имах периоди, в които бях много чувствителна, но в депресия не съм изпадала.

# 9
  • Мнения: 9 429
 Преди да родя си поплаквах много честичко.Хващах се за най-малкото нещо и се започваше един рев....сега като се сетя ooooh!След раждането,престоя в болницата ми се отрази мнооого зле.Вместо да се радвам,че имам живо и здраво детенце,аз плачех по телефона на мъжо.
Изпитах и предродилна и следродилна,но като ,че ли следродилната е по-гадна Sunglasses

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Предродилна не съм имала - нямах време, защото до последно работих. Средродилна имах - видя ми се доста тежка в комбинация с умората и драстичната промяна - до вчера търчах насам-натам, а от днес - затворена в къщи и с бебе, което не знаех какво да правя. За около месец ми мина. Добре че беше мъжа ми, да ми помага - много е важно да му обясниш, че това е нормално, за да прояви разбиране, защото мъжете не усещат нещата така като нас.

# 11
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И двата периода бях избухлива еднакво, не мога да кажа  коя беше по-силна.Но си мисля, че беше преди да родя, защото и разни страхове ме тресяха, а нямаше как да се отърва от тях Outta Joint .

# 12
  • Мнения: 991
Докато бях бременна бях свръхчувствителна и склонна да плача с повод и без повод на периоди. Но това беше нищо в сравнение със следродилната депресия. Ужасно беше. И трая поне 3 месеца, ако не и повече...

# 13
  • Мнения: 793
Аз от раждането не се страхувам чак толкова,защото е неизбежно,рано или късно бебето трябва да излезе. Но се усещам че изпадам в задълбочен рев за глупости,а преди само съм минавала с насълзени очи за такива неща. Това ме плаши и ме навежда на мисълта че полудявам #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 013
Предродилната при мен.При това в тежка форма. Crazy
Следродилна не съм имала.Щастието и гордостта от появата на бебка не ми позволяваха да изпадам в депресии.

Общи условия

Активация на акаунт