Достатъчни ли са 6-месеца след секцио?

  • 5 895
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте мами  и кандидат мами!
Искам да попитам-лекарите ми казаха след секциото да изчакам 6м за опити за бебеправене.
Дали е така и всичко нормално ли би протекло ? newsm78

# 1
  • Лондон
  • Мнения: 449
На мен ми казаха 2 години, не съм имала никакви усложнения по което и да време на бременността и имах супер бързо възстановяване след секцио. Повечето мнения тук във форума са поне за 1 година. Може би да вземеш още лекарски мнения  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 521
И на мен ми казаха 2 години.Мисля че 6м си е доста малък период от време Thinking

# 3
  • Мнения: 245
Желателно е да има 2 год. между двете раждания, т.е. трябва да мине 1г.със сигурност. и тогава може да се правят опити за забременяване. Така поне на мен са ми казали, но все пак се допитай до лекар.

# 4
  • Мнения: 820
Моят гинеколог също ми каза, че трябва да минат 2 години между две раждания.

# 5
  • Мнения: 3 294
Трябва да има 2 год между двете раждания , тъй като при секцио има разрез на матката и е нужно около година за въстановяване на матката а при евентуална бременност матката започва отново да се разтяга и нараства и това може да бъдепроблем, но не че няма и такива случаи  Wink . Косултирай се пак  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И на мен док ми каза опити за второ най - рано след година  newsm78Но според мен всичко  е индивидуално  Peace.

# 7
  • Мнения: 636
2 години трябва да се чака, ако следващото искаш да е нормално, но ако нямаш против да е секцио отново не е нужно да чакаш толкова време.

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.

# 8
  • Мнения: 486
Благодаря ви за мненията!

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.
И на мен двама лекари така ми казаха,дори добавят и месеците от евентуалната бременност.Понеже загубихме бебето по време на раждането и сега ми казват минималния необходим срок .
Знам че има във форума мами които са спазили минималния срок и ми е любопитно как са се чувствали при напредване на бременността?

А вече съм само за секцио,повече такива рискове не поемам с нормалното раждане. ooooh!

# 9
  • Мнения: 64
аз знам за година !

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Минимум 2 год.

# 11
  • Мнения: 26
az zabremenqh 7 meseca sled rajdane sled sekcio,vsi4ko mi be6e normalno,bebeto mi e jivo i zdravo.Imat razlika decata mi 1g i 5 meseca

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Казаха ми година за опити за забременямане.

# 13
  • Мнения: 1 045
2 години трябва да се чака, ако следващото искаш да е нормално, но ако нямаш против да е секцио отново не е нужно да чакаш толкова време.

6 месеца са напълно достатъчни на матката да се възстанови, на мен двама отлични лекари са ми казвали 6 месеца като необходим период.
И аз така знам.

# 14
  • Мнения: 125
Много е малък периода ,тялото ти все още не е възстановено от предната бременност и от секциото,на мен ми казаха 2 год след секциото

Общи условия

Активация на акаунт