Рискове при цветна бременност

  • 1 922
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте Simple Smile
Съвсем нова съм като потребител във форума,но ви чета от доста време.На 20 години съм,не съм особено пораснала като възраст за деца според някои,но все пак с приятеля ми мислим,че сме достатъчно зрели и финансово обезпечени,че да се справим с отглеждането на бебе.Така,да минем конкретно на моят въпрос.Имам съмнения за цветна бременност.Ще посетя гинеколог още другата седмица,но до тогава все пак искам да знам...какви са рисковете за майката и детето по време на цветната бременност.Търсих доста в нета,ползвах и търсачката в нашия форум,но точно така зададен проблем не открих.
  Благодаря ви,извинявам се ако има такава тема и аз не съм я видяла,в такъв случай нека модераторите изтрият моята Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 392
Сподели съмненията,които те навеждат върху мисълта за цветна бременност.

# 2
  • Мнения: 6 274
Какви проблеми имаш предвид?  Thinking
Мисля, че това си е една напълно нормална бременност, само малко по- различна, защото имаш леко кървене.

# 3
  • Мнения: 8
Ами,именно провървяването ме притеснява,защото при мен то е на лице,съвсем оскъдно беше.Цикъла ми от друга страна закъснява с около 10-15 дни  Thinking Правих си тестова,като единия беше отрицателен,а на другия си личеше съвсем бледа чертичка.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
ами рисковете - спонтанен аборт например.....
като при кървене може да не е "цветна" бременност(такова мед понятие няма...това си е застрашена бременност), а да е извънматочна.....
Но ако е прокървило леко и е спряло надали има проблем.
Аз лично разбрах заради кървенето за бременността, беше в дните на цикъла...3 дни...съвсем леко - спираше-тръгваше.....ненормална работа...на 3-тият ден направих тест - беше положителен със съвсем бледа 2 черта...на другият ден нямах кървене...след няколко дни отидох на гинеколог, всичко беше наред, изписа ми хапчета, заради кървенето, също и фолиева киселина....

Така че - може да е кофти знак, може и да не е.....при имплантирането също може да е получи леко зацапване...

# 5
  • Мнения: 6 274
Аааааааа, Ангелче, не съм съвсем съгласна.  Stop
Има си жени, на които си им "идва" на точната дата, и то месеци наред.
Не може да кажеш, че е кървене, заради "отлепване на плацентата" или нещо такова.
Просто няма как да става точно на една и съща дата.
А към авторката - отиди на лекар, защото точно в твоя случай наистина май не е цветна бременност, а си си с "нормална" бременност, но може да имаш проблем.
 Peace

# 6
  • Мнения: 9 392
 Втора ,макар и бледа черта на тестовете е показател за наличие на бременност.Доста време ти закъснява.Отдавна трябваше да си минала при доктор.
Моя приятелка изкара цветна бременност.Разбра едва в 5-я месец.Нищо необичайно ,нищо по-различно от нормалната бременност.Разликата е,че при цветната бременност имаш кръвотечение.

# 7
  • Мнения: 46 438
Не се успокоявай с приказките за цветна бременност. Всяко кървене трябва да се види от лекар, може да е всичко, може да е нищо, може и в някои случаи да се реагира навреме, но като цяло има причина и е добре да се острани.

Успех!

# 8
  • Мнения: 8
Благодаря ви много  Hug
Ще отида на лекар още в понеделник,просто нямаше как да си запиша час,а вече доста почнах да се шашкам.От ден-два ме боли корема,но цикъл нямаше.До днес,когато се появи това кървене...

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
Джули...тук даже не става въпрос за кървене в обичайните дне на цикъла....
а според вс доктори, които съм срежала такъв термин "цветна бременност" просто не съществува и се ползва за успокоение на пациента.

Lady Onyxia -успех! дано всичко е наред.

# 10
  • Мнения: 6 274
Реших да ти копна нещо, което обобщава казаното от всички нас до тук:

Цветна бременност
 
Какво представлява цветната бременност?

За цветна бременност говорим, когато всеки месец в периода, когато трябва да й дойде цикълът, бременната жена получава кръвотечение, подобно на менструацията. Консистенцията му обаче се различава - по-слабо е, по-бледо на цвят и трае по-кратко време.

Каква е причината за настъпването на цветна бременност?

Най-добрият вариант е това да е безобидно състояние, при което жената получава кръвотечение, но няма реален медицински проблем. Има жени, при които то спира след първите няколко месеца, а при други продължава през цялата бременност и всичко протича в рамките на нормалното.

Какви рискове крие цветната бременност?

Първият проблем който може да създаде една цветна бременност е това, че жената може да не разбере, че е бременна, тъй като се заблуждава, че цикълът й е редовен. Често, когато не очакваме или нямаме желание да забременеем, ние не се замисляме и не следим тялото си. В такива ситуации бременността може да не бъде хваната навреме и жената да разбере, че е бременна на по-късен етап, когато вече не може да прекъсне бременността си.

Затова, ако сте сексуално активна, трябва внимателно да следите тялото си и да обръщате внимание на всички признаци на бременност , не само на спрялата менструация.

В някои случаи цветната бременност може да е резултат от медицински проблем. Кръвотечения от сорта биват предизвикани, ако случайно имате извънматочна бременност. При други случаи кръвотечението може да е признак на предстоящ спонтанен аборт или на друг вид гинекологичен проблем.

Ако случайно се съмнявате, че карате цветна бременност, в никакъв случай не се успокоявайте, че това е нормално и няма защо да му обръщате внимание. Детайлният преглед при специалист е задължителен, особено ако не е доказано, че цветната бременност е безобидна и не може да предизвика усложнения.

Надявам се да съм ти била полезна.
Успех и ще стискаме палци всичко да е наред.
 Peace

# 11
  • Мнения: 6 274
Джули...тук даже не става въпрос за кървене в обичайните дне на цикъла....
 

Да, да, да.
Така съм съгласна.  Hug
Но ако има кървене около датата на цикъла, при липсата на друг проблем го смятат за "нормално", каквото и да означава това.
 Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 8
Благодаря отново за бързите и адекватни отговори Simple Smile
И аз се надявам всичко да си е наред,ще ви държа в течение и ще пиша Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 274
И един последен съвет - докато отидеш на лекар не се преуморявай, не вдигай нищо тежко, гледай да си почиваш, да лежиш и да не се ядосваш за нищо.  Peace
Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт