рискова бременност с близнаци

  • 7 972
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
много често се случвало едното бебе да се развива за сметка на другото... да сте чули такива изказвания от доктори?

# 1
  • Мнения: 7 803
има такова нещо, но е доста рядко явление и се случва при еднояйчни близнаци, които са с обща плацента. имаше една тема за близнашкия синдром, за наша радост майчето роди 2 здрави бебета и опасенията за синдрома не се потвърдиха.
успех

# 2
  • Мнения: 238
Да, чували сме. Нарича се трансфузионен синдром и е много опасно ако се появи в ранни седмици. Лично при, мен тъй като не беше ясно дали са еднояйчни, редовно ги следяха на доплер точно заради този синдром, но за щастие всичко беше наред.
За радост се среща сравнително рядко и повечето бременни изобщо не разбират за тази опасност.
Нещо конкретно ли те интересува?

# 3
  • Мнения: 547
На мен пък нито един лекар не ми го каза за това,че е по рискова бремеността си е ясно.

# 4
  • Мнения: 7 803
твоите са двуяйчни

# 5
  • Мнения: 46
Моите също са двуяйчни,но в началото на бременността им проследяваха развитието.И аз се притеснявах като ме предупреди гинекологът,но като прочетох в Интернет,че този синдром  се наблюдава най-често при еднояйчните се успокоих.Слава на бога се родиха живи и здрави мъже,въпреки че са осмаци.

# 6
  • Мнения: 124
Незнам дали въпроса ми е за тук, но така или иначе няма отделна тема за бременността с близнаци....ТВ 21 г.с. съм , тялото се променя всеки ден и всеки ден се обаждат различни симптоми-проблемът е, че незнам кои от тях са нормални и кои - опасни...Първо беше разтягането ниско в таза, после твърдия корем-търсачката ми помогна, пък и лекарите ме успокоиха. От около две седмици обаче усещам много странно пулсиране...незнам как да го нарека-като трептене, вибриране, някъде в областта на пикочния мехур или маточната шийка, незнам, много е странно. Невинаги е свързано с движенията на бебешоците, не е болезнено, като някакви конвулсии...Скоро бях на лекар и шийката беше ок, но по ясни причини се притеснявам дали това не са някакви индикации за проблем...Моля ви да споделите, защото приятелките ми с нормална бременност не ме разбраха май, а когато бебенцата са две все пак тежестта е по-голяма....Благодаря предварително на онези от вас, които ще се включат!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 18:45 от tweeety

# 7
  • Мнения: 7 803
ако се притесняваш отивай на лекар.тук има тема на бременните с близнаци
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411313.0

# 8
  • Мнения: 1 895
Има отделна тема за бремеността с близнаци!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411313.0

В нея очакващите майчета си споделят всичко, което ги вълнува и притеснява Peace

Ще откриеш, че много от тях имат подобни усещания, но консултациите по форумите според мен не са здравословни!

Можеш да си споделяш на воля, но ако нещо те тревожи непременно искай мнението на лекаря си Peace

# 9
  • Мнения: 124
Благодаря ви, ще поразровя още в темата, към която ми давате линк!

# 10
  • Мнения: 547
При мен отначало едното бебе си беше долу и там си и остана разположена хоризонтално,а ръчичките и ровеха около яйчника ми и се усещаше като трептене както го описваш ти докато другия раздаваше шутове и ми местеше целия корем като мърдаше,а от нея само това през цялата бременост.Може и това да е ,но отиди на преглед по добре и сподели с доктора.

# 11
  • Мнения: 3
нашето беб е на 7 дни ,в неонатология в Плевен и чакаме?Какво ли ще се случи? Роди се 1230 и 40 см.Молим се дано се пребре в къщи.
 

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
много често се случвало едното бебе да се развива за сметка на другото... да сте чули такива изказвания от доктори?

да това е основно при еднояйчните близнаци.Аз бях бременна с еднояйчни,при нас този процес започна много рано и за съжаление и двете бебета загинаха в 20-та г.с.

tinka_dobreva,дано скоро си приберете детенцето живо и здраво! Praynig

# 13
  • Мнения: 390
Многоплодната бременност си се води рискова поначало, но според мен усложнения настъпват не по-често от нормалната. Просто при нас се оказва по-голямо внимание и ни следят по-подробно и повече ни говорят да се пазим и пр., но ако се замислиш и доста "нормални" протичат усложнено, само не ги изкарват на преден план толкова.

Иначе и при разнояйчни едното може да се развие за сметка на другото. Но това обикновено става в самото начало. Помня, че много се страхувах да не стане нещо и да загубя едното. И понеже едното беше доста по-активно в сравнение с другото и само ходех като малоумна на прегледи до края да кажат дали и двете имат сърдечна дейност и пр. И двете се развиваха нормално, но се страхувах да не умре единият плод и да не разбера...щуротии.

И не трябва да се поддаваш на сугестия от близки и познати, вкл. лекари, колко е опасно, как се раждат преждевременно и пр. Имам чувството, че понякога приятелите умират да ти "отварят очите".

# 14
  • Мнения: 4 458
... Иначе и при разнояйчни едното може да се развие за сметка на другото. Но това обикновено става в самото начало.

При мен разликата в развитието им в края на бременността беше равностойна на една седмица  Wink И, не че са заченати през седмица (предполагам  Laughing ), просто едното се развиваше по-добре, а уж беше с отлепена плацента  Rolling Eyes

Рискова се води бременността с която трябва да се внимава повече. Това, че са близнаци не означава, че има риск за майката или децата  Wink Моята бременност се водеше рискова заради отлепената плацента на единия плод.

Не си втълпявайте, че има опасност и сте предразположени към повече проблеми и кошмарни преживявания само защото носите две бебета  Peace. Мислете положително и се наслаждавайте на живота преди той да се промени тотално  Grinning  Hug

Общи условия

Активация на акаунт