Сгъстяване на таратор

  • 3 237
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Чудно ми е дали някой е забелязал следния ефект при таратора с кисело мляко и краставици:
прави се въпросния таратор и се слага повечко вода от колкото трябва .Естествено става рядък.След което се оставя да престои няколко часа в хладилник.След това таратора се е сгъстил.
Някой правило ли му е впечатление това.Интересно ми е да разбера малко подробности за процесите които водят до това.

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не съм забелязала такова нещо  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 107
Никога не ми се е случвало подобно нещо....да се утаи киселото мляко леко да, но да се сгъсти не...

# 3
  • Мнения: 81
Утаяването е едно на ръка и обикновено става след доста дълго престояване.
Сгъстяването при мен се случва всеки път.Разреждам в съотношение 1:1 кисело мляко, вода.
Ще трябва да се замисля как да измеря гъстотата.
Някой ще каже че в хладилника водата и млякото изстиват и от там идва гъстата консистенция ,но аз правя таратора с мляко и вода извадени от хладилник.
Аз по принцип обичам таратора да не е много гъст.Затова като го направя рядък дори повече от колкото ми харесва и после като е толкова гъст че трябва да го разреждам отново , няма как да сбъркам в преценката си.

# 4
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Няма кой да го чака да престоява много дълго Laughing След 2 - 3 часа го няма... Crazy

# 5
  • Мнения: 2 005
Не ми се е случвало до сега ... newsm78

# 6
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
не ми се е случвало такова нещо,но и не остава за следващо хранене

# 7
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
и аз не съм забелязала такова нещо,то и не остава до следващото хранене! eat

# 8
  • София
  • Мнения: 15 435
Хладилника "изсмуква"  влагата.Каквото и да сложиш в хладилника, ако не в найлонов плик се исушава.Аз така си суша магданоз и копър, съхнат бързо, но си запазват свежия зелен цвят.

# 9
  • Мнения: 707
Чак пък да се изпари толкова вода, че да се сгъсти таратора  newsm78...
Знам, че някои хладилници много изсушават, ама такъв феномен у нас не съм забелязала. Аз покривам всичко с фолио.

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Хладилника "изсмуква"  влагата.Освен това в чесъна има съставки,които водят до това лееко сгъстяване.Ако сте забелязали при кълцане на чесън пръстите ни лепкат Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Интересно , но и аз не съм забелязвала това у нас.

# 12
  • Мнения: 323
Не ми се случвало никога.По принцип никак не обичам рядък таратор(разреден с вода).Колкото по -гъст,толкова по-добре. Hug

# 13
  • Мнения: 25 447
Въпрос на хладилник. Някои много изсушават продуктите и затова в упътването препоръчват да се съхраняват покрити.
До автора - другия път захлупи таратора добре и виж дали пак ще се сгъсти.  Laughing

# 14
  • Мнения: 64
Няма кой да го чака да престоява много дълго Laughing След 2 - 3 часа го няма... Crazy

и аз наблядавам същите природни феномени в нашия хладилник Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт